Hashimoto türeoidiidi sada nägu ja maski II osa

0
14570

1Üks ravim kõigile?

Foto: Lechenie Simptomy

Osade hashimoto türeoidiiti või hüpotüreoidismi põdevate inimeste puhul võib levotüroksiin hästi toimida, kuid paljudel jätkuvad kilpnäärme alatalitluse nähud isegi seda ravimit kasutades. Selle põhjuseks on see, et levotüroksiin (keemilise nimetusega tetrajoodtüroniin või T4) on hormoon, mis tuleb töödelda kehas füsioloogiliselt rohkem aktiivseks liotüroniiniks (keemiline nimetus trijoodtüroniin ehk T3), et kilpnäärme retseptorid täielikult aktiveerida.

Teoorias kõlab see lihtsalt, aga tegelikkus võib sellest märkimisväärselt erineda. Seda sellepärast, et selleks T4 –> T3 muundamiseks peab olema palju erinevaid kilde paigas, kaasa arvatud piisaval hulgal toitaineid (mis toimivad keemilises protsessis kofaktoritena), samuti peavad olema soole ja maksa funktsioonid õiged ja ka keha peab olema madala stressitasemega, kuna keemilised stressiga seotud infokandjad võivad blokeerida või muuta teisendamist, põhjustades selle, et inimesel ei pruugi enam piisata T3.

Paljud inimesed kannatavad selliste sümptomite käes nagu ärevus, depressioon, juuste välja langemine, ärritunud soole sündroom, kaalu tõus ja väsimus, hoolimata „normaalsest“ TSH  tasemest.

Paljud inimesed on pöördunud abi leidmiseks tavameedikute poole, kuid kahjuks on neil vähe soovitusi ja need on stiilis:

„Võib-olla peaksite antidepressante hakkama võtma“, „Ilmselt on see tingitud vananemisest“, või „Tehke trenni ja sööge vähem“

Kui teile on midagi sarnast soovitatud, siis ärge kuulake seda – rohkem trenni ja piiratud kalorite hulk võib kaalutõusu halvemaks muuta, kui teil on kilpnäärme ja neerupealiste funktsioon kahjustatud.

Tagasi


lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelInglihoroskoop – jaanuari II pooleks
Järgmine artikkel“Iseseisval” koloniaalmaal läbiviidav genotsiid
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi