Tagasi
Järgmine

Sirge või sorgus?

Foto: erakogu

Eestlaste kirjeldamisel kasutatakse väljendit “orjarahvas”. Seda seetõttu, et seda maad ja rahvast on valitsenud terve rida võõrriike ja valitsejaid, see rahvas on õppinud ellujäämise nimel olema vait ja murust madalam. Lõuad pidama ja edasi teenima. Sarnane käitumine ilmneb ka omavahelises suhtluses: suurel osal inimestest on raske, kui mitte võimatu enda eest seista. Paljud isegi ei püüa seda teha. Teised püüavad, aga see kukub välja nii, et keegi peale tegija ei võta seda tõsiselt. Ja siis on need, kel on loomulik anne või elus õpitud oskused ja neil juba edeneb, või on nad tasemel tegijad.

Paljud meist on saanud kodust kaasa õpetuse, et peab olema leplik ja järeleandlik (“targem annab järele” – millega õpetatakse loobuma kõigest, mis sulle oluline ja kallis ja mitte võitlema ihaldatu nimel), “kellelegi ei anta rohkem, kui ta kanda jõuab” – kui see nii oleks, siis poleks ju ka enesetappe… Ehk et meile aetakse maast madalast pähe iganenud arusaamu ja tõdesid, mis kärbivad meie tiibu ja muudavad “lammasteks” – alluma, sõna kuulama, leppima, loobuma ja enda eest mitte seisma. Selliselt baasilt on väga raske astuda ellu ja elus läbi lüüa. Sa kas jätkad aina loobumist ja taganemist nagu õpetatud, või heitled sisekonfliktis kasvatatu ja tegelike vajaduste vahel, lisanduda võib hurjutamine vanemate poolt, et sa ei järgi nende õpetusi.

Elus on paraku nii, et läbi löömiseks, hakkama saamiseks ja õnnelik olemiseks tuleb iseennast esimeseks tõsta. Olla heas mõttes egoist. Tuleb ennast armastada, austada, väärtustada. Ja ka enda eest seista, end kehtestada, mitte lasta teistel endale pähe istuda, astuda või endaga käituda lasta kui jalamati või süljetopsiga. Paraku paljud inimesed meie ümber ei saa üldse aru, kuidas nende sõnad või teod teistele mõjuvad ja kui sa neile sellest räägid, siis nad ärrituvad, vihastuvad, ütlevad et sellist asja pole olnud või keeravad tõsise probleemi naljaks – selle asemel et täiskasvanulikult asjast rääkida ja võtta teadmiseks, mida nad on valesti teinud, et seda teine kord mitte korrata. Väga raske on, kui selline lapsikult käituv täiskasvanu on keegi su lähedastest, keda oma elust kustutada ei saa. Veel raskem on, kui ise oled tundlik inimene ja enese kehtestamine ja teistele selgitamine, mis on teie suhetes valesti, kurnab täiesti ära ja tekitab tugeva stressi mitmeks ööpäevaks. Paraku tuleb valida, kas oled sirgu või sorgu.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: S. Keller

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 23.-29. augustiks
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis septembriks 2021
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi