Süürias toimuv läbi presidendi silmade

0
1943

Veebilehel vabamotleja.info on avaldatud osaliselt tõlgitud versioon president Bashar al-Assadi interviuust Venemaa ajakirjanikega.

Ehk on see infolõik vastukaaluks peavoolumeedias levitatavale ning heidab ka pisut teistsugust valgust antud konfliktile.

Kes on nn mässulised ja mida nad tahavad?

Väidetavalt on Süüria ühiskonda imbunud erinevate taustadega ja eesmärkidega praeguse korra-vastased. Assad nimetab neid terroristideks. Rõhutab, et enamus neist on islamiäärmuslased, kes nõuavad  kompromissitut islamiseaduse kehtestamist ja igasuguse lääneühiskonna kultuurimõjude põlgamist. Efektiivsemaks tegevuseks ollakse ühinenud al-Qaedaga. Neil on nendega sarnane ideoloogia ja, mis kõige tähtsam, rahastamine tuleb al-Qaeda kaudu.

assad-syria„Meil on teada rahastajad, riigid nagu Saudi Araabia, kes saavad nende tegevust suunata.“ oskab Bashar al-Assad kinnitada. Väiksema osa mässulistest moodustavad lihtsalt põhimõtte-lagedad märatsejad, kurjategijad.

Siinkohal oleks tark lugeda islamist laiemalt – selle põhimõtetest ja lahknemisest sunniitideks ning šiiitideks.

Miks võitlus nii pikale venib?

Põhjuseks toob riigipea lääneriikide toetuse (väljaõpe, finants- ja relvaabi). „Kinnitan, et meil ei ole olnud veel ühtegi mässuliste piirkonda, mida me ei oleks suutnud oma kontrolli alla võtta.“ nendib president. Kõik aga võtab aega, sest säärased sissisõjad ei lõpe vaherahuga. Võit saavutatakse raskelt ja ränga hinnaga.

Loodetavasti loevad seda intervjuud ka lääneriikide poliitikud…

„Lääneriikides on palju poliitikuid, kui väga vähe tõelisi riigimehi. Enamus neist ei ole ajaloost midagi õppinud. Ei mäletata isegi hiljutisi sündmuseid. Mida on viimased 50 aastat neile õpetanud? Mitte kui midagi. Miks ei mõisteta, et pärast Vietnami sõda on kõik nende külvatud tapatalgud vaatamata suurtele ponnistustele läbi kukkunud?“

Süüdistused valitsusvägede keemiarünnaku kohta peab president al-Assad absurdseks. „Piirkond, kus keemiarelva kasutati, oli Süüria armee mõjusfääris. Miks kasutaks üks kõik milline riik keemia– või mis tahes massihävitusrelva oma enda vägede ja inimeste peal? See on jaburdus!“

Loe täpsemalt:

vabamotleja.info

 

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelRahakott = Anonüümne protestivahend
Järgmine artikkelKolm kuud õliga tõmbamist
Astun onnist välja ja laulan sellest, mida näen. Kahtlen ...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi