Tartu kanepikohviku kokkuvõte

0
11591

Pühapäeval 25. jaanuaril toimus Genialistide Klubis seoses kanepi legaliseerimisega üks väga vahva üritus.

Pühapäevane üritus oli Tallinnas toimunud Kanepikohvik vol 1 järg. Kui Tallinnasse oli kohale tulnud ligi 40 inimest, siis Tartusse jõudis osalejaid üle 100 koos kahe poliitikuga: Gea Kangilaskiga SDE-st ning Marko Kaasikuga erakonnast Eesti Rohelised.

Kanepikohvik Foto: Brennan Linsley
Kanepikohvik Denveris
Foto: Brennan Linsley

Avalikult rääkisid kanepist, selle legaliseerimisest, dekriminaliseerimisest, ohtudest ja kasulikkusest Elver Loho, Mart Kalvet MTÜ Ravikanep; Triin Puskai MTÜ Eesti Kanepiliit; kunstnik Marcus Elts; Reilika Saks Tallinna Ülikooli sotsioloogia tudeng; Urmo Karusoo; Madis Masing; Siim Erik Siimut ; lisaks videosalvestused erinevate Eesti poliitikutega: Mihkel Raud SDE, Erki Niiles Kross Reformierakond, Olga Sõtnik SDE, Henrik Aavik IRL; Jevgeni Krištafovitš Eesti Vabaerakond.

Ürituse avas Elver Loho

Elver Loho Foto: Facebook
Elver Loho
Foto: Facebook

tänusõnadega esmalt Triin Puskaile. Triin oli esimene inimene, kes FB-s avalikult oma nime all julges kokku kutsuda inimesi avalikult rääkima kanepist ning tänu temale sai FB-s alguse grupp Kanepi legaliseerimise avalikud pooldajad. Teisena Mart Kalvetile, kellega koos loodi MTÜ Ravikanep.

Elver ütles, et kui me näitame välja, et meid (kanepipooldajaid) on palju, siis üheskoos saame midagi ka ära teha ja kanepi legaliseerimine ükskord tuleb niikuinii. Kui 1. märtsil 2015 tulevad järgmised Riigikogu valimised, siis on nüüd õige aeg rääkida poliitikutega teemadel, mis meid huvitavad ja mida poliitikud on selle nimel valmis lubama ning mida selle nimel tegema.

Tuleb välja, et kanepipooldajaid poliitikuid on rohkem kui me arvata oskame. Avalikke pooldajaid on loomulikult vähem kui erakonnas vaikselt ja salaja pooldajaid.

Elver rääkis veel, et kui me arvame, et üks või teine erakond on parem või halvem oma uimastipoliitika vallas, siis me eksime, sest pole olemas häid ega halbu erakondi. Kõik erakonnad on uimastipoliitika osas rängalt eksinud. Eesmärgiks ei ole kedagi süüdistada või kellegi peale näpuga näidata, vaid tuua valijad ning poliitikud kokku seda teemat arutama.

Lisaks nentis ta ürituse avamisel, et inimesed võiksid olla julgemad, ei peaks kartma ning arvas, et ilmselt kõik, kes üritusele kohale on tulnud, on mingil eluperioodil kanepit ka proovinud. Kindlasti on kanep parem valik kui on seda alkohol.

Marcus Eltsi lugu

Marcus Elts Foto: Marcus Art
Marcus Elts
Foto: Marcus Art

02.12.2014 näidati Reporteris videot Marcus Eltsist ja tema raskest haigusest. Ka pühapäevaks oli Marcuselt väikene videolõik kohalolijatele, kus ta rääkis avalikult kaua ta on kanepit oma haigussümptomite leevendamiseks tarvitanud ja mis juhtub siis, kui ta tarvitamise on vahele jätnud. Lisaks kanepisuitsetamisele on ta nüüd saanud kasutada ka kanepiõli, mida on alles kaks nädalat tarvitanud, aga mõned tulemused on juba praegu näha. Peale nii lühikest kanepiõli tarvitamist on ta tagasi saanud tasakaalu, mis on äärmiselt suur asi. Loodan südamest, et Marcus saab sellest haigusest terveks ning ta on ehe näide sellest, kuidas kanep aitab neuroloogilisi haiguseid ravida. Marcus rääkis, et ta ei kasuta igapäevaselt “võluauru” – ehk ei suitseta kanepit, vaid teeb seda siis kui parasjagu vaja on. Ta on suitsetanud kanepit vahelduva eduga 10-11 aastat, millest 3-4 aastat on ta teadlikult suitsetanud kanepit ravieesmärgil. Seevastu alkoholi pole ta tarvitanud 10 aastat. Marcuse jutu järgi kanep lõõgastab. Inimesed, kes on suitsetanud kanepit ei räuska ega tapa kedagi, ainus mõrv, mida tehakse, on mõrv isiklikule külmikule, kust süüakse ära kõik, mis süüa kannatab.

Kui Marcuselt küsiti, et kas ta ei karda, et keegi tuleb talle uksele koputama, siis vastas ta, et ei karda. Tema elu, tema keha ja keegi ei saa öelda, mida ta oma kehaga teha võib. Ta ei tekita kellelegi teisele kahju. Ükski terve inimene ei saa öelda seda, mida tunneb haige inimene!

Külasta ka Marcuse lehte. Ta on ääretult andekas kunstnik ja tema tööd on lihtsalt nii fantastilised.

Sõna sai Triin Puskai, kes on peatselt loodava MTÜ Eesti Kanepiliit juhatuse liige.

Triin rääkis, et umbes aasta tagasi tekkis tal tunne, et keegi ei tee selles vallas midagi ning kõik ajavad ainult vahtu välja. Seega otsustas ta avalikult oma FB seinal kuulutada välja ürituse sarnaselt mõtlevatele inimestele. Üritust välja kuulutades oli tal hirm meeletu. Mis siis saab, kui kedagi kohale ei tule… Ta oli nõus sellega, et kui keegi peale tema kohale ei tule, aga kui tuleb politsei… Lõpuks lepitud ajal kohale minnes leidis ta oma rõõmuks eest umbes 15-16 inimest, kes kõik  mõtlesid samamoodi. Olid samamoodi hirmul ja kohmetunud, aga sellest üritusest sai alguse palju enamat. Tänaseks korraldatakse analoogseid üritusi, käiakse koos, arutatakse vastavatel teemadel, kuna arvamusi on palju ja erinevaid, siis on üsna selge, et need üritused võivad olla vägagi meeleolukad. Triin arvab, et jooksva nädala jooksul (26.01-02.02.15) saadakse ka MTÜ paberid valmis ning siis hakatakse vastu võtma ka liikmeid.  Kõik uued ideed on oodatud. Kanepiliidu eesmärkideks on:

  • olla eestkostjaks kanepi tarvitajatele ja ettevõtjatele
  • olla kanepi kompetentsi keskuseks Eestis
  • informeerida avalikkust läbi ennetustöö. Kõige suurem üllatus on see, et inimesed mitte ei ole kanepi vastased, vaid see, et neil puudub selle kohta adekvaatne info. See on väga puudulik just vanema generatsiooni puhul.
  • olla koostööpartneriks poliitilistele erakondadele ja riigiaparatuurile. Eesmärgiks ei ole kedagi vastandada või kellegi peale näpuga näidata. Eesmärgiks on arutelude läbiviimine ning probleemide lahendamine. Kui sa leiad, et nende poliitika vastab sinu omaga ja sa leiad, et tahad sellest ka MTÜ tegevuses kaasa rääkida, siis võta nendega meili teel ühendust (eestikanepiliit[vajalik krõnks]gmail.com).

Weed like to talk

Foto on illustratiivne Foto: Neuroparty
Foto on illustratiivne
Foto: Neuroparty

Lisaks võttis sõna üks kohalviibijatest, kes tutvustas sellist lehte nagu Weed like to talk, kus on võimalik anda oma hääl kanepi legaliseerimiseks. Selleks, et meid tõsiselt võetakse, on vaja ületada minimaalne häältekünnis, milleks Eesti puhul on 4500 häält, aga eilseks oli allkirja andnud ainult 1832 inimest, mis on ainult 40,71% vajaminevatest häältest. Kui soovime, et midagi hakkaks selles vallas liikuma, siis tuleb ka ISE selleks midagi teha. Ka FB grupis “Kanepi legaliseerimise avalikud pooldajad” on liikmeid rohkem kui kokku hääle andnud inimesi. Seevastu Poolas on oma hääle andnud legaliseerimise poolt nii palju inimesi, et minimaalne kvoot on täidetud 146,49% ulatuses.

Sõna sai Mart Kalvet, kes on MTÜ Ravikanep üks asutajatest.

Mart Kalvet Foto: Arno Mikkor
Mart Kalvet
Foto: Arno Mikkor

Mart rääkis, et erilise tänu saab nende MTÜ loomise eest endale narko.ee, kelle 7-8 aasta tagasine loosung: “Sina ei tõmba kanepit, kanep tõmbab sind!” ajendas teda tegutsema. Ta on kirjutanud meedias kanepist ja uimastitest päris mitmeid artikleid, lisaks on ta sõna võtnud ka televisioonis. Uimastitest on ta kirjutanud laiemalt ning kanepist kitsamalt. Ühte võib ta öelda, et ka nn “stonerid” ei tea kanepist kõike ja nad kipuvad sellel teemal vahest luuletama. Mart leiab, et kanepipoliitika peab olema teaduspõhine. Praegu karistatakse meil inimesi enda tervise kaitsmise, mitte enda tervise kahjustamise eest.

Laupäeval oli MTÜ Ravikanepil kokkusaamine üle 10 erineva arstiga ja need arstid ei olnud mitte noored, olid ikka üle keskea ja vanemad. Teemaks oli ravikanepi kirjutamine patsientidele. Arstid olid sellest väga huvitatud olnud ning tahtsid ravikanepist rohkem teada ning tehti palju märkmeid. Huvi oli suur ning esitati väga palju intelligentseid küsimusi.

Peale Mart Kalvetit kutsuti lavale Tallinna Ülikooli sotsioloogia tudeng Reilika Saks,

kes viib Eestis läbi bakalaurusetööna anonüümset uuringut Eesti Kanepikasvatajate uuring. Kui sul on selles vallas kogemusi ja soovid oma panuse anda, siis küsimustikku saab täita veel veebruari lõpuni.

Kui keegi arvab, et Reilika on salament, siis ta kinnitas, et ta seda pole ning küsitlus on täiesti anonüümne, ühtegi isikut siduvat küsimust pole ning isegi IP-aadresse ei salvestata.

Edasi läks teema isiklikumaks

Madis Masing Foto: Arvamusfestival
Madis Masing
Foto: Arvamusfestival

ning lavale kutsuti Madis Masing, kes rääkis oma isiklikust kanepikasvatamise kogemusest ning mis juhtub siis, kui vahele jäädakse…

Madisise lugu oli väga mõtlemapanev ning kurb. Kuidas üks asi viis teiseni ning kuidas ta lõpuks  vanglas lõpetas, kus veetis 22 päeva. Selle 22 päeva jooksul koges ta palju alandust, vägivalda, vaimset terrorit ja samuti seda, kuidas meedias tehti temast näidiseksemplar.

Saatuse iroonia on see, et vangis olles oli ta kongikaaslaseks inimene, kes kanepit müüs…

Ta sai tingimisi karistuse ning peab end oma järelvalveametnikule teatud ajal näitamas käima. Naljakas on see, et tema järelvalvebüroo juhtub olama tema vastasmajas…

Kui mujal maailmas loetakse kanepiks kanepiõisi, siis Eestis loetakse kanepiks kõike: lehed, varred, juured, seemned… Vahet pole.

Urmo Karusoo isiklik lugu

Urmo Karusoo Foto: Facebook
Urmo Karusoo
Foto: Facebook

Urmo on regulaarne kanepitarvitaja ning ta ei varjagi seda ei avalikkuse ega sõprade eest.

Paraku on seadusekirjutajad need, kes ei tunne huvi, miks osad inimesed kanepit tarvitavad – meil kehtib 0-tolerants. Urmo põhjuseks on see, et ta ei soovi isiklikel põhjustel alkoholi tarvitada. Kui alkohol muudab paljud inimesed vägivaldseks, siis kanep seda ei tee ja ta eelistab kanepit alkoholile. Kummaline on see, et kui keegi purjus mees võib oma viha naise peal välja valada, siis see ei ole kriminaalkorras karistatav, kuigi tekitati füüsiline tervisekahju kellelegi teisele, siis kanepitarvitamine on karistatav, kuigi kellelegi halba ei tehtud? Urmo kandideerib Tartus üksikkandidaadina Riigikokku. Ta on kirjutanud Eesti Päevalehte artikli “Kanep võidab viinakuradi“. Ta rääkis avalikult, miks ta peab pidevalt kanepit tõmbama ja ei taha ilma selleta olla. Nimelt oli ta aastaid tagasi osaline raskes autoavariis, kus purjus sõber oli roolis. Ta sai sealt väga raskeid vigastusi, seitsme aasta jooksul on talle tehtud seitse nägu korrigeerivat plastilist operatsiooni, aga enne seda kui ta viimaks sai normaalselt rahva seas käia, pidi ta tundma avalikku mõnitamist. Teda sõimati friigiks ja monstrumiks ja selleks, et oma nägu varjata, käis ta aastaid kapuuts peas ning pea maas, et keegi ta nägu ei näeks. See kõik tõukas ta alkoholi küüsi, sest alkohol leevendas  näiliselt depressiooni, lisaks tarvitas erinevaid antidepressante ning ka on proovinud amfetamiini. Ta võib rääkida neist kõigist, millised on erinevate antidepressantide kõrvalnähud, millised kõrvalnähud on alkoholil ja amfetamiinil. Ühel päeval jõudis ta kanepini ja on selle juurde pidama jäänud ja seda selleks, et leevendada pilti, mis talle peeglist vastu vaatas. Urmo üleskutseks on: “Legaliseerime kanepi ning ühiskond ravib end ise.”

Kui tõsiseks võivad aga asjad minna

Näitleja Anu Sildnik luges ette ühe anonüümseks jääda sooviva isiku äärmiselt mõtlemapaneva loo. Seda me siin hetkel ei kajasta, võibolla kunagi hiljem. Eks elu näitab, mis saab.

Mida arvavad poliitikud Eesti tänasest uimastipoliitikast?

Poliitikud Marko Kaasik, Gea Kangilaski, tudeng Siim Siimut ja Mart Kalvet MTÜ Ravikanep Foto: Triin Puskai
Poliitikud vasakult Marko Kaasik, Gea Kangilaski, tudeng Siim Siimut ja Mart Kalvet MTÜ Ravikanep
Foto: Triin Puskai

Viimaks said sõna kohaletulnud poliitikud. Nagu eelnevalt juba mainisime, siis isiklikult tulid kohale kaks poliitikut: Gea Kangilaski SDEst ning Marko Kaasik erakonnast Eesti Rohelised.

Marko ütles, et piirid pole seal, kus nad olema peaksid. Meie narkopoliitika on väga karm, sest paljud nn narkootikumid pole tervisele ega inimese kahjulikud – psühhedeelikumid, nende mõju on hoopis teine.

Ta räägib, et kanepi legaliseerimine on nende erakonnavalimiskampaaniasse sisse programmeeritud. Kanepi riiklik reguleerimine, samamoodi alkoholiga. Ravikanepi kasutusele võtt, psühhedeelikumide eristamine narkootikumidest ja rõhk karistamiselt kahjude vähendamiseni. Marko räägib, et karistuste hirmus pole keegi julgenud seda teha.

Kui Markolt küsiti tema isiklikku suhet kanepiga, siis vastas ta, et on palju Euroopas ringi rännanud ja nii mõneski riigis on kanep legaalne…

Gea Kangilaski Foto: Vabakund
Gea Kangilaski
Foto: Vabakund

Gea räägib, et on palju hirmu ning desinformatsiooni. Väga palju on erinevates erakondades inimesi, kes on kanepi legaliseerimise poolt. Ka tema ise pooldab kanepi ja kergete narkootikumide legaliseerimist. Ka leiab ta, et oma tarbeks kanepi kasvatamine on täiesti normaalne.

Ta arvab, et miks on siiani kanep olnud vanema generatsiooni seas tabuteema, on see, et inimesteni ei ole jõudnud adekvaatset informatsiooni ning arvatakse, et kui juba tarvitatakse kanepit, siis kohe hakatakse end ka süstima. Kui vaadelda praegust alkoholipoliitikat, siis on näha, et see on täielikult läbi kukkunud, tegeletakse ebaefektiivselt tagajärgedega. Paljud noored on pandud silmitsi sellega, kuidas ühiskonna silmis kurjategijaks saada. Me ei tohi nii kergekäeliselt inimesi ühiskonnast välja lülitada! Sallimatust on liiga palju. Me peame eelistama neid inimesi, kes tahavad asjast rääkida.

Küsimusele, kas ta on SDE ridades ükskihunt, tuli vastuseks, et SDE ridades on palju inimesi, kes pooldavad avalikult kanepi legaliseerimist, näiteks Mihkel Raud,  Silver Meikar.

Kui Gealt küsiti, milline on tema isiklik suhe kanepiga, siis tuli vastuseks, et jah, ta on seda teinud.

Videosõnumid poliitikutelt

Mihkel Raud Foto: Twitter
Mihkel Raud
Foto: Twitter

Esimesena sai sõna kõigile tuntud Mihkel Raud, kes on nüüd ka SDE liige. Mihkel tunnistas, et kanepist ta palju ei tea ja ise pole elus kordagi kanepit suitsetanud. Pole suitsumees, aga ta tunneb palju inimesi, kes vajavad seda meditsiinilistel kaalutlustel.

Ta tunnistab, et kanepi legaliseerimisest on saanud kergelt populistlik asi, mille noored erakonnaliikmed meeleldi kaaperdaksid, et saada endale palju noori valijaid. Mihkel ütleb veel, et oleks aeg lõpetada kanepipooldajate, -aktivistide stigmatiseerimine, sildistamine ning erinevate kuvandite loomine. On aeg kiiremas korras hakata sel teemal kainelt arutama. Ta soovib kõigile, kes sellega tegelevad jõudu ning jaksu ning loodab, et kanep viimaks ikkagi legaliseeritakse.

Mihkli videopöördumine kohvikus osalejatele

Erki Niiles Kross  tunnistab, et kahjuks Eestis on just see debatt olnud pikka aega põranda all ajakirjanduskriitika tõttu. Oleks aeg viimaks rääkida asjadest ilma hüsteeriata ning avalikult. Ta soovitab kõigil end viia kurssi sellega, mis on tehtud mujal maailmas, kes on selle teemaga tegelenud. Näiteks Colorado maksupoliitika, California kogemus, Vermont´i uuring. Eestis on palju sotsiaalseid hädasid. Mures tuleks olla heroiini, valge hiinlase jms ainete leviku pärast. Ja ka alkoholism on Eestis väga suureks probleemiks. Kahjuks on kanep ka viidud selle 0-tolerantsi müüri taha, kus ta olema ei peaks. On viimane aeg sellest rääkima hakata ning rahvast teavitada. Ta loodab, et pühapäevane kohtumine ei jää viimaseks ning järgmisele lubab kindlasti ka ise kohale tulla.

Olga Sõtnik Foto: Ülo Josing
Olga Sõtnik
Foto: Ülo Josing

Olga Sõtnik  arvab, et Eesti narkopoliitika on täielikult läbi kukkunud. Kui vaadata seda, et iga kuu tuleb üle maailma erinevaid teateid, kuidas ravikanep on aidanud inimesi erinevate tervisehädade puhul. Siis ei saa öelda, et kõik  need inimesed on narkomaanid, pigem head, ausad inimesed ja maksumaksjad.

Henrik Aavik  vabandab, et ei saanud kohale tulla, kuna oli haigeks jäänud. Ta räägib, et tema eluvaated on liberaalsed, vaatamata sellele, et on konservatiivses erakonnas. Ta leiab, et ei ole õige käsitleda narkootikume ning alkoholi erinevalt. Narkootikumid = politsei ja alkohol ning tubakas = arstid. Veel leiab Henrik, et kõikides parteides peaks olema seadusandlus ühtne. Ta soovib olla IRLi poolt see inimene, kes osaleb sellistel ümarlaua üritustel nagu kanepikohvik. Samas ütleb ta, et ilmselt neil valimistel ei juhtu veel midagi, aga äkki järgmistel on teema juba “pehmem”.

Jevgeni Krištafovitš  soovitusi ehk tunne oma põhiseaduslikke õigusi kohtudes politseiga! Video üles laetud Elver Loho poolt.

Viimaste seas astusid lavale Tallinna Tehnikaülikooli Geenitehnoloogia magistrant Siim Erik Siimut,

Foto: Siim Siimut erakogu
Foto: Siim Siimut erakogu

kes tutvustas oma uurimutööd kannabinoidide mõju hulgiskleroosi loomamudelile – eksperimentaalsele autoimmuunsele entsefalomüeliidile.

Katse eesmärgiks on vaadelda, kuidas THC mõjutab SMi levikut hiirtel. Tegemist oli väga huvitava esitlusega ja seal toodud andmetele tuginedes tuli selgesti välja, et hiired, kellele manustati THCd või CBDd, nende haigus kulges leebemalt kui neil, kes seda ei saanud.

Üldiselt rääkis Siim kannabinoididest, endokannabinoidsüsteemist ning kannabinoidide mõjust immuunsüsteemile. Ülilühidalt kokkuvõttes võib öelda, et fütokannabinoididel on täheldatud mitmeid põletikuvastaseid omadusi, mis väljenduvad peamiselt:

Foto: Nicky Disco
Foto: Nicky Disco

1) vähenenud põletikku soodustavate molekulide tootmises (pro-inflammatoorsed tsütokiinid: TNF-a, IL-6, IL1 jt ning hapnikuradikaal NO)
2) immuunrakkude jagunemise pärssimisena
3) immuunrakkude migratsiooni pärssimisena
4) immunrakkude profiili muutus (vähenenud TH1, TH17 rakkude osakaal, suurenenud TH2 osakaal)
5) tugevad antioksüdantsed omadused (neutraliseerivad radikaale nagu NO)

Samas ei ole inimkatsetega näidatud olulisel määral immunsüsteemi pärssimist nö. tavaliste rekreatsioonilise kasutuse dooside juures (st, ei ole märgatavalt suurenenud oht nakatuda teatud viiruste või bakteritega vms).

Tõend meditsiinilise kanepi kasutamiseks Foto: Triin Puskai
Tõend meditsiinilise kanepi kasutamiseks
Foto: Triin Puskai

Ja viimaks külaline USAst, Carlos Aguila, kes rääkis sellest, kuidas Californias ja Colorados on läinud sellest hetkest alates, kui kanep seal legaliseeriti.

Kaua nad võitlesid, et seal saaks kanep legaliseeritud. Meie oleme praegu aastas 1999, samas kohas, kus nemad alustasid. Kui me saame esimesed arstid patsientidele ravikanepit välja kirjutama, siis hakkab asi tõsiselt edenema. Ja kuna laupäeval olid päris mitmed arstid nõus seda lähemalt uurima ning ka reaalselt oma patsientidele vajadusel kanepit välja kirjutama, siis varsti oleme samuti sealmaal, kus saame rääkida lähemalt ka kanepi legaliseerimisest. Carlos näitas osalejatele oma aegunud ja nüüdseks mittevajalikku ravikanepi kasutamise tõendit, meenutus möödanikust.

Siinkohal küsimus Tartu arstidele:

Kas keegi Tartu arstidest on nõus ravikanepit välja kirjutama väga raskelt SM haigele patsiendile? Kui olete, siis palun andke endast märku ja võtke julgelt meiega kontakti, sest konkreetne patsient vajab seda hädasti, et parandada oma elukvaliteeti ja olla lastele hoolitsev isa, mitte laste hoolealune. Tallinnas on juba vähemalt üks arst, kes on seda nõus tegema, ootame väga ka kedagi Tartust.

Lõpetuseks

Foto: Genialistide klubi
Foto: Genialistide klubi

Kohtumine lõppes peale 6+ tundi pikka ent äärmiselt huvitavat koosviibimist. Jääme ootama järgmist üritust.

Väikene järg juba homme 28.01 kell 19:00 Genialistide Klubis vaadatakse filmi “Grass” (Kanada 1999), 80 min
Woody Harrelsoni kommentaaridega dokumentaalfilm on informatiivne ja meelelahutav pilguheit Ameerika kanepikultuurile ja Ameerika valitsuse võitlusele selle vastu.

Tulge kohale ning vaatame seda filmi kõik koos ja veedame veel ühe meeldiva ning õdusa õhtu Genialistide Klubi meeleolukas majas.

Peale seda üritust tuleb kindlasti veel vähemalt üks kokkusaamine. Kui mitte varem, siis 20. aprillil, kus täpsemalt, anname hiljem teada, kui üritus välja on kuulutatud. Seega hoiame jätkuvalt kätt pulsil.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelHaldjad meie ümber
Järgmine artikkelPoliitterrorissm Eestis Charlie Hebdo valguses
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi