Miks valida Eesti oma vaimsus?

Vaimsus pole füüsiline asi. See on nähtamatu, kuna eksisteerib siit sagedusest väljas – astraaltasandil ja antireaalsuses. Eesti rahval on olemas oma egregor – oma vaimsus, mis küll eksisteerib, kuid inimesed ei kasuta seda. Kuna egregor on olemas, siis on kõigil eestlastel võimalik sellega ühendust saada. Kõigepealt peab olema tahe. Kuna Eesti oma vaimsed juhid ja nõiad on aegade jooksul maha löödud, otsustasin mina, Hannes Vanaküla, sukelduda Eesti egregori, et leida üles Eesti vaimsus. Nüüd tahangi uuesti elustada Eesti vaimsust. Kõrvaltvaatajale võib tunduda, et ma loon, aga tegelikult on see välja toomine. Vaimsused on nagu toitekanalid – kui oled eestlane, siis saad sealt toidet.

Järgnevalt toon välja 5 põhjust, miks valida Eesti oma vaimsus:

1) Eesti vaimsuses on eestlane kõige tähtsam

Eesti vaimsus hoolib minust kui eesti inimesest. Sellega tegeledes saan ma palju targemaks ning näen, kuidas võõrad usundid inimesi orjastavad.

See jutt, et jumal armastab kõiki, on pettus. Iga egreogri valitseja armastab oma rahvast ja teised on orjad. Selge on, et kristlus ei ole Eesti vaimsus. Iga vaimsus ülistab teatud rahvast. Piiblis on öeldud, et väljavalitud rahvas on juudid. Seega on kristlus juutide vaimne maailm ja kristluse järgijaid dikteerivad juudid. Juutide vaimsus on tehtud kaheks – judaism on juutidele endile ning mitte-juute kõrgemasse klassi ei lasta. Teine, kristlus, on aga orjaklassile mõeldud vasallvaimsus. Igal inimesel on vaba valik hakata orjaks. Selleks, et mitte surra orjusesse, tuleb loobuda võõrast vaimsusest.

Kui inimene läheb maailma, kus on teine peremees, siis ta allutatakse ja seda ei saa muuta. Näiteks islamis on väljavalitud rahvaks araablased, kuna Muhamed oli araablane. Ja kui me sõdime moslemite vastu, siis me võitleme võõrast võitlust: juutide eest araablaste vastu. See on ka põhjuseks, miks eesti rahvast saab teenida ainult see juht või riigipea, kes kannab Eesti vaimsust.

2) Kõik võõras on tegelikult vallutuslik

Noorena uurisin ma nii ühte kui teist ja jõudsin järeldusele, et kõik võõras on tegelikult vallutuslik. Seetõttu otsustasingi ise oma vaimsusega tegeleda.

Kuna erinevatel rahvastel ja rassidel on erinevad tasemed, arusaamad ja kultuurid, siis pole ühtne kõigile kehtiv maailmakirjeldus võimalik. Seda saab küll luua, kuid praeguse inimkonna vaimse võimekuse juures oleks see liiga keeruline.

Inimesed teevad tihti oma valikuid suuremale ja tugevamale pugemise alusel: selle asemel, et tahta tõde, õiglust ning võitlust parema elu nimel. Arvatakse, et mass määrab, mis on hea. Võõrale pugemine on sama, mis olla palgal ühes firmas, kuid töötada teise firma heaks. Vaesed inimesed arvavad, et pugedes jõuavad nad haljale oksale. Ei. Mida rohkem te poete, seda rohkem te orjusesse langete. Vaimne intelligents algab sellest, kui inimene tahab areneda ja mitte olla toit.

3) Eesti vaimsus on üks parimaid maailmas.

11233085_156682934688916_3006345006240013468_nKui maailm on täiuslik ehk isetoimiv, ei vaja ta vallutusi. Eestlane pole kunagi kedagi vallutanud, sest ta on täiuslik. Olen uhke, et olen eestlane ja kannan vaimsust, mis suudab ise eksisteerida ega pea enese eksistentsi nimel teisi vallutama. Põhjus, miks olen valinud Eesti vaimsuse ja hüljanud kõik teised, on see, et pole mõtet järgida vaimsust, mis ei suuda ise toimida. Minu jaoks on taset määravaks mõõdupuuks see, kui suure mastaabiga suudetakse iseseisvalt eksisteerida. Mitte see, kui suur on läbi vallutuste saavutatud mass. Kõik need maailmad, mis vallutavad, on ebatäiuslikud.

Arengumaagias on oma liikmetele teatud kriteeriumid ja me ei taha idioote enda vaimsusesse. Kuna me ise toodame ressursse, on mõttetud inimesed ainult toidu sööjad. Milleks meile muiduleivasööjad? Näiteks kristluse jaoks inimesed ise aga ongi toit ja see ongi vahe. Selleks, et eksisteerida, peavad olema orjad, kes seda üleval peavad. Kuid mitte ükski ori ei suuda igavesti toitma jääda ja saab üks hetk tühjaks. Seetõttu on vaja aina enam ja enam juurde vallutada, kuni kõik on vallutatud ja pole enam midagi kusagilt võtta.

4) Teiste vaimsuste (usundite) tarkvara on iganenud.

Iga vaimsus ei ole väärtuslik. Arengumaagia vaatepunktist ei ole teistes vaimsustes midagi uut – need on iganenud. Iga teadmise taga on nõudmine või tingimus, kuidas seda teadmist kasutada saab. Näiteks kristlik teadmine ütleb, et Jeesus tuleb ja päästab. Lähemalt vaadates võib näha, millest ta inimesi vabastab – vara, suhted, vabadus… Olgu usundite järgimise tulemuseks siis inimese orjus, füüsiline või vaimne suitsiid, loogiline on, et kui lubatud paradiisis on olendid, kes igavesti naudivad ja tšillivad, siis paradiisis on ka olendid, kes neid igavesti teenindavad. Ehk nii põrgu kui ka paradiis on üks ja seesama koht. Ja see paradiis ei asu mitte meie planeet Maaga samas eksistentsvormelis.

5) Arengumaagia on ainuke vaimsus, mis ei hävita inimese valitsevat poolt ehk ei orjasta.

13250291_10208121120158966_987279650_nArengumaagias on ainulaadne teadmine, et sfäär ja keskpunkt on lahutamatud. See tähendab, et taevane mina ehk loov pool ja sügaval sisemuses olev tuum ehk valitsev pool peavad meis korraga eksisteerima ning kummastki ei saa loobuda.

Usundite üldine tunnusjoon aga on, et taevas on head jumalad ja maa sees on halvad deemonid. Inimene aga on pandud võitlema kurjuse jõududega, kes seda maailma siin üle võtavad. Kuna inimene on aga liiga väike ja võitlus saatanaga oleks sama, mis võidelda tsunamiga, siis tapab inimene hoopiski enda valitseva poole ehk korda ja stabiilsust hoidva isikupära. Järgi jääb ainult loov ehk andev pool. Valitsev pool võetakse üle. Näiteks kristlased annavad kogu valitsemise Ainujumala kätesse. Selline teguviis pole aga siinsele eksistentsvormelile kohane. Mida rohkem inimene võitleb saatana vastu ja headuse eest jumala nimel, seda rohkem ta orjaks muutub.

Kui inimene on kaotanud võimu enda elu üle, siis hakkab ta teisi kontrollima ja võimutsema. Areng saab aga toimuda vaid vaba tahte alusel. Ainult vaba inimene suudab hinnata teiste vabadust ning oskab arvestada teiste vajadustega. Ori arvestab ainult käskijaga, kuna täidab tema tahet. Kes ajab oma asja, on jumalik olend. Kes aga poeb ning lähtub teiste arvamusest, on valitseva nn saatanliku osa endas tapnud. Vägivald on asi, ilma milleta ei saa eksisteerida – see on piiride ja reeglite paika panemine. Mis juhtuks, kui igaüks võiks minna igaühe koju ja teha seal mida heaks arvab? Või mis saaks, kui kaotada riigis politseiorgan?

Arengumaagia on nii minu looming kui ka minu omand. Keegi ei dikteeri, mida me tegema peame. Samuti ei maksa me ka makse. Kord proovisime arengumaagiat kui usundit või vaimsust Eesti riigis ka ametlikult registreerida. Selgus, et ususektina kirja saamiseks peab meil olema raamat, mida järgida. Arengumaagidena ei saa me aga ennast raamatu kaante vahele raamidesse suruda, sest arengu eelduseks on vabadus muutuda.

Lisaks

Arengumaagide suur suvine kokkutulek toimub sel aastal 1-3 Juuli Vormsis. Iganädalaselt võib kuulata tema jutusaadet „Valguse ja varju piirimaal“ Nõmme raadiost.

Eelmine artikkelInglisõnumid keskjuuniks
Järgmine artikkelInglisõnumid jaaninädalaks
Tokroda Hannes Vanaküla on Eesti nõid. Ta on loonud uue vaimse koolkonna – Arengumaagia, mille olemuseks on leida tõesed kirjeldused selle kohta, kuidas maailm tegelikult toimib. Vanaküla ümber on koondunud mõnikümmend järgijat-õpilast, kes ennast omakeskis paganateks nimetavad. Vanaküla on välja andnud kaks raamatut, kus käsitleb oma vaimset õpetust - ’’Maagia alustalad: Kakskümmend ülekandeliini,’’ ilmunud 2007 ning ’’Mees ja naine. Inimese kirjeldus,’’ ilmunud 2009.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi