“Pärast 6 miljonit aastat evolutsioonilist seisakut ajast, kui jagasime šimpansitega ühist esivanemat,  juhtus meiega vähem kui 100 000 a tagasi midagi murrangulist. 100 000 aastat tagasi ilmnesid meie teadvus ja teadlikkus … isegi vähem kui 40 000 aastat tagasi muutusime sümboleid kasutavateks olevusteks. Seda muutust peetakse tähtsaimaks arenguetapiks inimkäitumise arengus ja seda  seostatakse ulatuslike kogemuseväliste koopamaalingute arenguga üle kogu maailma.

Viimase 30a jooksul on Lõuna-Aafrika Witwaterstrandi ülikooli professori David Lewis-Williamsi käe all tegutsevad teadurid, ja ka teised uurijad välja tulnud huviäratava oletusega, et selline teadvuse areng  tekkis meie esivanemate kokkupuutel nägevusi esilekutsuvate taimedega ja šamanismi viljelemisel.

Vanade egiptlaste elupuu sisaldas DMT-d, ülemaailmselt tegeletakse veel šamanismiga ja see kõik on mõeldud saavutamaks sellist teadvuse  seisundit, mis aitaks meil leida tasakaalu ja harmooniat. Vanad egiptlased oleks seda Ma-ks (tõeks) kutsunud.

Meie ühiskonnas on hetkel sõda teadvuse valiku vastu, ja kui meie täiskasvanutena ei tohi ise valida, mida kogeda ja teha enda teadvusega, samal ajal teisi mitte ohustades … selle hulgas õigust kasutada vastutustundlikult iidseid pühasid nägemusi tekitavaid taimi,  ei saa me väita, et oleme oma valikutes vabad. Ja siis on naeruväärne minna teistesse maailma osadesse ja peale suruda oma valitsemisvormi  – demokraatiat, samal ajal, kui me ise toidame mäda ühiskonna keskel.”

Eestikeelsete subtiitritega kõnet vaata ja kuula edasi allolevast videost.

Eelmine artikkelOrganismi puhastamine šlakkidest
Järgmine artikkelKui inimese olemusest saab majandusprobleem

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi