1Kuusekäpa energiajook

Foto: Seltsimees Emalenduri Nõiaköök

Lubasin saunas olnud naistele, et jagan nendega ning siin ka sinuga oma kuusekäpa energiajoogi retsepti. Jook sai nõiaköögis enne sauna kokku segatud ja siis kaasa võetud. 3,5 liitrit jooki lihtsalt “hingati sisse”, sest peale kolmandat lava/leiliringi olime nii kurnatud ja omadega täitsa läbi, kuid ees oli ootamas veel üks ring. Samas see jook tõi meile eluvaimu sisse tagasi ja üks naisterahvas ütles peale joogi joomist nii armsasti, et see jook tõi talle nägemise tagasi.

Kuigi selle joogi algne idee on pärit Katrin Luke käest Karepa Ravimtaimeaiast, siis tuunisin seda veidi enda jaoks “õigemaks”, mida ka sina veel täiesti vabalt teha võid.

Jook ise on hästi mineraalide- ja vitamiinirikas ning mis peamine, seda saab valmistada aastaajast hoolimata, igal ajal, kui tahtmine tuleb. Kui kuusekasve tuleb oodata kevadeni, et nendega maiustada saaks ning sealt C-vitamiini ammutada, siis vanades okastes on sees hulgi erinevaid vitamiine ja mineraale, lisaks klorofülli, mis aitab toetada ja stimuleerida vereloomet. Aitab kaasa kudede uuenemisele ning haavade kiirele paranemisele. Stimuleerib organismi immuunsüsteemi ning lisaks on sel veel antibakteriaalne toime. Klorofüll on aine, mis annab taimedele nende rohelise pigmendi ning nii mitmedki juhtivate meditsiinikeskuste teadlased on klorofülli raviomadusi uurinud. Klorofüllil on unikaalne ning laialdane toimespekter. On avastatud, et klorofüll võitleb edukalt erinevate põletikega, aga ka vähkkasvajatega.

Foto: Seltsimees Emalenduri Nõiaköök

Kuuseokkad on üldse hästi askorbiinhapperikkad, lisaks on neis rauda, kroomi, vaske, alumiiniumit ja mangaanisoolasid, eeterlikke õlisid ja ka parkaineid. Lisaks on vanemates (täiskasvanud) kuuseokastes tärklist, mineraalsoolasid ja rohkesti C-, K-vitamiine ja A-provitamiini karotiini. Seevastu on noored okkad rohkem C-vitamiinirikkamad kui vanad ja seetõttu maitsevadki kuusekasvud oluliselt paremini kui vanemad ning tumerohelised kuuseokkad. Seevastu noortes võrsetes ja okastes on ohtralt veel E-vitamiini, karotiini, neis leidub veel mangaani, vaske, tsinki ja koobaltit. Meeles tuleb pidada ka seda, et kõik kuuse osad (okkad, võrsed, oksad) sisaldavad eeterlikke õlisid, vaiku ja parkaineid, mida nimetatakse tanniinideks, flavanoide ning mineraale.

Kui on huvi ja tahtmist proovida, siis kindlasti tasub seda teha. Tegemist on äärmiselt maitsva ning energiarikka joogiga, mida on ideaalne tarvitada näiteks just saunas, hommikul kohvi või tee asemel ja niisama janukustutajana. Ühte tuleb sul aga silmas pidada, et seda jooki ei ole tema tanniinide sisalduse tõttu hea tarbida pikaajaliselt ja pidevalt. Pigem tee omale selliseid väikeseid energiasüsti kuure. Kui tunned, et organism hakkab vastu, siis kuula teda, sest sinu organism teab täpselt, kas ja mida ning kui kaua sa tarbima peaksid.

Ise olen seda jooki teinud kahe nädala jooksul neljal korral ja tunnen, et nüüd tuleb kindlasti väike paus sisse ja eks loodus hakkab vaikselt ka muud rohelist juba pakkuma, mida põske pista ja millest erinevaid maitsvaid jooke valmistada.

Retsepti lugemiseks, kuhu olen lisanud palju detailseid fotosid, kliki nupukesele: “Loe seda edasi”.

Tagasi

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelMahlakuu kesknädala inglisõnumid
Järgmine artikkelMahlakuu viimase nädala inglisõnumid
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi