Kuna järjest rohkem on näha erinevatel lehekülgedel ja foorumites küsimust, kuidas ikkagi alustada SÜSTEEMIVÄLIST elu, siis proovin selgitada asju ja omi mõtteid, mida kõik saaksid teha.

Alustame sellest, et meie rahakott või raha ise on peasüüdlane HIIGLASTE toitmisel. Mõelge kui väikese asjaga saab nii palju muuta. Enamus käivad ja nuumavad suurettevõtjaid mingil moel. Ei ole vahet mis eluvaldkonna või kaupadega on tegu. Toiduained, hügeenivahendid, esmaabitarbed, luksus ja mugavuskaubad, muud tooted/teenused. Need asjad on olemas ainult sellepärast ja nii laial valikul, et neid käiakse ostmas/tarbimas.

RAHAKOTT = ANONÜÜMNE PROTESTIVAHEND!

Teie kallid inimesed valite kellele te oma raskelt (mõnel võibolla kergelt) teenitud raha jagate. Toidupoed on paksult täis lõputult erinevaid kahjulikke toite, tooraineid, jooke, nimekiri on lõputu. Ainult sellepärast, et neid ostetakse. Praeguses maailmas süüakse iga päevaga välja väikeettevõtteid, talunikke, farmereid, külapoode. Nad ei jõua konkureerida hiidkorporatsioonidega. Hiiglaste eesmärgiks on vahendeid valimata teenida võimalikult suurt kasumit. Suurkorporatsioonid teavad, et inimene läheb lihtsuse, odavuse ja mugavuse teed, nad kasutavad seda väga osavalt ära. Meie jaoks tähendab see asjade järjepidevat halvenemist. Kannatajad lõpuks oleme ikkagi meie.

MUGAVUS JA HARJUMUS ON INIMESE SUURIM VAENLANE?

On väga mugav minna poodi, osta kõik väga odavalt ja ühest kohast. Kas keegi kunagi vaevuks mõtlema tagajärgedele? Hiidkorporatsioonid loovad uusi töökohti? Hoopis jätavad paljud nälga. Koondatakse inimesed kõik linnadesse ja mahajäänud maad/talud ostetakse kiirelt ära. Edasi on ainult väestis ja mürk mis seal kasvama hakkab : OTSE TEIE SUHU

Inimeste eluviis on hetkel ülesse seatud järgnevale tsitaadile : Work, buy, consume, die. TÖÖTA, OSTA, TARBI, SURE!

Siit kiire vahemärkus, et meie poekett Konsum tähendab otsetõlkes TARBI!

Inimesed pole endale teadvustanud mis asi on söök ja mille jaoks seda kasutatakse! Hoolimata oma tervisest topitakse suust sisse hommikust õhtuni, aastast aastasse täiesti valimatult erinevaid toiduaineid. Enamus inimesi ei vaata toote infosiltegi või kui vaadatakse, siis paljud teist teavad mis need ained ja lisandid seal tähendavad? Me elame informatsiooni ja krooniliste haiguste ajastul. Teadmatus on kõigi enda valik. Kõik vajalik info on ise otsitav ja tasuta kättesaadav! Miks seda ei kasutata enda kasuks? Söömine on tegevus mida tehakse sünnist surmani, aga endale selgeks asja keegi ei vaevu tegema – müstika. Teada peast viimase 10 aasta seebika kangelasi ja ei tea kuidas toit teie tervist ja keha mõjutab – ulme!

Kaasa ei aita ka siinkohal väga laialdaselt kasutust leidev lause: Toidul peab olema aroom, välimus ja maitse. Mina leian, et toit peab andma inimesele energiat, hoidma tervena ja rõõmsana. Ebavajaliku keemiaga maitset/lõhna tugevndada või anda välimus on debiilsus. Kas välja tuleb ka kellegil ilusana?

Kindlasti tahab sellise jutu peale tulla standard kommentaare: Pole aega, ma ei jõua, lihtsam ja odavam on ära surra.

Ära surra ei taha keegi. Haige olla ei taha keegi. Ei taheta lähedastele ka halba ja haigusi? Miks ei vaevuta midagi ette võtma ja ennast harima? Kelle peale te loodate? Võibolla selle jõuetuse ja suutmatuse taga ongi kehv toitumine? Võibolla on teil väga hea olla ja teid ei mõjuta kahtlased/kahjulikud lisandid toidus? Aga võibolla saab veel paremini ennast tunda? Mitte keegi ei sünni siia ilma oskuste ja infoga. Kõik tuleb ise õppida ja saavutada. Seiske kodus enda hingepeegli ette ja mõelge : Kas omast laiskusest panete mürgi ka oma pere ja laste lauale?

Toit teeb: Haigeks, terveks, ilusaks, koledaks, targemaks, energilisemaks, jõuetumaks jne. Valige endale vastav suund.

Elus on korra vaja politseid, korra kiirabi, aga talunikke ja farmereid on vaja 3 korda päevas. Palun toetage neid!

Ideede nurk:

See on nüüd koht kus me koos (loodetavasti) hakkame leidma lahendusi rahakoti kasutamiseks süsteemi vastu. Kirjutage omad ideed ja lahendused kuidas me saaksime seda teha. Täiendan jooksvalt

 • Ostke toitu turult või mujalt väikestelt tootjatelt/kasvatajatelt
 • Uurige kuidas on toit kasvatatud
 • Kaubelge hindadega (eriti suuremates kogustes)
 • Ostke võimaluse korral kaupa hulgi, koostage omavahel tellimus, kõik võidavad
 • Hakake väiketalude püsikliendiks (tellige kaup kasvõi järgmiseks aastaks ette)
 • Jagage infot teistega
 • Otsige kuulutustest müüjaid või pange ostukuulutus
 • Andke enda jaoks seismajäänud asjadele uus võimalus
 • Arendage inimestevahelist kauplemist
 • Kasvatage ise, variante kus ja kuidas on lõputult
 • Proovige asju ise parandada, tulevad ajapikku vastavad oskused
 • Otsige tuttavate seast abimehi
 • Eelistage eestimaist, kuid NB! keemiavaba!
 • Harige ennast ja teisi enda ümber!

MEIE OLEME PALJU, NEMAD ON VÄHE – KEERAME PÜRAMIIDI RINGI!!!

Eelmine artikkelKarjuse pirukas paleo stiilis
Järgmine artikkelSüürias toimuv läbi presidendi silmade
Mõelda, mõelda, mõelda, kahelda kõiges ja esitada teravaid küsimusi!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi