Kui välja arvata loomad, kes on inimese kontrolli all ja lääne kajakad, kes varastavad piima imetavatelt hüljestelt, on inimene ainuke teadaolev liik, kes joob rinnapiima teistelt liikidelt. Ühtlasi ka ainus liik, kes võib jätkuvalt juua rinnapiima ka täiskasvanueas.

Kas me vajame piima?

Lehmapiim on sama tähtis kui piim sealt, hobuselt või kaelkirjakult. Inimese rinnapiim on perfektne toit inimeste lastele, samas on lehmapiim perfektne toit vasikale. Lehmapiim originaalis sisaldab suures koguses hormoone ja valke, mis on vajalikud, et muuta 35 kilosed vasikad 450 kilosteks lehmadeks. Selline kogus valke ja hormoone ei ole mitte ainult ebavajalik, vaid kahjulik inimestele. Et need esinevad piimas looduslikult, siis on need isegi orgaaniliselt toodetud piimas.

Ameerika dieettoodete assotsiatsioon soovitab taimetoitlust:

Asjakohaselt kavandatud taimetoit, sealhulgas täielik taimetoitumine või vegan toitumine on tervislik, toitaineterikas ja võib pakkuda tervist parandavaid tegureid ning ravida teatud haigusi. Lisaks küllastunud rasvadele, kolesteroolile, hormoonidele ja liiga suurele hulgale valkude sisaldusele on piima seotud munandi-, rinna- ja eesnäärmevähiga.

Rasvad, kolesterool ja valk

Paljud piimatooted kipuvad olema kõrge kolesterooli ja küllastunud rasvade sisaldusega, mis on seotud südamehaigustega. Taimetoidu omadused võivad vähendada riski krooniliste haiguste tekkeks. See hõlmab rasva ja kolesterooli vähendamist ja suuremates kogustes puuviljade, juurviljade, täisteratoodete, pähklite, sojatoodete, kiudainete, fütokemikaalide tarbimist. Piimavalk on samuti probleemiks. Seda seostatakse koronaarse surma ja jäigastunud ahenenud arteritega.

Hormoonid ja vähk

2006 aastal leidis Harvardi rahvatervise kooli teadlane tugeva seose piimatoodete tarbimise ja hormoonsõltuva munandi-, rinna- ja eesnäärmevähi vahel. Teadlane/arst Ganmaa Davaasambuu usub, et looduslikud hormoonid tiine lehma piimas suurendavad riski tüüpi veelgi. Lehma piim sisaldab märkimisväärsel hulgal naissuguhormoone, moodustades 60-80% östrogeeni, mis on inimese poolt tarbitud. Kuigi uuringud keskendusid piimale, siis Ganmaa leiud näitasid ka probleeme muudel piimatoodetel.

Või, liha, munad, piim ja juust on suurema tõenäosusega hormoonsõltuva vähi kiiremaks tekkeks. Rinnavähk on eelkõige seotud piima ja juustu tarbimisest.

Ganmaa järeldused ei ole unikaalsed. Vastavalt dietoloogile väitele (George Eisman, USA) saab üks mees kuuest eesnäärmevähi. Hiinas saab 1 mees 200000st eesnäärmevähi, sest seal pole piim igapäevasel tarbimisel. George väidab veel, et rinnavähi risk on suurem seal maades, kus piimatooteid igapäevaselt rohkem tarbitakse. Inglismaa uuring samuti näitas, et maakonnad, kus piima enim tarbiti, on suurima rinnavähki haigestumisega. Eisman ütleb: piim on kõige ebanormaalsem hull asi, mida me tarbime.

Saasteained piimas

Saasteained piimas on teiseks tõsiseks probleemiks. Ameerika piim on Euroopas keelatud, sest sellele on lisatud rekombinantse veise kasvuhormooni (rBGH). Kui seda manustada lehmadele, siis nad annavad kuni 20% rohkem piima, kuid on ka põhjuseks, mis paneb tootma rohkem insuliini sarnast kasvufaktorit.(IGF-1). Vastavalt OCA väitele jõuab osa rBGH ka piima sisse. Vähi ennetamise koalitsioon (CPC) sätestab :

On väga tõenäoline, et IGF-1 aitab kaasa normaalsete rinnarakkude transformeerumise rinnavähiks. Lisaks säilitatakse IGF-1 inimese pahaloomulistes rinnavähi rakkudes, kus see omab võimet levida edasi kaugematesse organitesse. RBGH suurendab ka mastiidi ohtu, mille tagajärjeks on mõnikord mäda, bakterite ja vere sattumine piima. Föderaalseadus USAs lubab kuni 50 miljonit mädarakku tassi piima kohta.

Kui rGBH on nii ohtlik ja Euroopa liidus keelatud, siis miks on see juriidiliselt lubatud USAs? CPC usub, et Monsanto korporatsioon, mis on sellegi mürgise lisandi tootja, on mõjutanud tooteohutuse seaduseid, mis lubavad märgistamata rBGH piima müüa. Veel on lehmapiimas leitud saasteainete hulgas pestitsiidide jääke. Jäägid on rasvlahustuvad ning satuvad loomade piima ja kudede sisse.

Aga kaltsium?

Lehma piimas on kõrge kaltsiumisisaldus küll, aga ka kõrge valgusisaldus. Kõrge valgusisaldus meie toidus aga põhjustab kaltsiumi eemaldumist meie luudest. Dr Kerrie Saunders Ütleb: “Põhja-Ameerika on üks suurimaid piimatarbijaid. Ühtlasi on seal ka kõige suurem osteoporoosi esinemissagedus. Osteoporoosiga võitlemiseks soovitab Saunders süüa ube ja maitserohelisi, mis ei ole kõrge valgusisaldusega. Ganmaa soovitab ka kaltsiumi allikaks rohelisi lehtköögivilju.

Lisaks võib kaltsiumi olulisus luude tervisele olla palju väiksem kui meil uskuda lastakse. Harvardi rahvatervise kooli teadlased viisid aastal 1997 läbi uuringu, mille kohaselt piima ja muude kaltsiumirikaste toitude tarbimine täiskasvanud naistel ei vähendanud riski osteoporootilistele luumurdudele. Kaltsiumi kehas säilimine on väga tähtis osteoporoosi vältimiseks. Naatrium, suitsetamine, kofeiin ja vähene kehaline aktiivsus võivad meist kaotada kaltsiumi.

 Lõik teisest artiklist :

[quote_box_center]

Usutakse, et piim kahandab keha looduslikku kaltsiumitaset, mis kasutatakse ära piima seedimisel. Piim ise annab anorgaanilist kaltsiumi, mida ei saa kergesti seedida ja inimese poolt omastada. Täpselt nagu meie kehad ei saa kasutada rauda metallist, ei saa kasutada kaltsiumi piimast. Piim on happeline mistõttu on kehal seda raske seedida. Selle tulemusel pH inimeste soolestikus võib minna tasakaalust välja, muutes need rohkem vastuvõtlikumaks vigastustele ja haigustele.

Jah meie keha vajab kaltsiumi. Aga võibolla piim ei ole parim allikas, nagu meid on pandud uskuma. Proovi süüa rohkem salatit, lehtkapsast, brokkolit, mandleid, apelsine, linaseemneid, seesamiseemneid, tilli, tüümiani ja muid rohelisi. Lehma piima asemel võib proovida mandli või kanepi piima. Taimedest pärit kaltsiumi on meie keha poolt kergemini seeditav, kui kaltsium lehmapiimast, sest taimedes on kõrge magneesiumi sisaldus. Magneesium on abivahend assimilatsiooni tekkeks kaltsiumi omastamise protsessil.

[/quote_box_center]

On oluline teada, et lehmapiim ei ole vajalik inimese tervisele ja piimatoodetest loobumine tundub olevat tervisele kasulik.

Tõlgitud Allikatest: Link1, link2

Eelmine artikkelTeaduslikult: Maad ümbritsev universum on kõigest holograafiline projektsioon
Järgmine artikkelIlm ja sõjandus: toimiv massihävitusrelv HAARP
Mõelda, mõelda, mõelda, kahelda kõiges ja esitada teravaid küsimusi!

14 KOMMENTAARI

 1. Väike grupp teadlasi väidab midagi ja kohe peame uskuma? Siiani pole ju justkui midagi juhtunud või võib kõik vähi- ja terviseprobleemid siiamaani lehmapiima kaela ajada?

  • Samas, kas ei saa ka mitte üldlevinuid tõekspidamisi kahtluse alla seada? Uskuda või mitte, see pole küsimus. Mõelda ja ise järeldusi teha?

 2. Eve, kui natuke mõelda ja elu meie ümber vaadelda, siis loogika ütleb, et erinevate elusolendite organismid on erinevate keemiliste protsessidega. Seetõttu on mõnel loomal võimalik süüa ka näiteks neid taimi, mis meile mürgised on. See kui lehm sööb rohtu ei tähenda ju, et tema organism hakkaks tootma näiteks samasugust piima nagu inimorganism. Mina pigem usaldan nende inimeste arvamust, kes teemat teaduslikul tasandil uurinud on, sest ka siin ütleb loogika, et nad teavad ikkagi palju rohkem nendest asjadest, kui tavainimene, kes pole teemasse süvenenud. ;)

 3. On alles naljatilgad oma väidetega, lehm sööb ju rohelist ka :)))
  Muidugi, piima joomine oleks inimesele ülimalt kahjulik kui ta seda iga päev samapalju sisse tõmbaks kui vasikas!

 4. raagin yhe asja enda kogemusest: ca 3 nadalat tagasi loobusiin lihast ja piimast… tuttavad ytlesid et olen hull, ja kust ma kaltsiumi saan, kui piima ei joo ja juustu ei soo? Selle 3 nadala joooksul kasvasid hullult mu kyyned, ja nad on nii tugevad, ma pole neid nii tugevaks veel nainud.

 5. Aitäh postitamast….. olen koguaeg kahevahel selle piima-teema suhtes….On teatmeid, mis väidavad selle kahjulikkusest ja samas on palju teemat selle kasulikkuses. Ma ei oska seisukohta võtta. Loen palju Ayurveda kohta ja seal just manustatakse kõik taimed piimalahuses. Miks Ayurveda ei keela piima….. :S

 6. 0lete enda veendumustega sügavas "evolutsioonilises" segaduses. Minge tagasi looduse rüppe, piimatusse ellu ja mäelgem, miks tänapäeva Inimene ilma hambaarstita juba 25-lt nälga võiks surra? Millest see, sellinne hammaste hävimine? Ehk piimast? Japanlased, kes enne 2. maailmasõda piima ei joonud, ei ntundnud ka vajadust hambaarstide järele, kuid pärast maailmasõda, kui USA tõsi sinna läänedemokraatliku rämpstoidu, mc donaldsi koos "piimajoomiskuluuriga", hakkasid jaapanlaste hambad kolinal lagunema…

 7. väga hea artikkel. see, et piima peab jooma ja see kasulik on, on puhas ja lihtlabane ajupesu inimestele, kes sinisilmselt iga telereklaami tõepähe võtavad. hea meel, et piima mittevajalikkusest rohkem rääkima on hakatud.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi