21. septembril Tallinnas Alexela Kontserdimajas peetavale psühhedeelikumide ja teadvuse konverentsile Psycherence 2018 tuleb kõnelema Luis Eduardo Luna.

Brasiilia antropoloogiaprofessor Luna esineb loenguga “Yajé/Ayahuasca (Banisteriopsis caapi) – kultuuriline, teaduslik ja kunstiline ülevaade”. Kavas on:

  • sissejuhatav ülevaade yajé ja ayahuasca kasutamisest Amasoonia põlisrahvaste animistlikus maailmakäsitluses ja iidses taimetarkuse kontekstis;
  • ayahuasca kasutamine sakramendina Brasiilia religioonides alates 1930. aastatest;
  • 1990. aastate algusest alates järjest suurenev palverändurite sissevool Amasoonia regioonidesse ja taimeravi praktikute, nii põlisrahvaste esindajate kui ka lääne kultuuriruumi inimeste aktiivne globaalne liikumine;
  • kogemuslike ja terapeutiliste ringkondade tekkimine üle kogu maailma, mille läbi avardub ka antud valdkonna kunstiline ja muusikaline looming ning teaduslik uurimine.
Leiame vastused küsimustele:
  • Mis on selliste kogemuste potentsiaalid ja ohud uues kogu maailma hõlmavas kontekstis?
  • Missugune on nende ja teiste psühhoaktiivsete ravimtaimede ja ainete mõju sotsiaalsetele muutustele ja keskkonna teadlikkusele?
  • Mis on nende taimede terapeutilised võimalused nii füsioloogiliselt kui ka kogemuslikult?
  • Milliseid uusi ideid võivad need kogemused meile paljastada inimteadvuse müsteeriumi osas?

Luis Eduardo Luna juhib Florianópolises Wasiwaska uurimiskeskust, mis koondab ülemaailmset võrgustikku kõige eesrindlikematest teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades.

Antropoloogiaprofessorina on Luna üle 40 aasta uurinud Peruus ja Kolumbias erinevaid inimgruppe ja religioone, kes kasutavad inimteadvust mõjutavaid taimseid sakramente ja ravimeid. Ta on kogu maailmas tuntud Amasoonia põlisrahvaste šamanismi ja muutunud teadvuseseisundite ekspert, kes on võtnud elutööks uurida psühhointegraatortaimede (ayahuasca) mõju inimesele.

Luna on kureerinud nägemuskunsti näituseid Euroopas, Lõuna-Ameerikas ja Ameerika Ühendriikides ning lavastanud dokumentaalfilme. 2002. aastal austas St Lawrence’i Ülikool teda audoktori nimetusega. Ühtlasi on ta auväärsete Guggenheim Fellowshipi ja Linnean Society teadusringkondade liige.

Rohkem infot konverentsi kohta leiab SIIT ja piletid on müügil Piletilevis!

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelAntropoloogiadoktor Jeremy Narby esineb Psyhcerenc’il loenguga „Taimed õpetajatena ja taimed isiksustena”
Järgmine artikkelSusan Blackmore esineb Psycherence’il loenguga „Teadvuse saladus: illusioonide kütkes või vaba”

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi