Kindlasti on sulle tuttavad sellised nimed nagu Argo ja Evelin, kes on ka TTV “Mõtleme Taas” saates kahel korral külaliseks olnud.

Kui ei ole, siis palun tutvu rahamaailma võimaliku tegelikkusega Hingepeegli kahes postituses näidatud saatelõikudes. Eesti Vabariik on ettevõte ja panku pole olemas ning sinu laenud on kehtetud? ja Kohtutäiturite tegevus luubi alla – mängureeglid, millest keegi midagi ei tea?

06. mai kell 17.30 toimub Tartus Emajõe Keeltekoolis Küüni 7 raha ja panganduse teemaline üritus “Raha ja pangandus: kui palju me tegelikult teame sellest?”

[quote_center]See on üritus, kus saame aimu tegelikust pangandusest ja rahandusest. Alustame alustõdedest, millest enamikul aimugi ei ole. Siit saate info, mida on lausa hädavajalik ja kasulik teada![/quote_center]

Lühike kava, mis võtab aega umbes 2,5 – 3 tundi

 • Inimese nimekuju – miks kirjutatakse inimese nimi erinevates olukordades vahel suurte ja vahel väikeste tähtedega. Kas sel on üldse tähtsust? On- ja vägagi fundamentaalne.
 • Laenates pangast raha, mida siis õieti laenatakse? Kas üldse laenatakse või on tegu silmamoondusega?
 • Kust pank sai selle raha, mida ta väidetavalt laenab?
 • Laenaja ja pank sõlmivad omavahel reeglina “lepingu”. Kas pank, kui kehatu ja elutu, saabki midagi sõlmida?
 • Miks nõutakse inimeselt tegelikult allkirja?
 • Mis on UCC ja mis see eestlastesse puutub?
 • Kes on kohtutäitur? Kas kohtutäitur võib üldse midagi nõuda?
 • Mis asi on viisakusteade ja kellele seda saadetakse?
 • Kes ja kas saab üldse otsustada inimese, kui lõputu väärtuse allika, üle?
 • Viie rikkama hulka – see unistus on reaalselt teostatav, aga mitte puust lusikaid müües.

Natuke teistsugune on ka üritusel osalemise tasu

[quote_box_left]Sellise “jutluse” lõppedes ongi toimunud energiavahetus kuulajate/huviliste ja teema valdajate vahel.

Seega oleks oluline huviliste valmisolek loovutada enda energiat vähemalt 10 ühiku võrra (üks ühik võrdub ühe “rahaga”).

Meie teema on teistmoodi, kui inimesed on harjunud. Seda kutsutakse energiavahetuseks ja annab mõlemale osapoolele väärtuse. Energiavahetuseks kõlbab ka sobiv kogus kartuleid, porgandeid või küttepuid jne. Paberilipaka (raha) puudumise tõttu inimesel info saamata jääda ei tohi!

Lisandub Keeltekooli renditasu, mis tähendab ühele külalisele 1,5 eur

-Argo[/quote_box_left]

Eelmine artikkelSoovi südamest ja sulle antakse!
Järgmine artikkelTehisintellekt võib olla kõige hullem asi, mis inimkonnaga juhtunud

17 KOMMENTAARI

 1. Paluti teavitada kõiki osalejaid:
  Kuna seda üritust viivad läbi teised inimesed, siis muutus ka toimumiskoht, milleks on Küüni tn 7 Emajõe Keeltekool. Lisaks osalustasule lisandub veel Keeltekooli renditasu, milleks on 1,5€.

 2. Pilt on muidugi väga petlik.. :) Kui keegi tunneb, et jääb väärt teadmisest ilma, kuna ei jõua kohale tulla? Siis, lahendusena, võiks järelürituse kokku kutsuda?

 3. Tegemist ikkagi 6. mail toimuva üritusega, postitusse juhtus kirjakurat sisse, kes maikuu asendas aprilliga. Seega veel jõuab homme üritusest osa võtta!

 4. Ei saa aru kuidas või miks avaldatakse kirjutis 6 Aprillil toimunud üritusest 5 Mail?! Ja seda just kui tulevat üritust!? Kahju, oleks tahtud varem teada ja osa vôtta!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi