Märgid sellest, et sul läheb paremini, kui sa arvad

7
5502

Kui inimestelt küsida: “Kuidas sul läheb,” saad väga erinevaid vastuseid. Inglased ja ameeriklased vastavad, et hästi või kenasti, aga mida teevad eestlased? Enamik neist vastab, et kehvasti ning mõnigi hakkab halama, et pole seda, teist või kolmandat. Alati on midagi puudu ning kunagi polda rahul sellega, mis juba on. Kummaline on see, et mida rikkam inimene, seda rohkem ta vingub…

Läheb paremini

Tahan siinkohal välja tuua mõned aspektid, mis näitavad, et sul läheb paremini, kui sa ise arvata oskad.

Sul on kuu arved makstud

Sa oled ära maksnud oma igakuised jooksvad arved (laenud, liisingud, üür, kommunaalid jne) võibolla jäi isegi üle, et saad kasutada seda raha mujal – mitte igakuiste regulaarsete väljaminekutele, näiteks saad minna välja sõpradega aega veetma baari-restorani-kohvikusse või klubisse; minna kinno, teatrisse või kontserdile. Pea meeles, et paljud seda endale lubada ei saa.

Kahtled endas

Foto: Care2
Foto: Care2

Sa kahtled endas ning aegajalt tekib sul küsimus oma elueesmärgi üle. Või tunned end mõnel päeval õnnetuna ning segaduses. See tähendab seda, et sa oled avatud arengule ning esitad elule ning endale adekvaatseid küsimusi. Mis tähendab jällegi seda, et oled objektiivne ning eneseteadlik. Kui su kehv päev lõppeb, siis sa ei vingu, et näed läks kole kehvasti, vaid mõtled: “võibolla/äkki… on sellele asjale teine lahendus.”

Sa pole sama inimene, kes olid aasta tagasi

Sa arened ja õpid iga päev midagi uut. Ning kõik see näitab, et sa oled arenenud, kas paremuse või halvemuse poole, aga sa muutud. Jällegi, kõik ei saa endale seda arengut lubada või nad ei saa sellest aru ning nad tammuvad aastaid ühel ja samal kohal.

Sul on töökoht

Foto. Arvet Mägi
Foto. Arvet Mägi

Pole vahet, kui pikad on sinu tööpäevad või kui palju sa parasjagu teenid, aga tänu sellele saad sa igapäevaselt midagi süüa; sul on koht kus magada; on riided, mida selga panna. See ei ole ebaõnnestumine, kui sa ei vaata sellele nii – see on oma iseseisvumise väärtustamine ning enesele vastutuse võtmine. Muidugi, kes meist ei soovi elada nii, et oleks olemas stabiilne sissetulek ning selleks tööd tegema ei pea. Samas mõtle sellele, et paljud inimesed peavad ka ilma stabiilse sissetulekuta praegu kuidagi ära elama ning vaatama, kas neil on midagi selga panna, süüa või kuskil magada. Kas sina oleksid selleks valmis?

Sa ei pea muretsema, kust tuleb sinu järgmine toidukord

Sul on alati piisavalt toitu sahvris või külmikus, et saaksid valida, mida ning kui palju sa parasjagu sööd. Samas meie hulgas on palju inimesi, kelle külmkapp ning sahver on tühi ja nad peavad vaatama, kas täna üldse midagi süüa saavad. Tihtilugu ei ole need üksikud inimesed, vaid lausa terved perekonnad, kellel on ka lapsed. Sa sööd, sest sulle meeldib süüa ning sinu toidukorrad pole pidev olelusvõitlus.

Sul on aega, et nautida oma vaba aega

Foto: Commentsmeme
Foto: Commentsmeme

Isegi, kui sinu vaba aja veetmine tähendab seda, et oled õhtul kodus ja tellid endale toitu ning vaatad kodus telekat, head filmi või teed midagi muud.

Pea meeles, et sul ON see võimalus kõike seda teha, aga mõnel inimesel see puudub ning ta peab kogu oma ärkvel oleva aja veetma tehes midagi, mis talle tagaks kasvõi väikese kõhutäie, veidi sooja ning tal oleks koht, kus magada.

Saad endale lubada pisiasju

Näiteks saad lubada endale võimalust sõita autoga – osta sõitmiseks kütust, osta tanklast vms kohast kohvi või midagi hamba alla. Need on pisikesed mugavused (tihti ka vajadused), millele ei pöörata üldse tähelepanu, kui need võimalused on igapäevaselt olemas. Aga tea, et on palju inimesi, kes ei saa seda endale lubada ning tihti peavad käima jala, sest neil puudub raha kasutamaks isegi ühistransporti ja kohvist ei hakka üldse rääkimagi.

Sul on paar tõelist sõpra

Foto: Marketo
Foto: Marketo

Tihtilugu inimesed häälestavad end kvantiteedile, mitte kvaliteedile, aga olenemata sellest, kui palju sõpru sul “Näoraamatus”, ei oma üldse tähtust. (Ma võin ausalt öelda, et näoraamatus on minu paljud “sõbrad” inimesed, kellest ei tea ma absoluutselt mitte midagi, pole võibolla isegi mitte kordagi kohtunud)…  Tähtis on see, kellele ning kui paljudele sa raskes olukorras toetuda saad. FB sõprusringkonna suurus ei määra seda, kui seltskondlik inimene sa oled, või mida sa tunned, ei määratle sinu ühtekuuluvust ega näita välja seda, kas sind aktsepteeritakse sellisena, kes sa tegelikult oled. Lõppkokkuvõttes oma viimsel päeval tahad, et sinuga on ikkagi ainult need lähedased inimesed, kes sinust hoolivad, sind läbi ja lõhki teavad-tunnevad ning armastavad sind sellisena nagu sa oled.

Sul on aega ning vahendeid tegemaks rohkemat kui minimaalne

Sa saad käia kontsertitel, osta endale raamatuid, sõita puhkama kaugemale kui kodu (Eesti) ning sa ei pea töötama terve oma ärkveloleku aja, et kuidagi ära elada – peost suhu, mida peavad jällegi paljud inimesed tegema. Nad teevad seda miinimumpalga eest ning ka siis jääb puudu, et kõik arved ära maksta või igapäevast leiba süüa.

Sul on terve hulk riideid, mida kanda

Foto: Josies Beauty
Foto: Josies Beauty

Sa ei pea muretsema, mida selga panna, kui väljas sajab vihma või tormab lund. Sul on olemas nii mantel, kasukas kui ka vihmavari, mütsid ja kindad, kingad ja saapad. Sul on valik riideid suveks ning kenad komplektid kevadeks ning sügiseks. Sa saad oma riideid kombineerida vastavalt vajadusele ning sul on oma riietele juurde panna veel kauneid aksessuaare, et muuta oma välimust vastavalt üritusele. Sa saad endale lubada käia juuksuris ning massaažis, kosmeetiku ning maniküüris-pediküüris. Tea, et on palju inimesi, kel puuduvad igapäevased vahetusriided ning nad kannavad samu riideid nii suvel kui talvel – kui veab, siis on talveks midagi veel üleriieteks midagi soojemat peale visata, aga tihtilugu on selleks ainult sügisene tuulejope, neil pole kauneid kotte ega ehteid. Nad on õnnelikud, kui jalavarjud peavad vihma kinni ning riietes pole auke.

Sa tunned, kui midagi sinu elus pole õige

Esimene ning kõige peamine samm, on lihtsalt teadvustada. Sa oled võimeline endaga suhtlema ning tunnetama, kui midagi pole nii nagu peaks, kuigi sa ei tea, mis see täpselt on. See tähendab seda, et sul on intuitsioon.

Suhtled enda noorema minaga

noorem-mina-The-Indie-ChicksSuheldes enese noorema minaga, saad öelda: “Me tegime selle ära ja me tulime toime ning elasime selle kohutava katsumuse üle!” Üsna tihti kipuvad inimesed oma mineviku traumasid kandma läbi oma terve elu. Selleks, et seda minevikutaaka enesega mitte terve elu kaasas kanda, vaata kes olid minevikus ning kes oled nüüd. Selleks ei ole sul vaja teha muud, kui võtta ühendust oma noorema minaga ning talle öelda ja rahustada, et kõik läheb hästi ning kõik saab korda ja te tulete sellest kõigest kenasti välja.

Sul on on oma isiklik ruum

See ei pea olema sul kodus, aga eriti tore on see, kui sinu isiklik ruum on sul ka kodus olemas. Selleks ei vaja sa muud, kui pisikest tuba, mille saad vastavalt enese äranägemise järgi kujundada. Selles ruumis saad sa luua või puhata nii nagu sina tahad ning keegi ei tule sind sinna segama. Sa saad ise otsustada, kes sinna sinu tillukesse maailma saab või ei saa siseneda ning millises ulatuses. See on üks vähestest asjadest, mille üle sul ON kontroll.

Oled kaotanud suhteid

Foto: Mochi Mag
Foto: Mochi Mag

Jah, see võib kõlada kummaliselt, aga just suhte kaotamine, on teinud sind inimeseks, kes oled sa täna. Ning tähtis ei ole see, et sul on suhted olnud, vaid see, et sina või sinu partner otsustasid tolle suhtega mitte leppida ning avasid end uutele ning parematele võimalustele. Paljud inimesed ei ole oma elus saanud kordagi kogeda seda armastust ega armuvalu, mida said sina. Ole selle eest tänulik.

Sa oskad enda eest hoolt kanda

Sa tead täpselt, mitu tundi vajad sa und, et end järgmisel päeval hästi tunda; kelle poole pöörduda, kui oled murest murtud; mis pakub sulle lõbu ja mida teha, kui sa ei tunne end hästi.

Sul on siht ja eesmärk

EesmärgidSa sead oma sammud kindla sihiga oma eesmärkide suunas. Isegi siis ei anna sa alla, kui sa oled väsinud ning sinu eesmärk tundub täiesti kättesaamatuna, on sul ikkagi unistus, mille poole pürgida. Olgu see unistus nii õhkõrn ning ebamäärane kui tahes, on ta sul olemas, mis ei lase sul alla anda.

Sa oled käinud läbi “tule, vee ja vasktorude”

Sul on võimalus võrrelda oma praeguseid väljakutseid nendega, millest arvasid, et sa ei tule kunagi välja ning need sinu hävitavad. Sa saad end motiveerida, et kõigest on võimalik välja tulla. Elu ei ole läinud lihtsamaks, aga sina oled saanud targemaks.

Need siin on ainult mõned märgid sellest, et sul läheb paremini, kui sa arvata oskad. Pane kommentaaridesse julgelt kirja, milliseid märke võiksid veel tähele panna ning nende eest tänulik olla.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelJälgimisseade telefonis? – NFC mis on selle otstarve?
Järgmine artikkelMillise mälestuse Sina oma lastele kingid?
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

7 KOMMENTAARI

  1. Just täna hommikul kuulsin telefonis inimest ütlemast kuidas kõik on nii paha ja negatiivne. Ütlesin selle peale, et negatiivne on siis, kui sa ise seda sellisena näed. Kui hakkad asju nägema positiivsemalt, siis on kohe terve maailm rõõmsam :). Õnneks ma ise olen juba aastaid vastanud kuidas läheb küsimusele “tänud küsimast, hästi läheb” ;)

  2. Väga hea artikkel. Inimesed võiksid tõesti osata rohkem hinnata seda mis neil on …ja ole selle kohtagi hea ütlemine.”Armastage inimesi- mitte asju” , kuid tihtilugu kipub see vastupidi olema. Asjad ei tee kedagi õnnelikumaks ning virisemisega lased võimaluse õnnelik olla enesest mööda. Mina olen õnnelik selle üle mis mul on ja olles positiivselt häälestatud suudan saavutada veel rohkem…kõik on mõtlemises kinni. :)

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi