Kuidas end sügiseks energeetiliselt ette valmistada?

0
2966

1Eessõna

Foto: The Hot Potato

Suvi oma mõnusalt pikkade õhtute ja aktiivse eluviisiga on kohe möödas ning otsa tuleb vaadata sügisele, mis on hoopis teistsuguse energiaga aastaaeg. Kristallikoja kristalli- ja ingliterapeut Liis Ugandi jagab nõu, kuidas enda vaimu, meelt ja ka kodu sügiseks ette valmistada.
Sügis saabub küll kuldse päikese ja värviliste lehtede, valmivate õunte ning metsasaadustega, kuid päevad muutuvad ruttu pimedamaks ning suhteliselt kiirelt asendub mahedalt kuldne keskkond vihma, tuule ja poriga. “Heituda ei tasu, sest igas aastaajas on palju ilusat. Oleneb vaid meie enda suhtumisest, hinnangutest ning meeleseisundist,” ütleb Liis Ugandi.

Vaata enda sisse

Sügist tasub võtta mõnuga, see on justkui sissepoole vaatamise aeg. Rohkem on aega vaadata üle suvepildid, need ära korrastada, albumisse panna, sõpradele kinkida. “Vaimne kasv on oluline, seepärast võiks mediteerida,” ütleb Liis. “Sageli on koduseinte vahel raskem mediteerida, eriti algajal. Meil toimuvad Kristallkambris imelised ühismeditatsioonid, mis loovad mediteerimiseks ja enda sisse vaatamiseks hea ruumi.”

Õpi midagi uut

Kui suvi on sageli suhteliselt plaanivaba kulgemine, siis sügiseks võiks mõningad plaanid paika panna. Jooga, tantsimine, huviringid – variante on palju. “Igal aastal võiks midagi uut õppida, sest me areneme ju elu lõpuni,” toob Liis Ugandi välja. Nii soovitab ta vaadata erinevaid kursuseid ning jälgida, mis kõnetab ja hinge helisema paneb. “Millegi uue õppimine aitab kindlasti sügispimedusega harjuda ning annab uut energiat.”

Saa söögist ja joogist sooja

Suvel on meil lihtne ja kerge olla, sest päikest on palju. Sügisel läheb ruttu pimedamaks ja niiskemaks ning erinevad terviseprobleemid annavad endast kiirelt märku, olgu selleks reuma, valud, üleüldine kehv enesetunne. “Soovitan hakata tarbima rohkem soojasid jooke ning ka sooje sööke,” ütleb terapeut.

Tagasi
Eelmine artikkelTegevused enne kristalli kasutamist
Järgmine artikkelWikileaks: USA valitsus püüab eestlasi ajupesta “mitmekesisuse hüvede” ja “multikultuurilise ühiskonna” teemadel.“

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi