Hashimoto türeoidiit ehk krooniline autoimmuunne kilpnäärmepõletik

9
17358

Algaval aastal võtan ette lahata seda küllalt laialt levinud, aladiagnoositud haigust, millega kaasnevatest terviseprobleemidest peavoolu meedikud ei tea või lihtsalt ei räägi, põdejad on aga pideva surutuse all, kuna ümbritsevad ei tööl ega kodus mõista neid ja peavad nende haigusnähtusid nende laiskuseks, tujutsemisteks ja taevas teab milleks kõigeks veel – ega jäta niigi iseendaga püsti hädas olevale hashimotolasele seda välja kähvamast.

Foto: cdn.ent-surgery.com.au
Foto: cdn.ent-surgery.com.au

Sissejuhatavas artiklis räägin oma loo – ilmselt on teie omad ahhetamapanevalt sarnased. Olen lugenud palju inglisekeelseid materjale ja inimeste lugusid ning need on kümnete viisi ahastamapanevalt sarnased, täis inimeste hirme, ahastust, süüdistustelaviini all olemist, raskusi enda ja oma eluga hakkama saamistest….

Tere tulemast klubisse!

Aga ma toon valguse tunneli lõppu.

Sellest seisukorrast on olemas väljapääs, aga enne kui selleni jõuame, kirjutan sellest, mis haigused, sündroomid ja probleemid eelnevad hashimotole, mis kaasnevad, milleks neid peetakse – ja paljust muustki.

Artiklitesarja eelvaateks toon välja mõningad teemad, millest juttu tuleb:

 • Tõde kilpnäärme alatalitluse ja depressiooni kohta
 • Kui kilpnäärmepõletik on maskeerunud mõneks vaimuhaiguseks
 • Mis tegelikult toimub kilpnäärme alatalitluse puhul (kas teadsid, et ligi 95% neist, kel on kilpnäärme alatalitlus, võib olla krooniline autoimmuunne põletik?)
 • Haavandite, ärritunud soole sündroomi ja kroonilise kilpnäärme põletiku algpõhjustest
 • Kilpnääre ja külmatalumatus
 • 5 punkti kroonilisest autoimmuunsest kilpnäärmepõletikust jagu saamiseks
 • Gluteeni – kilpnäärme seostest
 • Kuidas aidata oma kilpnääret neitsikookosõliga
 • Kurkum sinu kilpnäärmele ja kroonilisele autoimmuunsele kilpnäärmepõletikule

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

 

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelAastavahetuse kombeid laiast maailmast
Järgmine artikkelAastalõpu fortuuna
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

9 KOMMENTAARI

  • Siinsamas, Hingepeeglis. Artikli all on “seotud artiklid” – need ongi. Viimased kuud on küll artiklites paus olnud, aga püüan juulis uuesti jätkata, kui end veidi välja puhanud olen.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi