Tagasi
Järgmine

Telegramm

Foto: erakogu

Kes mäletab/teab, mis asi on telegramm?

Olid ajad, kui sõnumite kiire edastamine ei käinud nii lihtsalt ja kiirelt kui tänapäeval – ja juhul, kui oli kiirelt vaja midagi teatada, kasutati selleks telegrammi abi. Neis iga kirjamärk (minu mäletamist mööda ka tühik) maksis, täpitähtede asemel olid kahe tähe kombinatsioonid ja kõik mõtlesid alati, kuidas võimalikult lühidalt oma sõnum öeldud saada, et kõik ära mahuks ja võimalikult odavalt saaks. Tollest ajast ikka naerdakse sünnipäevaõnnitlusi: palju oenne suennipaeevaks! Oe=õ, ue=ü, ae=ä. Olid isegi kindlad postkaardid, millele telegrammide tekstide ribasid kleebiti ja nendega telegramme edastati. Teksti ei kirjutatud ju otse postkaardile, vaid see oli paberiribadele trükitud ja need ribad kleebiti telegrammi- postkaardile või blanketile koos saatja andmetega.

Selliseid hetkelisi sõnumi edastamise võimalusi nagu praegusajal on, oskasid vahest ainult ulmekirjanikud ette kujutada, aga mitte enamus elanikkonnast… Seega, olgem tänulikud nende võimaluste eest, mis meil igapäevaselt kasutada on – elu on imeline!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: 1ohww

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelRändaja Komeedi terrassil
Järgmine artikkelSõnumid augusti 17.-23. kuupäevaks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi