Inimesed meie elus

12
25831

Oled kindlasti tähele pannud, et mõned inimesed on sinu elus pikemalt, teised jällegi lühemat aega. Lisaks on veel üks grupp inimesi, kes sinu elus on mingi aeg, siis kaovad ära ja aastaid hiljem ilmuvad jälle välja, justkui maa-alt, ilma igasuguse näilise põhjuseta. Sellist fenomeni nimetatakse hingede omavaheliseks lepinguks.

Hinged Foto: Catholic Pilot
Hinged
Foto: Catholic Pilot

Osad inimesed on meie elus selleks, et meile anda õppetund, olgu see meeldiv või ebameeldiv, teised on meile redelipulgaks karjääri- või eluredelil ning osadele oleme meie ise samamoodi õpetajad või redelipulgad. Kindlasti suudad elus meenutada inimesi, kellele ainuüksi mõtlemine ihukarvad püsti ajab, või vererõhku tõstavad. Vahest on selline isik sinu ülemus, sõbra abikaasa või töökaaslane. Reeglina on sellised isikud just need, kes on saadetud meie juurde meile teed näitama asjadele, mida me kõige rohkem väldime. Enne, kui eriti ebameeldiv eksemplar teele saadetakse, on terve hulk leebemaid, aga kui me ei võta õppust või ei saa vihjest aru, siis saamegi endale teele sellised “raskekujulised” indiviidid. Sarnastest isikutest püüame kõigest väest võimalikult kiiresti lahti saada, aga miskipärast ei taha see mitte alati õnnestuda, vaid võtab piisavalt pikalt aega ja me ei jõua selle õppetunni lõppu ära oodata.

Deemonid Foto: FHDW
Deemonid
Foto: FHDW

Ka minu elus on olnud selliseid “frukte” või deemoneid, mõni oli nagu pind pees ja suutis mind oma negatiivsuse ämbriga üle valada, et päev otsa ei saanud aru, kust see obadus tuli. Tänaseks on inimene küll elus, aga ühel hetkel ta lihtsalt kadus mu elust – niisama, meie teed küll aegajalt ristuvad, suhtleme tsiviliseeritult, aga ühendust teineteisega ei otsi. Kui ta mulle helistab, siis viimases hädas, meie viimase kõne ajal võrdles ta mind minu emaga, sest alguses oli sama isik mu ema üks nn “õpetajatest”, enne kui minuni jõudis. Olen tema poolt saadud õppetunni eest tänulik ja loodan, et meie teed elus rohkem ei ristu – vähemalt, mitte sellisel määral.

Teine äärmus võib olla see, kui meie elus on selliseks õpetajaks partner, abikaasa või poiss-, tüdruksõber, oma enese laps. See on veel rängem, sest meile antakse elu õppetund täiel rinnal ning mõnikord on see nii raske, et tahtmine on kedagi “ära kägistada” või ise ära kaduda. Omast käest võin öelda, et olen ka sellises suhtes olnud, kus partner oli meister manipuleerimises ja minu õppetund oli õppida tema vaimsest terrorist, mis võib olla kordi hullem kui füüsiline. Ka selle õppetunni eest olen väga tänulik, sest sellest sündis midagi väga palju head, mida ma kunagi millegi vastu ei vahetaks.

Sellised inimesed meie elus, olgu mis tahes kujul, on hinged, keda me peame kõige enam armastama, sest oma elutee valikul on nad valinud selle kõige raskema tee ja teadmise, et meie neid väldime ja püüame kõigest väest neist vabaneda.

Foto: RPG Fan
Foto: RPG Fan

Tähele tuleb panna seda, kuidas meil tekib tõrge teatud inimeste ja/või nende sõnade/tegude vastu. Sageli on tegu meile kõige lähedasemate inimestega – olgu see siis meie ema, isa, õde-vend, abikaasa või lapsed. Seda sidet ei ole lihtne lõhkuda, sest see on üks kõige tähtsamaid õppetunde, mis meil siin elus tuleb omandada. See leping, mille me oleme sõlminud teise hingega, ei muutu kehtetuks enne, kui oleme sellest õppinud või selle endale selgeks saanud. Olgu see siis selles või mõnes järgnevas elus – kõik sõltub meist endist! Kindlasti oled tähele pannud, et mõni inimene siin elus, kellega esmakordselt kokku puutud, tekitab sinus tunde, et sa tead teda kuskilt varasemast ajast, olgu see tunne meeldiv või ebameeldiv. See tunne näitabki sulle, et sama inimene on olnud sinu elus juba varasemalt, olgugi et teises elus või dimensioonis.

Foto: Cauldrons and Cupcakes
Foto: Cauldrons and Cupcakes

Kui tunned, et teine inimene sind ärritab, siis vaata sügavalt peeglisse ja enda sisse, sest ainus inimene, kelle vastu me tõrges oleme ja kes meid ärritada suudab, oleme meie ise. Meid ärritavad reeglina asjad, mis on meis valesti või mida meie ise teha ei oska ja teine teeb mängeldes. Me kipume alavääristama nende talenti või püüame neid naeruvääristada. Kui nüüd tegelikult hästi sügavalt endasse vaadata, siis keda me tegelikult naeru- ja alavääristada püüame ning miks me seda teeme. Kohe, kui oleme selle endale selgeks teinud, siis enam ei ärrita see konkreetne isik meid.

Samas on terve hulk inimesi, kellega me soovime pidevalt ühenduses olla, mõlemad pooled otsivad üksteise kontakti, need on meie sõbrad, hingesugulased, sest nad on meie elutee valgusallikad ja nemad võivad  meie elus olla meie sünnist surmani või tekivad teatud eluetappidel ja jäävad  meiega väga pikka aega. Meil kõigil on vähemalt üks selline sõber, kes on olnud sinuga suurema osa sinu elust. Minul on, sõbranna, me kohtume küll harva, samas tunneme üksteist juba varasest lasteaia ajast. Tema on minu nn kõige vanem sõbranna, samas neid häid lapsepõlvesõpru on teisigi. Paraku mõned on sellised, kellele ise küll mõtled, aga teed on ammu lahku läinud, aga nendega koosveedetud aeg on jätnud meeldiva mälestuse, mida aegajalt meenutada.

Hingede puu Avataris Foto: Conver Our Life Wiht...
Hingede puu Avataris
Foto: Conver Our Life Wiht…

Ühel hetkel vanad sõbrad kaovad iseenesest ära, sest äkki ei ole nendega enam millestki rääkida ja samal ajal, kui ühed kaovad, tekivad teised, kellega on nii palju rääkida ja jagada. Sest kunagi ei maksa unustada seda, et iga inimese jaoks on siin ilmas keegi ning kui me sulgeme elus enda taga ühe ukse, siis avaneb meile teine, millest sisse minna. Tuleb olla julge, avatud meeltega ning mitte oma eluteel saadetud hingedesse takerduma jääda. Kui me takerdume ühe kindla hinge külge, siis me ei ole võimelised sellest punktist edasi minema, aga see ei ole meie elu eesmärk. See on palju suurem, meile on määratud õppida, õpetada, kogeda võimalikult palju erinevaid, peamiselt meeldivaid õppetunde, aga aegajalt tuleb eluteele ka negatiivseid õppetunde. Õpime, naudime neid ning vajadusel andestame, sest ilma andestamiseta me edasi ei liigu.

Vaadakem üle oma praegused sõbrad-tuttavad, tööandjad, -kaaslased jt, ning mõtiskleme, miks nad on meie elus ning millist õppetundi, õpetajat, redelipulka nad meile kujutavad, või meie neile. Olles sellest aru saanud, siis tegutsegem vastavalt sellele.

Mõnusat mõtisklemist ning naudi oma hingelepinguid.

Toetad Hingepeegli tegevust?

Hingepeegel tegutseb suuresti tänu oma lugejate abile. Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust toetada ning jätta oma panus. Sinu vaba annetus, vastavalt võimalustele ja südametunnistusele, on alati teretulnud. Tulgu iga sinu kulutatud summa vähemalt 10x sinu juurde tagasi!

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks; oma nimi ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. – Lisaks osaled 2015. aasta lõpus ka meie väikesel kingiloosimisel.

Toetamine Paypali kaudu:


Toetamine pangalinkide kaudu:

swedlhv nordea danske seb

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

12 KOMMENTAARI

 1. Kas ka see on eluga edasi minemine, kui lihtsalt lõpetan 16 aastat kestnud sõpruse ? Samas ei tea kas just lõpetasin kuid tundsin, et see inimene tegi rohkem kahju kuna ta oli väga negatiivne ja mina olen alati tahtnud olla positiivne ja näha kõiges head. Kas saab edasi minna kui lihtsalt tõukan kellegi oma elust ?

 2. Et inimesed on tulnud õppetundideks, ma saan aru. Aga enamjaolt ei saa ma kohe üleüldse aru, MIDA õpetab, milleks? Ma võin end peast lolliks mõelda, aga välja ei mõtle. See väide, et tõmbame ligi enda sarnaseid ja et teises ärritab see, mis endas ei meeldi, ei kehti kopka eestki. Ma tõmban ligi inimtüüpe, kelle olemus on minu silmis hirmuäratav, põlastusväärne, inimesed, kelle eest pageks tuhatnelja. Tegelased, kellega on olen sarnane nagu siga ja kägu. Omale hingesugulast polegi leidnud. Sellist, kes paneks hinge sees helisema, ei ole. Olen inimeste keskel üksinda. Nagu tulnukas võõral planeedil. Hingelepingute tõlki oleks vaja -kedagi, kes seletaks mulle lahti, mille põrgu pärast ümbritsevad mind need, kes ümbritsevad ja mitte sellised nagu ma tahan, et ümbritseks.

  • Anu – Ega tihti ongi nii, et ei saagi aru, mida ja milleks õpetatakse. See arusaamine võib tekkida alles palju aastaid hiljem ja selle mõistva tõuke võib anda sulle keegi täiesti kolmas või kolmekümnes inimene.
   Mis aga puutub sellesse, et sa ei saa sellest väitest aru, et tõmbame ligi endale sarnaseid inimesi ning nende omadustega, mis meil endal on. Tean, et see võib tunduda utoopilisena, sest inimesed ise ei näe seda sarnasust, sest ego ei lase seda näha. Ka minu elus on oi, kui palju selliseid inimesi olnud, kelle eest põgeneks tuhatnelja ja ma ei ole aru saanud, miks nad mu elus on, sest meil pole absoluutselt mitte midagi sarnast – vähemalt tol hetkel. Aga hiljem, kui hakkasin seda mustrit mõistma, sain aru, et tõesti on meil sarnasused olemas, aga need ei olnud otsesed sarnasused, vaid kaudsed. Nende omadused olid võimendatud ja kui sinu enda isiksuseomadused on võimendatud, ei näegi sa sarnasust ja kõik tundub ääretult jabur. Me ei tunnista endale oma negatiivseid omadusi, seda ei lase teha ego, sest me kõik arvame, et me oleme need kõige paremad, sõbralikumad, seltsivamad jne inimesed, aga tegelikult see nii ei ole…
   Kui tahad, et sind ümbritseksid inimesed sulle sobivate isikuomadustega, pead üle vaatama enda isikuomadused ning neid soovituid omadusi ka rohkem välja tooma, alles siis hakkavad sinu ellu tulema ka sellised inimesed.

 3. Miks siis mõni inimene üksi on? Minul näiteks on lapsepõlvest peale nii olnud, et sõbrannasid ja sõpru polegi praktiliselt olnud. Kas mul polegi siis vaja kellegilt midagi õppida? – või miks nii vähe?
  Muidugi mu eluteele satuvad sellised intensiivsed sõbrannad, et ega rohkem kui ühte sellist korraga välja ei kannatakski :)

  • Age – Seda on raske öelda, miks mõni inimene pikalt üksi on ja jääbki üksi. Üks on aga kindel, et iga inimese jaoks on siin ilmas keegi, aga kui sa oled end häälestanud paaniliselt kedagi leidma, siis sa hirmutad sellega inimesed enda juurest eemale, sest neile tundud sa “klammerdujana”. Pigem lase lahti sellest mõttest, et ma pean endale kellegi leidma, minu jaoks on keegi olemas, aga miks ta minuni ei jõua. Niipea, kui oled selle mõtte lahti lasknud ja hoiad oma meeled avatuna, tulevad ka sinu teele inimesed, kes pakuvad sulle palju huvitavaid õppetunde.
   Kui aus olla, siis ega sõpru ja sõbrannasid, neid tõelisi, ongi vähe. Ka mina võin need ühel käel üles lugeda, kuigi erinevaid eluetappe on minu elus olnud väga palju. Enamik inimesi jooksevad sealt lihtsalt läbi ja kui aus olla, mul on selle üle hea meel, sest väga paljudega neist ei kipugi pikalt suhtlema. Õpid, näed, koged ja lähed eluga edasi.
   Kui räägid, et sinu elus on mõned hästi intensiivsed sõbrannad, siis peadki ilmselt neilt õppima või nemad sinult. Ega intensiivseid inimesi ellu korraga väga palju ei saadetagi, sel samal lihtsal põhjusel nagu ka ise kirjutasid – lihtsalt ei kannata korraga palju välja.

 4. Jah, aeg on see mis näitab. Mida rohkem vanust, seda rohkem on seda näha. Jälgige, millised me näeme välja oma vanuses. Olen tekemises eri vanusega inimestega. Vanus on tõesti lihtsalt number. Soomes kõige vanem juht kes sai juhiload uuesti tagasi on 96 aastane mees. Tal oli vahepeal väga kehv nägemine ja sellepärast tal olid load ära võetud. Ta oli kange ja ta läks omal kulul lõikkusele. Keegi ei kiitnud seda heaks, kuna ta oli nii vana. Ta siiski tegi seda ja on nüüd väga õnnelik. Kõik on meist kinni, sest valiku siiski teeme alati ise. See on rohkem kui 100% tõsi. Õnne ja julgeid otsuseid kõigile !

  • Ants – täiesti õige ja nii ongi. Paljud asjad on meie peas kinni. Iga eluetapp õpetab meile midagi ja annab endaga kaasa väärtuslikke õppetunde. Kas ja kuidas neid kuulda võetakse, on iga inimese enda teha.

  • Mitte järsku, vaid nii ta ongi…aga ma pidasin silmas, et vahel on iseendal väga keeruline mõista, mida täpselt keegi meile õpetama tuli…vahel selgub see alles mõne aja pärast, siis, kui suudame juba emotsioonideta järeldusi teha…vahel aga ei saagi päris täpselt aru. Üks on muidugi alati kindel, kõik mida kogeme, olgu see siis kurbus või rõõm, vihkamine või armastus, on meile ühel või teisel viisil vajalik, isegi kui meile sel hetkel üldsegi nii ei tundu.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi