Foto: Intentional Zen

Kui sul on tekkinud allergiline – või ärritusköha, ehk siis köha, mis ei ole tingitud külmetusest, siis võid oma probleemile leida kiire lahenduse nn “taskukuurordiga”. Selleks ei ole sul vajadust kulutada suuri summasid, vaid saad koduste vahenditega kiirelt, lihtsalt ja odavalt asjad aetud.

Sul ei ole vaja teha midagi muud, kui valmistada või osta üks paraja suurusega, mitte väga suur, piisab peopessa mahtuvast riidest suletavast kotikesest, täidad selle eelnevalt soojaks tehtud himaalaja kivisoolaga või meresoolaga – soovitan siinkohal kasutada jämedamat soola mitte peensoola.

Sool eelnevalt pisemas kuumakindlas nõus soojaks lasta, kindlasti mitte kuumaks, vaid piisavalt soojaks, et on hea käes hoida ja siis kotti panna, kotisuu kinni siduda ning tõsta see kotike omale suu ja nina vastu ning hingata lahtise suu ja läbi nina sügavalt hingates seda soolaauru endale sisse. Hinga nii oma 5-10 minutit ja korda protseduuri vähemalt kaks korda päevas – võid leida, et saad oma ärritavast ja/või allergiast tingitud köhast üsna pea lahti.

Soolal on hea omadus puhastada hingamisteid ja aitab vabaneda sinna kogunenud ärritajast. Tegemist on sooja mereäärse õhu – kuurordi – imitatsiooniga ja see oli ka nõukaajal üks põhjustest, miks arstid kirjutasid hingamisteede probleemidega patsientidele raviks välja tuusikuid Musta mere äärde.

Eelmine artikkelKaidi Karilaid seminarist “Vali ennast”: et oma elu muuta, tuleb õppida usaldama iseennast!
Järgmine artikkelSaladuslik naba ja kuidas ta aitab sinu tervist korras hoida
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi