Kiire, mugav ning eksperimentaalne taimekasvatus

0
940

Kasvata endale kiirelt ja mugavalt soovitud taimed

Tomatid täna, juba esimesed tomatid küljes 21.02.2018

Olen tegelikult ammu tahtnud proovida eestlaste enda nutikat ja mugavat Click & Grow taimekasvatuslavasid, aga olin nende suhtes pikalt skeptiline ja olgem ausad, ega need just väga odavad ka pole. See minu skeptilisus on hakanud pooleteise kuuga juba taanduma. Ja kui soovid endale ka ühte või mitut nende taimelava soetada, aitan sul neid 25% soodsamalt, aga sellest juba postituse lõpus koos sinu isikliku sooduskoodiga.

Mulle nimelt meeldib väga igal ajal võtta veidi värsket, olgu selleks siis maitsetaimed või salat, tomatid, piprad või midagi muud. Paraku meie kliimas pole iga kell neid võimalik ise kasvatada ja kaubanduses saadaolevad on kuidagi maitsetud ja kemikaalidega töödeldud, et väga sööma ka ei kutsu. Mida sellest plastikust ikka närida… No ja siis võtsingi end kokku ja tellisin eelmise aasta viimastel päevadel, katsetuseks ühe üheksase ja teise, pisikese, kolmese taimelava. Taimelavad jõudsid kohale uuel aastal, üks varem kui teine, aga panin nad koos üles alles 13. jaanuaril.

Juba veidi vähem kui kuu aja pärast olid taimed potis väga ilusad ja lopsakad, mida ei saa öelda toas akna peal kasvatatavate taimede kohta, sel aastal ma isegi ei pannud ka tomateid aknale ette kasvama, et kevadel siis kasvuhoonesse panna.

Taimed 27 päevaselt 10.02.2018

Kuna taimelava tellimisel saad ise valida, milliseid taimi soovid, peale nende, mis kohe kaasas on, siis sai kasvama pandud lilla basiilik – üks minu lemmikuid, minitomatid ja lilla chillipipar oma 24000 SHUga – pole just kõige kangemad võrreldes ühe mu lemmiku, Trinidad Moruga Scorpioniga, millel kaks miljonit SHUd – aga siiski mõnusad ja sobilikud ka neile, kes väga vürtsist ei kannata.

Lilla basiilik 10.02.2018

Pilt siis 27 päevasest lillast basiilikust ja nagu näha, saab juba esimest pisemat saaki korjama hakata, mida sai ka tehtud, et ka teistele basiilikutaimedele, mis suuremate lehtede varju jäid, valgust ja kasvujõudu pakkuda.

Lilla chillipipar 10.02.2018

Minu 27 päevased lillad chillipiprad, igas potis on kasvama läinud erinev arv taimekesi, ühes on üks, teises kaks ning kolmandas kolm taimekest. Lasen neil kõigil olla ja katsetan, kuidas nad just sellistes tingimustes kasvavad ja saaki annavad. Jään põnevusega ootele.

Tomatid 10.02.2018

Minu 27 päevased minitomatid ja juba on näha, et ka nemad hakkavad kohe-kohe õitsema, sest pungad on juba olemas ja ootavad ainult avanemist. Ma arvasin, et nad jäävadki sellisteks pisikesteks ja lopsakateks, aga võta näpust…

Salat 10.02.2018

Kolmeses taimekasvatuslavas olid mul kasvamas salatid, mille otsustasin 22 päevaselt siis prooviks ümber istutada suuremasse potti ja panna uued taimed taimelavasse. Sellest salatist saime ühe mõnusa maitsva toorsalati, millesse sai lisatud küll Markokost pärit kirsstomateid ja oma kasvatatud lillat basiilikut.

Tänaseks on nad kasvanud seal potis juba poolteist kuud ning ka esimesed tomatid on juba küljes, küll veel mitte punased, aga siiski juba esimesed rohelised tomatikesed. Ka tomatid, nagu näha, pole enam sellised pisikesed ja lopsakad kui 11 päeva tagasi, vaid on hoopis pikkust visanud, et tomatitel oleks rohkem valgust ja ruumi valmimiseks.

Taimed, pärast basiilikult esimese saagi koristust 21.02.2018

Basiilikult olen saanud teha kaks pisikest korjet, mida olen kasutanud salatites ja isegi sügavkülma pistnud ja seetõttu nad fotol ka sellised hõreda võitu, sest viimane korje sai tehtud just paar päeva varem …  Cillid lähevad kohe-kohe õitsema ja näha on, et neid õisi on seal tulemas kohe päris palju.

Nüüd siis 4. veebruaril kasvama pandud pune näeb täna, 17 päeva hiljem, välja täpselt selline vahva ja lopsakas ning mõnusalt lõhnav mätas. Nagu näha, on igas potis päris mõnus kogus taimekesi kasvama läinud ja katsetuse mõttes ei hakka ma neid ka siin harvendama, tahan näha, kuidas ja kaua nad selliselt saaki pakuvad.

Pune 21.02.2018

Selle poolteise kuu jooksul olen pidanud neid taimelava veeanumaid täitma täpselt kaks korda: esimene kord siis, kui taimed kasvama panin ning teine kord umbes kuu hiljem.

Kõigele lisaks kannatavad need taimelavad edukalt ka nõudepesumasinas pesemist, kui selleks peaks vajadust tekkima. Küll tuleb enne igat uut kasutuskorda taimelavad korralikult puhtaks pesta. Eks sina ise otsustad, kas teed seda masinas või pesed käsitsi.

Seega, kui soovid samuti katsetada ning aasta ringi kasvatada endale erinevaid ürte, taimi ja ka lilli, siis miks mitte proovida Click & Grow kasvulavasid. Selleks, et saada oma ostult 25% soodustust, kasuta maksmisel meie sooduskoodi. Selleks kopeeri käesoleva lingi kastikesest kood (numbrite ja tähtede kombinatsioon) ja maksmisel lisa see sooduskupongi/koodi kastikesse ning sinu arve on maksmisel 25% soodsam. Pole vahet, mida sa siis sealt endale tellid, kas taimekapsleid või erinevad taimelavad, valik on sinu! Ehk siis väikene väljakutse sulle eksperimenteerimiseks. Ja kui sa ei taha kasvatada neid taimi, mis neil seal hetkel saadaval on (47valmispandud kapslid +1 eksperimenteerimiseks), siis saad alati kasvatada oma valikul midagi muud ja eksperimenteerida, mis ja kuidas kasvama läheb. Mul endalgi mõlguvad paar mõnusat ja huvitavat katsetust meeles, aga sellest juba siis, kui olen seemned mulda pannud ja tulemused näha on. Mõned minu tuttavad on kasutanud neid taimelavasid näiteks ka kaktuste ja teiste sukulentide seemnetest kasvatamisel, seega tasub proovida küll.

Click & Grow e-pood

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKassikuu viimase täisnädala inglisõnumid
Järgmine artikkelTee ise – Gripivastane õlisegu ja hoia oma pere tervena
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi