Meil kõigil on olnud raskeid aegu. Samas osad inimesed tulevad neist paremini välja kui teised. Seega, mis on nende saladus? Võtmeks on suhtumine. Siinkohal anname 13 näpunäidet, mida võiks järgida, kui elus raskeks läheb ja mida meeles tuleb pidada, et sellest kiiresti ja valutult välja tulla.

1. Mis on, see on

Foto: Freelance Christianity
Foto: Freelance Christianity

Buddha kuulus vanasõna ütleb: ” See on sinu vastupanu sellele “mis on” ja tekitab sulle kannatusi.” Seega mõtle sellele veidi aega. See tähendab seda, et meie kannatused tulevad siis, kui me hakkame vastu hetkeolukorrale. Kui sa saad midagi oma elus muuta, siis tee seda! Muuda! Aga, kui sa ei saa midagi muuta, siis on kaks võimalust: a) aktsepteeri seda ja lase negatiivsusest lahti, või b) ole õnnetu ja lase ebaõnnel end painata.

2. See on probleem ainult siis, kui sa pead seda probleemiks

Foto:  Arnaud Disberg
Foto: Arnaud Disberg

Tihtilugu oleme ise oma enda vaenlased. Õnn sõltub tegelikult meie vaatenurgast. Kui sa mõtled, et miskit on probleem, siis sinu mõtted ja emotsioonid on negatiivsed. Aga, kui sa mõtled, et sa saad sellest olukorrast midagi õppida, siis enda üllatuseks avastad äkki, et see ei olegi enam probleem.

3. Kui soovid midagi muuta, tuleb alustada endast

Foto: Wisdom Times
Foto: Wisdom Times

Unustada ei tohi, et sinu välismaailm on sinu sisemaailma peegeldus. Tead sa inimesi, kelle elu on kaootiline ja stressirikas? Ja kas ei ole see mitte tingitud sellest, et nad tunnevad end ka seesmiselt kaootiliselt? Just nii see ongi. Meile meeldib mõelda, et kui me muudame olukorda, siis see muudab ka meid. Viga on selles, et me oleme sellest hoopis valesti aru saanud – me peame esmalt muutma endid ja alles siis hakkab muutuma olukord.

4. Ei ole olema sellist asja nagu ebaõnnestumine – on olemas ainult õppimisvõimalused

Foto: Mark Brodinsky
Foto: Mark Brodinsky

Soovitame siinkohal oma sõnavarast kustutada sellise sõna nagu “ebaõnnestumine”. Kõik suured inimesed, kes on oma elus midagi märkimisväärset saavutanud on järjest “ebaõnnestunud”. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis oli see Thomas Edison, kes ütles: “Leiutades lambipirni ma ei ebaõnnestunud kordagi, ma lihtsalt leidsin enne 99 moodust, kuidas see ei tööta.” Võta see nn “ebaõnnestumine” ja õpi sellest midagi. Õpi, kuidas järgmine kord paremini teha.

5. Kui sa ei saa midagi, mida sa tahad, siis tähendab see seda, et midagi veel paremat on tulemas

Foto: Smiles and Tears
Foto: Smiles and Tears

Ma tean, et seda on mõnikord väga raske uskuda, aga see on tõsi. Kui sa vaatad mõnikord oma elule tagasi ning alles siis saad aru, et see, mida sa toona väga tahtsid jäi saamata, on väga hea, sest said midagi palju paremat. Võibolla töö, mida ta väga soovisid oleks nõudnud sinult pere juurest palju eemal viibimist, aga töö mille said, on palju paindlikum. Usu, et kõik juhtub täpselt nii nagu minema peab ning elus ei ole kokkusattumusi, kõik juhtub kindla eesmärgiga.

6. Hinda käesolevat hetke. See hetk ei tule kunagi tagasi


Igas hetkes on alati midagi väga väärtuslikku. Ära lase sellel lihtsalt mööda minna! Varsti saab sellest lihtsalt mälestus. Isegi hetked, mis ei tundu parasjagu õnnelikud, võivad ühel päeval tagasi vaadates panna sind neid igatsema. Trace Adkinsil on väga ilus kantrilaul “Sa hakkad seda igatsema”: “Sa hakkad seda igatsema… sa tahad seda tagasi. Sa hakkad soovima, et need päevad ei oleks möödunud nii kiirelt… sa ei pruugi seda praegu teada, aga sa hakkad neid aegu igatsema…”

7. Lase lahti ihalusest

Foto: Joshua Ryan Ziefle
Foto: Joshua Ryan Ziefle

Paljud inimesed elavad “kinnistunud meelelaadiga”. See tähendab seda, et nad on end kinnitunud oma ihade külge. Kui nad ei saa midagi, mida nad ihaldavad, siis langevad nad emotsionaalsel tasandil negatiivsusesse. Selle asemel proovi “erapooletut mõttelaadi”. See tähendab seda, et midagi tahtes, oled sa õnnelik nii selle saades ja ka mitte saades. Sinu emotsioonid jäävad rõõmsaks või erapooletuks.

8. Saa aru oma hirmudest ning ole neile tänulik

Foto: Joy with Love
Foto: Joy with Love

Hirm võib olla suurepärane õpetaja. Oma hirmudest ülesaamine võib anda sulle võiduka tunde. Näiteks, kardad sa avalikku esinemist (see on inimeste seas üks kolmest peamisest hirmust). Ka mina kartsin kunagi avalikku esinemist, nüüd tagasi vaadates tundub see nii naljakas, sest olen tihti erinevatel kursustel või koolitustel üks eesrääkijatest. Oma hirmudest ülesaamine nõuab pidevat praktiseerimist. Hirm on lihtsalt illusioon. See on vabatahtlik.

9. Luba endal kogeda rõõmu

Foto: Tini Buddha
Foto: Tini Buddha

Usu või mitte, tunnen paljusid inimesi, kes ei luba endal olla õnnelikud ega lõbutse. Kõige kurvem on see, et nad ei oska olla õnnelikud. Mõned inimesed on lausa oma probleemidest ja kaosest nii sõltuvad, et nad ei teagi enam, kes nad ilma nendeta on. Seega, anna endale võimalus ning püüa olla õnnelik! Kasvõi momendiks, on äärmiselt tähtis keskenduda rõõmudele mitte raskustele.

10. Ära võrdle end teistega

Foto: More of Me to Love
Foto: More of Me to Love

Kui võrdled, siis võrdle end nendega, kes on sinust halvemas seisus. Oled töötu? Ole õnnelik, et elad riigis, kus antakse töötu abiraha, sest paljud inimesed terves maailmas peavad hakkama saama vähema kui 1321 euroga aastas. Sa ei näe välja nagu Angelina Jolie? Vean kihla, et paljud ei näe tema moodi välja. Lisaks näed sa kindlasti parem välja, kui sa ise arvad. Keskendu sellele.

11. Sa ei ole ohver. Sa pead sellest välja tulema

Foto: INSPIRE DIVINELY
Foto: Inpire Divinely

Sa oled ainult oma mõtete, sõnade ja tegude “ohver”. Keegi “ei tee” sulle midagi. Sa oled ise oma kogemuste looja. Võta isiklik vastutus ning mõista, et sa saad ja tuled oma raskustest välja. Sa lihtsalt pead hakkama oma mõtteid ja tegusid muutma. Hülga oma ohvri mentaliteet ja muutu võidukaks. Saa ohvrist VÕITJAKS!

12. Olukorrad saavad muutuda ja muutuvad

Foto: Productivity Anywhere
Foto: Productivity Anywhere

“See läheb mööda” on üks mu lemmikfraase. Kui oleme kinni elu mingis kehvas olukorras, mõtleme automaatselt, et sellest ei ole võimalik välja saada. Aga tead mis? See läheb mööda! Mitte miski pole lõplik, välja arvatud surm. Seega saa üle oma harjumusest mõelda, et see kõik jääbki nii ja sellest ei ole võimalik kuidagi välja tulla. Aga, et sellest kehvast olukorrast välja tulla, pead sa midagi ette võtma. Iseenesest ei muutu midagi.

13. Kõik on võimalik

Foto: Sarasota Water Atlas
Foto: Sarasota Water Atlas

Imesid juhtub iga jumala päev. Tõsiselt kohe, neid juhtub! Meie ümber juhtub iga päev erinevaid imesid, inimesed saavad loomulikul teel terveks neljanda staadiumi vähist. Täiesti ootamatult leitakse endale hingesugulane, kellega oma elu jagada. Usu, neid imesid juhtub. Sa lihtsalt pead sellesse uskuma. Kui oled imedesse uskuma hakanud, oled juba selle lahingu võitnud.

ALLIKASThemindunleashed
Eelmine artikkel20 märki sellest, et oled spirituaalselt terve
Järgmine artikkelKui järgned oma unistustele, avastad, et sinuga hakkavad juhtuma järgnevad asjad
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi