Põhjuseid, miks positiivsed inimesed tõmbavad ligi negatiivseid

4
7737

Oled sa kunagi mõlenud, miks sa ikkagi tõmbad ligi negatiivseid inimesi, kuigi ise oled positiivne? Fakt on see, et positiivsed ja negatiivsed inimesed tõmbavad tihtilugu üksteist ligi, kuigi nad on nii vastandlikud. See põhjus on meie loomuses, tegelikult on see teadus.

Foto: Geoset
Foto: Geoset

Nagu sa tead, siis igal patareil kaks poolust – positiivne katioon ja negatiivne anioon. Kui ühendada need kaks poolt, saad laengu. Olgu see siis meeldiv või mitte, kui negatiivne inimene loob ühenduse positiivsega, siis luuakse nende vahel energia. Inimesed on kord sellised, kes vajavad edasiliikumiseks energiat. Energia on elektronide ja ka emotsioonide liikumine. See on üheks põhjuseks, miks vastandid tõmbuvad. Ehk siis positiivne jõud tõmbad magnetina negatiivset ja vice versa.

Kui sa pead tegemist tegema negatiivsete inimestega, siis tea seda, et sa oled tegelikult huvitatud tema energiast või sellest tundest, mida sa sellest suhtest saad. Oluline on mõista sellest tulenevat  energiavoogu, kui sul on vaja lahti saada sellest negatiivsest jõust.

Mida saad suhtest?

Foto: Mochi Mag
Foto: Mochi Mag

Mis on see asi, mida sa suhtest tahad saada ja kas see soov on realistlik? Kas sa ka saad selle kunagi? Kas see suhe teenib sind? Kas su elu on parem, kui see inimene on sinna kaasatud?

Nagu igas suhtes, on meil kõigil valik. Me ei saa valida omale peret, aga me saame valida oma sõbrad. Kas see inimene, kellega sa lävid, annab sulle hea enesetunde? On tal hea meel, kui sa oled edukas? Kas ta rõõmustab sinu üle ja koos sinuga? Kas ta palub sinu eest? Kas ta hoolib piisavalt, et sind tagant tõugata, või küsida sinult ebamugavaid küsimusi, kui oled teelt eksinud?

Tõeline sõber on see, kes hoolib sinust piisavalt, et ta riskib sinu solvamisega; esitab sulle ebamugavaid küsimusi, kui oled sattunud ennasthävitavale rajale või lihtsalt alahindad ennast. Tõeline sõber on justkui sinu fänklubi president, kes tahab, et sul läheks hästi… Just selliseid inimesi vajad sa oma ellu. Need on olulised ja hoidmist väärt suhted – ja sul on valik seda teha.

Need “sõbrad”, kes on negatiivsed, võimatud, kes pole endaga rahul ning on kõigele vastu, on inimesed, kellega koosviibimine ei vääri sinu aega.  Iga sellisel sõprusel on oma hind ja arva, kes selle kinni maksab? Küsi endalt, kui tihti see inimene tagastas sinult laenatud asja või maksis tagasi laenu, mida võttis, või on ta inimene, kes ainult tahab saada ja kunagi midagi vastu ei anna? Meil kõigil on ainult piiratud kogus armastust, energiat, kaastunnet ja mis kõige tähtsam, aega. Ole väga tähelepanelik, kuidas ja kellele sa seda kõike kulutad.

Ma ei väida seda, et sa peaksid need inimesed kõik oma elust välja lülitama. Igal inimesel on oma väärtus. Igaüks neist rikastab mingil määral sinu elu. Loodan, et leiad järgnevatest soovitustest endale ka kasu.

Kuidas hallata kõige paremini negatiivseid inimesi ning suhteid

Negatiivsed inimesedmõtle hoolikalt järele, palju sa välja annad neile, kes ainult saada tahavad

  • anna negatiivsetele inimestele vähem võimu oma emotsioonide, aja ja rõõmu üle
  • sa ei vastuta teise inimese õnne, väärtuse või hea tuju eest
  • ära lase teise negatiivsetel tunnetel end üle võtta
  • pea meeles üht… võimatu on võita vaidlust inimesega, kes arvab, et tal on “alati õigus” või kes on enesekeskne
  • raske iseloomuga, ahned, vihased, ülitundlikud inimesed on sellised seetõttu – mitte, et sina oleksid midagi teinud või tegemata järnud, – vaid seeõttu, et see on nende varase lapsepõlve kogemus
  • jaga kaastunnet ja empaatiat, aga ära riski eneseohverdusega
  • ära võta asja isiklikult. Asi ei ole sinus. Vahest lihtsalt on nii, et sina seda parandada ei saa … aga me saame valida oma sõpru

Haiget saanud inimesed teevad teistele haiget

Foto: Rebelle Society
Foto: Rebelle Society

Kui negatiivne inimene on keegi, kes kuulub perekonda, siis pea meeles seda, kuidas sa talle vastad – vasta alati armastusega.

Ära ole vihane, lõpeta oma pahameel. Lase oma südamesse armastust. Sa ei saa inimesi muuta, aga sa saad nende eest paluda.

Kui tegemist on pereliikmega, kes on õnnetu, siis tea oma rolli, aga sea endale piirid. Ole kaastundlit ja toetav viisil, et sa ei võtaks teise eneseväärikust olla vastutav oma tegude eest. Loo terve suhe. Kui sa soovid seda inimest oma ellu, (või kui sul pole valikut, olete seotud suguluse või abielu läbi) siis tee selleks parim otsus kaotamata või ohverdamata oma hinge.

Küsi küsimusi ja kuula

Kuula oma südant!Kuulamine ei tähenda seda, et lased teisel inimesel kiiresti oma probleem ära rääkida, et sa saaksid siis rutakalt välja pakkuda probleemi lahenduse.

Kuulamine on mõistmine; proovida näha asju teise inimese vaatevinklist. Jõuda arusaamiseni, mis tunne on käia tema kingades, ning mis olid need kogemused, mis ajendasid teda tegema sellist ostust või jõudmaks selle mõtteviisini.

Soovitan sul kaotada oma sõnavarast sõna “vastandamine” ja ole selle asemel rohkem armastavam.

Ükski suhe pole 50/50

Igas suhtes on olemas alandlik kangelane. On täiesti ok, olla aegajalt see “kangelane”, kes teeb rohkem ning täidab uhkusega seda rolli. Ole inimene, kes on valmis panema teist inimest tundma, kui universumi kese. Selle asemel, et pidada arvet või olla pahane, lihtsalt hoia seda uhkust eneses ning ära näita seda välja. Küll tuleb ka sinu aeg olla universumi kese.

Ära oota mingit tänukõnet, lihtsalt ole sina ise. See on see, mis tõmbab teisi inimesi sinu poole. Lõpeta enesehaletsus või mõtisklemine, millal keegi teine teeb midagi sellist sinu heaks. Tehes mõnda otsust või midagi muutes, tee seda armastusega.

Igas reeglis on ka erandeid – aga üks asi, mida ma kindlalt tean, kõlab küll imalalt, aga õige vastus on alati – armastus.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

4 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi