Hashimoto türeoidiidi sada nägu ja maski II osa

0
13629

1Üks ravim kõigile?

Foto: Lechenie Simptomy

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Osade hashimoto türeoidiiti või hüpotüreoidismi põdevate inimeste puhul võib levotüroksiin hästi toimida, kuid paljudel jätkuvad kilpnäärme alatalitluse nähud isegi seda ravimit kasutades. Selle põhjuseks on see, et levotüroksiin (keemilise nimetusega tetrajoodtüroniin või T4) on hormoon, mis tuleb töödelda kehas füsioloogiliselt rohkem aktiivseks liotüroniiniks (keemiline nimetus trijoodtüroniin ehk T3), et kilpnäärme retseptorid täielikult aktiveerida.

Teoorias kõlab see lihtsalt, aga tegelikkus võib sellest märkimisväärselt erineda. Seda sellepärast, et selleks T4 –> T3 muundamiseks peab olema palju erinevaid kilde paigas, kaasa arvatud piisaval hulgal toitaineid (mis toimivad keemilises protsessis kofaktoritena), samuti peavad olema soole ja maksa funktsioonid õiged ja ka keha peab olema madala stressitasemega, kuna keemilised stressiga seotud infokandjad võivad blokeerida või muuta teisendamist, põhjustades selle, et inimesel ei pruugi enam piisata T3.

Paljud inimesed kannatavad selliste sümptomite käes nagu ärevus, depressioon, juuste välja langemine, ärritunud soole sündroom, kaalu tõus ja väsimus, hoolimata „normaalsest“ TSH  tasemest.

Paljud inimesed on pöördunud abi leidmiseks tavameedikute poole, kuid kahjuks on neil vähe soovitusi ja need on stiilis:

„Võib-olla peaksite antidepressante hakkama võtma“, „Ilmselt on see tingitud vananemisest“, või „Tehke trenni ja sööge vähem“

Kui teile on midagi sarnast soovitatud, siis ärge kuulake seda – rohkem trenni ja piiratud kalorite hulk võib kaalutõusu halvemaks muuta, kui teil on kilpnäärme ja neerupealiste funktsioon kahjustatud.

Tagasi


lhv seb swed nordea

 

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi