Silmside- vaimne praktika, hingelise intiimsuse ja loovuse tööriist

2
8490

Meil kõigil on tekkinud olukordi, kus vaatame üksteisele sügavalt silma ja jääme tarduma. Kauge pole ka satiiriline romantikute idee- armastus esimesest silmapilgust.
Aga tegelikult on sellel kõigel suurem tähendus ja potentsiaalne arengu võimalus, kui me arvata oskame. Küündides visualisatsioonideni eelnevatest eludest kuni tulevikuni välja, rohkem veel- kõik võib saada väga reaalseks kui kaasata oma sügav taotlus ja keskendumisvõime.
Silmside ( ing. tõlkes “Eye Gazing” ) on iidne hindude ja budistide praktika. Sufi traditsioonides on otsene seos tantraga. Seda praktikat peetakse üheks võimalikuks valgustumise teeks, sest see on imeline moodus saada ühendust vaimsel tasandil. Seda saab praktiseerida oma armastatuga enne seksuaalset sidet ja selle ajal.

Kahe inimese vaheline barjäär lahustub

Photograph by Suren Manvelyan“Mäletan isiklikust kogemusest selgelt, kui imelik tunne oli, kui tabasin teadlikult silmsideme sügava tähenduse. Olin väga lummatud, sest signaalid mida antud hetkel üksteisele alateadlikult saata oli võimalik, olid väga eredad ja  reaalsed.” K.S.

Mitmete enesearendamise ja vaimsete üllitiste autor ning guru Will Johnsoni ( vt. 1 ) idee silmsideme sügavusest, kus ta kirjeldab seda minu arusaama ja kohanduse järgi järgnevalt: “Kui silmside kahe inimese vahel on algatatud ja säilib, siis on loodud nähtamatu energeetiline side, kus lahustuvad barjäärid mis tavaliselt eraldavad meid üksteisest, lähendab see meid avardavasse teadvuse lainele, mida me hetkes jagame.”
Kuna see haaras mu tähelepanu, siis olin kannustatud uurima asja veidi sisukamalt ja toon selle ka Teieni.

Silmsidet saab harrastada igaüks ja kogemused, mida me läbi selle saame on erinevad, aga garanteeritud on mingi tähendus ja kasu.

Praktiseeri partneriga või üksi

Kas sa teed seda partneriga või üksi, pole väga oluline. Peamine on määrata mingi kavatsus, mida sa soovid läbi selle protsessi saavutada. Selleks võib olla lihtsalt enda sügavama olemuse aktsepteerimine või vaade kuhugile kaugemale nagu eelnevad elud. Sa võid kasutada seda tehnikat ka leidmaks ühendust kellegi teisega, aru saamaks nende tunnetest, kavatsustest jne. Taotluse kehtestamine on üsna lihtne, sa ütled endale, mida sa soovid saavutada ja seejärel lubad sellel minna. Partneriga on parim tulemus, kui mõlemad esitavad sarnaseid taotlusi.

Teadaolevalt on suurimad kasud kui praktiseerida seda koos partneriga, aga tehes seda omaette ei vähenda see kogemuse olulisust ja tähtsust.
Partneriga võib see lähendada teid mitte ainult füüsiliselt vaid just vaimsest aspektist. Arvestades, kui intiimne ja siiras on kavatsus, kogevad paarid väga erilisi tundeid. Ühendus sügavamal tasandil oma partneriga eeldab muidugi üksteise usaldust ja mugavust teineteise suhtes. Füüsilised ja ühsikondlikud rollid selle käigus kaovad täielikult, tekib veel tõelisem ning vaimsem ühendus. Juhul kui on saavutatud sügav tasakaal, siis võivad paarid lubada protsessil minna niikaugele kuhu te selle ise viite.

Laske vabalt proovida seda harjutust nii tihti kui soovite. Siin pole tõest ega väära viisi selle praktiseerimiseks. Sest niikaua kui me laseme endil kulgeda ja juhinduda ootusteta protsessil, triivib see ise loomulikus suunas.

Harjutused looduses

Lisaks saab selliseid harjutusi teha ka looduses ja selle käigus võid sa avastada, et see on sinuga kuidagi varem juhtunud.

Loo tähelepanelik ja pinev silmside puu, lille või mis-iganes aspektiga loodusest. Igaljuhul hakkad sa täheldama ühendust üha rohkem selle lihtsa eluvormiga ja kõik muu muutub ebaoluliseks. Sa võid hakata märkama energia laineid, sagedusi, aurasid mida elav loodus meile nähtamatul kujul pakub ning parimal juhul saavutad ühenduse, mis eeldab tihedamat praktiseerimist. See on kindlasti üks loomulikumaid ja rahustavamaid meditatsiooni praktikaid, mis õpetab sind elama harmoonias ise-endaga ja kõige elavaga meie ümber.

Kuidas alustada?

Muidugi on siinkohal võimalus lugematu arv kavatsusi ja taotlusi enne sessiooni algust, mis võib tuua hulgaliselt tulemusi, aga asume kohe asja juurde. Kuida alustada silmsidet üksi, paarilisega või loodusega?
Lihtsustatult-

  • Alustuseks sulge oma silmad minutiks ja proovi oma mõtted veidi maha rahustada. Et seda teha, lihtsalt keskendu oma hingamisele ja lase lahti kõik ootused sellelt protsessilt.
  • Ava oma silmad pärast oma meelte rahustamist. Keskendu oma silmadele peeglil (üksi praktiseerides) ja lase ennast üha rohkem ja rohkem mugavalt oma silmade sügavusse.
    Partneriga keskenduge vastamisi üksteise silmadele, kui on keeruline jälgida mõlemat silma, keskendu vaid ühele. Soovitatavalt vasakule silmale, sest vasakut kehapoolt peetakse vastuvõtlikumaks. Pärast mõnda minutit märkad sa, et su ümber olev keskkond muutub üha hägusemaks kuni lõpuks näed sa vaid oma silmi (peeglist), ei midagi muud.
  • Siinkohal hakkab protsess varieeruma, sõltudes taotlusest. Üldiselt ongi kogu protsessi kulg täpselt selline, mida sa ise taotled, sest sa saad lubada sellel minna täpselt nii kaugele kui sa soovid, aga mida pikemalt sa seda teed, seda sügavam on kogemus.

Sa ei pruugi kohe algselt mõne minuti jooksul mitte midagi märgata, seepärast soovitan seda teha vähemalt 5-15 minutit.
Kogenumad praktiseerijad võivad seda protsessi vastavalt soovile pikendada, kas 30-60 minutini, mis tagab kindlasti ka uued tasandid ühenduses olemise ja visualisatsioonid. Väidetavalt praktiseeris sufi poeet ja müstik Rumi seda tundidest päevadeni.

  1. Embodiment  Training

Allikad: Ezine Articles, Collective Evolution

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

2 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi