arg-isRohkem, kui 5181.6 m kõrguselt maapinnast on ARGUS-IS nimeline droon (mehitamata lennumasin) võimeline eristama ja salvestama 15 cm suurust objekti ja jälgima inimesi ja sõidukeid üle terve linna. Kuid uusim (avalikult teadaolev) Ameerika valitsuse rahastatud jälgimistehnoloogia võib tõsiselt riivata inimeste privaatsust.

Teleseriaalis NOVA ilmunud saatelõigus “Droonide Tõus” avalikustati esimest korda ARGUS-IS`i teadaolevalt maailma kõrgeima resolutsiooniga kaamera potentsiaal. Pentagoni projekti DARPA poolt rahastatud 1,8 miljardit pixliga ARGUS sai arendatud maa peal olevate sündmuste jälgimiseks.

Selle väljaarendaja, kaitsesüsteemide ettevõttes BAE System töötav hollandlasest insener Jiannis Antoniades ütles, et Nova tehnoloogia põhineb “püsiva jõllitamise” põhimõttel, mis on võrdne 100 Predator-drooni, mis suudavad jälgida keskmise linnasuurust ala korraga, samaaegse taevas olekuga.

368 pildikiibi ühendamisega moodustab see ühe hiiglasliku pildi, salvestab iga päev 1 miljonit terabaiti infot, mis võrdub  umbes 5000 tunni HD salvestusega. Mis omakorda võimaldab droonidel soovitud ajal ja soovitud kohas mõne kindla sündmuse ülevaatamiseks “minna ajas tagasi”. Samuti suudab see automaatselt eristada ja jälgida kõiki liikuvaid objekte.

Vaadake ise:

Taevalaotusest pidevalt jälgiv silm, mis on võimeline jälgima liikumist ja olevikus või minevikus zoomima ükskõik millal kus ja mida, võib olla väga võimas militaarne tööriist, kuid samuti võidakse seda kasutada ka  kodumaa Õiguskaitseorganite poolt.

“Selline jälgimine kaamerate poolt tekitab muret. Juhul, kui kaameraid kunagi välja ei lülitata ja need on võimelised jälgima terve linnasuurust ala ning võimalik on ka mõni konkreetne isik või sõiduk selle abil välja noppida – siis on see tõsine probleem”, ütleb Electronic Frontier Foundation jurist Jennifer Lynch

Tõlgitud kokkuvõte Allikast

Eelmine artikkelNäljuta Koletist – 50 võimalust selleks
Järgmine artikkelRick Simpsoni lugu: kanepiga vähi vastu I

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi