Stress, stressimaandus ja sinu tähemärk

3
5666

Iga inimene kogeb oma elus mingil määral stressi ja kuidas ta sellega toime tuleb, on samuti erinev. Kummaline on see, et selles, kuidas ta stressiga toime tuleb, mängib mingil määral rolli ka tähemärk.

Foto: PTFC
Foto: PTFC
[vc_tta_tabs][vc_tta_section title=”Selgituseks” tab_id=”1447914849525-ee5a30b9-b044″]

Kui ma selle teooria järgi oma pere ja tuttavaid vaatan, siis läheb see nii mitmeski aspektis täppi. Samas tean inimesi, kes ütlevad resoluutselt, et see ei käie kohe kindlasti nende kohta. Samas kõik nende sõbrad ütlevad, et ta on küll selline. Tihti on nii, et sa ise ei saagi sellest aru või püüad endale meeleheitlikult kinnitada, et see pole nii.

Foto: ascendedrelationships.com
Foto: ascendedrelationships.com

Kas ja kuidas sina end selle järgi ära tunned, on juba iseasi. Loe, mõtle ja lase asjal settida, äkki ikka ongi nii?

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Jäär” tab_id=”1447914516986-5193b0b5-475b”]

Jäärad on oma loomult tegusad inimesed ning tihtilugu elavad oma elu täiel rinnal ning võtavad sellest maksimumi. Jäärana oled sa kogu aeg tegevuses, aga ei naudi pisiasju ega pööra neile tähelepanu.

Foto: Live in the Grey
Foto: Live in the Grey

Kui sind kimbutab stress, siis võta päev vabaks. Mine välja ning naudi loodust. Hellita ennast, paku endale midagi, mis teeb sinu tuju heaks. Lihtsalt võta korraks aeg maha.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Sõnn” tab_id=”1447914517116-d6b6d49d-2038″]

Sõnnid on rasked töörügajad ning võtavad läbikukkumist väga raskelt ning isiklikult. Aga katsu endale meelde tuletada, et alati ei saagi kõik õnnestuda, mis aga ei tähenda seda, et sa oleksid selle pärast ebakompetentne.

Foto: Concepts, Ideas, Thoughts & Bullshit
Foto: Concepts, Ideas, Thoughts & Bullshit

Kui sind kimbutab stress, siis võta asju veidi vabamalt. Tee oma tööst ja tegemistest väikene paus. Mediteeri. Vaagi oma võimaluste üle.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Kaksikud” tab_id=”1447914592865-fe10a3ed-0686″]

Kaksikud on keerulised inimesed. Nad armastavad head vestlust ning naudivad lõbutsemist. Kaksikutel tekitab stressi istuv töö või tegevusetus.

Foto: The Daily Garriga
Foto: The Daily Garriga

Kui sa tunned, et sa ei suuda oma stressiga toime tulla, leia endale viis, kuidas saaksid oma üleliigset energiat ära põletada. Mine trenni või ujuma. Ka pikast metsas müttamisest on abi.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Vähk” tab_id=”1447914625438-d1e488ea-2e19″]

Vähid leiavad lohutust kindlustundest ning nende peamiseks stressi tekitajaks on ebakindluse tunne.

MeditatsioonVähkidele aitab stressi maandamiseks suurepäraselt mediteerimine. Vähjana pead leppima sellega, et alati ei saa sa ise oma saatust juhtida ning see hirmutab sind. Seevastu võta arvesse seda, et mitte ükski inimene ei saa alati ise oma saatust juhtida. Meil kõigil on teatud õppetunnid, mida tulime siia õppima, nii ka sina.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Lõvi” tab_id=”1447914653000-9d0e5f2a-b68f”]

Lõvid lähevad veel kaugemale kui Vähid ning püüavad lihtsalt kõike kontrollida, aga see on tihtilugu ebareaalne ja ka ebaaus lähenemisviis. Lõvid on nii keevalised ja nad lihtsalt tahavad ja peavad saama kontrollida tervet maailma.

Foto: Knowledge For Men
Foto: Knowledge For Men

Lõvide peamisteks stressipõhjustajateks on kaotusvalu ja tunne, et oled kontrolli kaotamas/kaotanud. Võta enesele aega, hinga sügavalt sisse ja välja ning ära püüa alati kõike kontrollida, kasvõi veidikene aega.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Neitsi” tab_id=”1447914680910-9c2e8f23-2ab9″]

Neitsid ja Kaksikud on nii mitmeski mõttes sarnased, neid võib pidada lausa sodiaagimärgi sugulasteks. Neitsina oled loogilise mõtlemisega, aga võid olla enda vastu väga karm. Sulle meeldib teadmine, et sa saad probleemi lahendada, aga kui konkreetsel probleemil puudub selge lahendus, siis see rusub sind. On mul õigus?

KirjutabSellistel rusuvatel hetkedel, mil stress ligi hiilib, kirjuta üles kõik oma mõtted ja ideed. Räägi teiste inimestega neist mõtetest ja ideedest. Võta endale paar päeva, kus sa sellele probleemile ei mõtle ning tule siis probleemi juurde tagasi, koos lahendusega.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Kaalud” tab_id=”1447914706350-bf853696-aabb”]

Kaalude tähtkujus sündinud inimesed on kõige stressialtimad. Kui sa ei tunneta harmooniat ning oled tasakaalust väljas siis tekivad sul konfliktid teistega ja sellele järgneb koheselt ka stress.

Foto: Anger Managment
Foto: Anger Managment

Kõige paremini saad stressiga toime tulla nii, kui kinnitad endale, et oled pühendunud rahule ja teed kõigile ning endale selgeks, et sa ei allu provokatsioonidele, mis võivad lõppeda sellega, et kaotad enesevalitsuse.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Skorpion” tab_id=”1447914731795-e6e209ad-edfc”]

Skorpionid on tundlikud inimesed, aga hoiavad oma emotsioonid vaka all peidus. Skorpionina vajad oma isiklikku ruumi ja selle vajadus võib tekitada emotsioonide kuhjumise.

Foto: Mareen Fischinger
Foto: Mareen Fischinger

Selleks, et hoida stress endast eemal, pead sa õppima end väljendama. Lase oma tunded välja ja kui inimesed on sinu pahameele ära teeninud, siis näita seda välja, mitte ära hoia endas. Ära kuhja oma tundeid endasse, see mõjub sinu tervisele kehvasti.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ambur” tab_id=”1447914758649-57656726-fd3a”]

Amburile meelib olla tegus, aga ta ei kannata, kui teda kamandatakse. Amburid on sellest pundist kõige impulsiivsemad.

Foto: Crystal Andrus Morissette
Foto: Crystal Andrus Morissette

Sa oled kannatamatu ning lähed stressi, kui ei näe peatselt oma töö vilju. Hinga sügavalt sisse ning saa aru, et alati ei saagi koheselt tulemusi näha. Mediteerimisest on abi.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Kaljukits” tab_id=”1447914782418-6e499b6d-082b”]

Kaljukitsed on nagu Neitsid, nad on endaga liiga karmid.

Foto: Zenses
Foto: Zenses

Kui Kaljukits on stressis, siis kõige tähtsam, mida teha saad, on maha rahuneda. Mine näiteks reisile, SPAsse, vanni, söö oma lemmiktoitu. Lihtsalt lõõgastu.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Veevalaja” tab_id=”1447914804132-3a0c1bb9-9eee”]

Veevalajad on vaimukad ja seikluslikud, tihtilugu hüppavad pea ees tundmatusse vette.

Kui sul on kehv päevVeevalajana on sul kalduvus end maailmast ära lõigata ning oled kangekaelne ja sa ei taha teisi kuulata. Pea meeles, et elu ei lähe alati sinu tahtmist mööda. Kui see on sinu stressifaktor, siis parimaks stressimaandajaks sulle on see, kui sa teeksid aegaajalt endale reaalsuskontrolli.

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Kalad” tab_id=”1447914829583-088268b2-c2e7″]

Kalad on sellest pundist loomingulised, tundlikud ja mõnikord ka üksikud inimesed.

Foto: More of Me to Love
Foto: More of Me to Love

Neile ei meeldi olla tähelepanu keskpunktis. Tähelepanu keskmes viibimine tekitab kalades tõsist stressi. Ära unusta veeta aega endaga, ehk võta endale oma isiklik aeg ja sulgu mõneks ajaks endasse, sest see on sinu viis patareide laadimiseks.

[/vc_tta_section][/vc_tta_tabs]
[vc_message icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-heart”]Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks; oma nimi ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

[/vc_message]

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

3 KOMMENTAARI

    • Juulia – aitavad küll. Kakaooad on looduslikud antidepressandid nagu seda on ka kvaliteetne šokolaad. Samas on oad kasulikumad kui suure suhkrusisaldusega šokolaad.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi