VaimuKeha – valguse teejuht

0
683
Foto: Paula López Baldomir

Inimkond hakkab üha rohkem mõistma, et keha on vaimu tempel ja need kaks on omavahel lahutamatult seotud tervik, et imeline inimene on holistiline olevus. On oluline teada, kuidas vaimu ja keha õigesti ühtselt toimivana hoida, et elu voolaks harmooniliselt, õnnelikult ja tervelt. Sel teel toetavad meid ajaproovile vastu pidanud tõed ja tehnikad, mis vahepealsetel kümnenditel teenimatult varju jäänud, kuid nüüd justkui tärkava kevade tuhinas paisu tagant esile hoovavad. Nendega paralleelselt on juurde tulnud uuemaid meetodeid terviklikuks enesearenguks. Eestis leidub ärksaid tegusaid inimesi, kes selle teemaga süvitsi tegelevad ning teadmistele ja isiklikele kogemustele toetudes paljusid aitavad. Järgnevalt autoripoolne kummardus kahele toetavale hingele, kes etendavad  edukalt oma missiooni maailma tervendamise projektis.

Oma personaalsete spirituaalsete otsingute tuules ja viimase aja hüppelistes arengutes avastasin mõni aeg tagasi kaks sümpaatset noort daami, kes agara tiimina tormilisse maailma soojendavat valgust kannavad ja inimesi väärikale õnnelikule olemisele julgustavad. Need kaks tublit mitmekülgset preilit on Sille Martma ja Mai-Liis Kivistik, kelle entusiasmist ja siirusest ennast kaasa tõmmatuna tundsin ja keda facebookis nende valgustavas tegevuses jälgima hakkasin.

Nende kangelannade leidlikult ristitud konto facebookis kannab nime VaimuKeha. See on kui ereda majakana vilkuv eluviisiportaal, mis hoiab alal inimlikku hoolivust, mõistmist ja arukust, mida konto omanikud särasilmselt ekraani kaudu maailma suunavad. Portaali haldajate sundimatu hoiak, vahetu huumorimeel ja nakkavast naerust säravad silmad sisendavad kõigile jälgijatele lootust, usku, armastust, mis on kõige alus ja mida peab praeguses tõmblevas maailmas eriti kinnistama. VaimuKeha tüdrukud suudavad seda mängleva kergusega. Neil lihtsalt on annet  paitada kuulaja-vaataja hinge, hoides kõrgel optimistlikke ülevaid noote. Mitte kõik tänapäeva noored ei valda seda kunsti, kuigi noorte hulgast on tõesti karismaatilisi tegijaid esile tõusnud. Sille ja Mai-Liisi seltsis kaob koos nendega teemasse süvenedes pinge ja kasvab eneseusk, vaigistub mäslev meel ja lõõgastub kange keha. Nad on oma lipukirjaks võtnud: „Sinu heaolu teejuht“ ja tegevust laiendanud igaaastase elumuutva konverentsiga, kuhu oodatud kõik huvilised. Aktiivsete korraldajate sõnul piisab vaid ühest päevast, et muuta oma elu igaveseks, ja selles on kindlasti tõetera sees. Lisaks korraldavad nad ka eraldi klubiüritusi. Ja kõik need arutlused laivis koos lisaüritustega kannavad ülimat missiooni – inimese vaimse ja füüsilise tervise ja heaolu saavutamist ja hoidmist.

Olen tänulik elule, et avastasin enda jaoks selle kaasahaarava keskkonna internetist, sest selles on, mida kuulata ja meelde jätta. Kui viimased aastakümned on meile sisendanud konkurentsis heaolu nimel kulutama ennast viimseni oma hingerahu ja tervise hinnaga, siis VaimuKeha kutsub üles armastama ja väärtustama iseennast ja teisi. Just see geniaalselt lihtne ülim väärtus kannab meid edasi.

Auväärse facebooki konto ja kodulehekülje haldajad ei toimeta alati pelgalt kahekesi paaris, vaid kutsuvad külla erinevate alade asjatundjaid, kes tunnevad inimese enesearengu erinevaid tahke ja valdavad nippe nende ergutamiseks. Külaliste hulgas figureerib geniaalseid karaktereid, kes ühiskonnale palju kergendust toonud, kuid kes kahjuks meedias ebaõiglaselt vähe sõna saavad. Huvitavad ja targad isiksused istuvad siis kahe energilise maailmaparandaja kõrval, aidates elu uuendada. Neid vestlusi kuulates avardub teadvus, suureneb eneseavastuse kirg ja paraneb enesemõistmise võime. Kõik need teemad on vajalikud ja väärivad just sel viisil avalikke arutlusi. Minu lapsepõlves oli see kõik tabu, millest rääkisid vaid üksikud grupid nn põranda all. Aeg aga lendab, muutused on vääramatud ja õnneks on holistilised teemad jõudnud päevavalguse kätte, sest selleta enam edasi ei saa. Meie päevad on täis mõttetut tümpsu, ärritavat infomüra ja kultuurituid debatte. Sestap on VaimuKeha kergesti jälgitavad ja sisukad vaimuvälgatused eriti vajalikud. Siinsed postitused, kommentaarid, laivivestlused ja külalisloengud rikastavad silmaringi ja suunavad pehmelt ise edasi mõtlema, otsima, avastama, et väikeste sammudega igapäevaselt astudes jõuda tõeliselt iseenda tuumani ja sellega kokku jääda.

Siit minu ja kindlasti paljude austajate tänulikkus Sillele ja Mai-Liisile nende päikselise hoiakuga tehtava viljaka töö eest, mis aitab tervist tuua ja olemist helgemaks luua.

Ükskõik kui kaua toimuvad veel kõnealuse konto laivi ülekanded – tähtis on, et näguderaamatu eetris on tehtud ajalugu nooruslikul, kaasakutsuval, heatahtlikul moel, milles unustatakse argine rutt ja naerdakse tühiseks elu pahupoole nõmedused. Juba praegu on kaks toredat Eestimaa tüdrukut kirjutanud ennast suurte tähtedega  Ajaraamatusse. Võibolla just nüüdsama, nende lausete koostamise tunnil, lülitab keegi kusagil sisse VaimuKeha ajajoonele postitatud vestlusringi järelvaatamiseks. Võibolla just praegu valmistavad tragid tüdrukud ette järjekordset pöördumist terviklikku arengut järgivatele kaasmaalastele üle riigi. Nii loovadki nad inimväärsemat ajastut. Kui armas!

Ah et miks ma neid ridu kirjutan? Aga sellepärast, et avaldada austust kõige hea eest, mida heledast allikast heast tahtest kõigile jagatakse. Vastuvõtmine on igaühe oma valik.

Tänud saavutuste eest ning edu ja meelekindlust elu edasiviimise teel – võrratu VaimuKeha!

Andre Tamm

VaimuKeha sõber, kirjanik

Eelmine artikkelKõva ja pehme kuuseis aprillis
Järgmine artikkelSõnumid mahlakuu teiseks nädalaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi