Tagasi
Järgmine

Maca päritolu

Kui veel üsna hiljuti oli maca juure jõuduandev toime Andide hästi hoitud saladus, siis tegelikult korjati ja külvati selle taime seemneid juba üle 10 000 aasta tagasi.

Foto: Whole World Botanicals
Foto: Whole World Botanicals

Maca juur on ülimalt rikas erinevate mineraalainete ning flavonoidide, eeterlikke õlide ja teiste organismile väga kasulikke ainete poolest. Maca (Lepidium meyenii Walp) on redisesarnane juurikas, mis kasvab Peruu Andide mägismaal 4000-4500 m kõrgusel olles kõige kõrgemal kasvatatav toiduaine maailmas. Maca juurt sõid näiteks kuulsad Inkade sõjamehed enne lahingusse minekut või enne pikemat rännakut, kuna see suurendas nende vastupidavust ja andis palju energiat. Traditsiooniliselt kasutasid kohalikud macat suguvõime parandamiseks, heaks füüsiliseks toimetulekuks ja energia saamiseks juba enne inkade aega.

Maca pulber sisaldab

Foto: Dr. Laux
Foto: Dr. Laux

palju peamisi rasvhappeid, flavanoide, eeterlikke õlisid, B-vitamiini, C-vitamiini, kaltsiumit, magneesumit, fosforit, rauda ja kaaliumit, valke, kiudaineid, tärklist, fruktoosi, tanniine, rasvhappeid, alkaloide, joodi, räni, naatriumit, vaske, tina, tsinki.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi” või vali rippmenüüst sobiv lehekülg.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2017

Foto: Spiritual Opening

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Selgitusse: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.

Eelmine artikkelJõulukuusega seotud rituaalid
Järgmine artikkelToomapäev
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

  1. Leidsin ainuvõimaliku viisi sellest intensiivsest maitsest üle olla ja maca pulbrit sisse võtta – loksutada kaanega purgis või mõnes segistis õunamahlaga nagu kokteiliks. Kõige parem oleks kodune “päris” õunamahl aga ka poe omaga võimalik.
    Nii on see pulber suisa hea, ühelgi teisel viisil ei suutnud seda manustada :)

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi