Täna on rahvusvaheline alasti aianduspäev

10
41658

Kui sa ei võta osa täna üleriiklikest talgutest “Teeme ära”, siis võta osa hoopis tänasel päeval paljudes riikides asetleidvast ülemaailmsest iga-aastasest alasti aianduspäevast (World Naked Gardening Day) ning sellel aastal on selleks juba kümnes kord. Traditsiooniks on saanud selle tähistamine just maikuu esimesel laupäeval, mil paljud inimesed julgustavad üksteist üle maailma sellest osa võtma oma aias ringi askeldamaks, just nii nagu loodus neid loonud on.

Foto: Integral Nacktiv
Foto: Integral Nacktiv
 • Esimene WNGD leidis aset 10. septembril 2005
 • teine oli 9. septembril 2006
 • kolmas toodi esmakordselt maikuu esimesse laupäeva ning leidis aset 5. mail 2007
 • neljas 3. mail 2008
 • viies 2. mail 2009
 • kuues 8. mail 2010
 • seitsmes kuupäev pandi paika kogemata maikuu teisele laupäevale ning leidis aset seetõttu 14. mail 2011
 • kaheksas 5. mail 2012
 • üheksas 4. mail 2013
 • kümnes 3. mail 2014
Foto: Integral Nacktiv
Foto: Integral Nacktiv

Aiandust võib lugeda ajatuks, seda võivad viljeleda nii noored kui vanad, üksikult kui gruppides, heas füüsilises seisus kui ka põdurad inimesed. Seda kõike võib teha nii linnas kui maal, eakas vanadaam mõne suurlinna magalarajooni korteris võib istutada oma aknale või rõdule üheaastased lilletaimed või maitsetaimed. Perekonnad pereelamutes saavad tagahoovi puhtaks riisuda. Julgemad grupid võivad avalikes parkides teha koristustöid. Miks mitte rakendada seda hoopis talgute ajal, tegelikult oleks ju täiesti huvitav. Kuidas muidugi meie valitsus sellele vaataks, on iseasi, sest seadus ei luba ju alasti ringi liikuda, veel vähem avalikus kohas koristustöid teha.

Miks alasti? Esiteks on see lõbus, teiseks, peale ujumise ja saunas käimise on aiandus veel ainus teine peresõbralik tegevus, mida on inimesed nõus kaaluma alasti tegema. Veelgi enam, meie kultuur peaks liikuma selles suunas, kus terves kehas terve vaim, on kooskõlas loodusega. Alasti aias askeldamine ei ole lihtsalt väikene rõõm, see peaks meenutama meile aega – isegi kui need on mõned üksikud minutid päikese käes – et me oleme need, kes me oleme inimestena ning osa sellest planeedist, kus elame.

Johm Muir, Sierra klubi asutaja on öelnud:

Paljastatud inimkeha tundub tundvat rõõmu ja ilu, olgu selleks siis lõkketuli või päikesepaiste soojuskiirgus, mis siseneb neisse mitte ainult läbi silmade, vaid läbi kogu keha, muutes selle kirglikuks ja ekstaatiliseks rõõmuks, mida ei ole võimalik seletada.

Alasti tantsimine kehastab vaimu osadust ning tagasi-juurte-juurde naasmist. Foto: WNGD
Alasti tantsimine kehastab vaimu osadust ning tagasi-juurte-juurde naasmist.
Foto: WNGD

Kõik aiad võiksid olla kaunid, olenemata nende suurusest või sellest, kas need kuuluvad era- või riiklikusse sektorisse. WNGD-l puudub poliitiline agenda ning see ei ole kellegi oma, ega ole korraldatud ühegi konkreetse grupi poolt. See  on lihtsalt päev, millele on andnud innustust nii üksikud kui ka grupiviisilised nudistid.

 

Sellised sündmused aitavad kogukonda ühendada. Võttes millestki sellisest osa, olgu see siis eraviisiliselt või grupiviisiliselt, on see lõbus, ei maksa osalejatele sentigi ning meenutab meile, et oleme tihedalt seotud loodusega ning teeme midagi head ka keskkonnale.

Foto: Integral Nacktiv
Foto: Integral Nacktiv

Mida siis teha? Esiteks igal aastal mai esimesel laupäeval on sul võimalus osa võtta rahvusvahelisest alasti aianduspäevast. Kõik oleneb sinust endast, kui julge sa oled, kas võtad osa sellest päevast vaikselt ning üksi või perega, koos sõpradega või siis massides koo

s võõrastega. Olgu selleks oma maja tagahoov või aed, mõni avalik matkarada, linnapark või tänav. Osale vaikselt omaette või tee seda avalikult, kõik on sinu enda valik. Lihtsalt võta end alasti ning saa osaks loodusest ning muuda seda atraktiivsemaks ja puhtamaks. Teiseks, räägi sellest oma sõpradele, jaga oma kogemusi teistega, kirjuta sellest oma blogis, avalda oma mõtteid ja tunne ennast hästi.

 

Aastaaegade vaheldus

Michael Aitken

Talvel, kui on raagus puud,
seljas inimestel talvekuub.
Kevadel, kui puud on lehes,
inimene kannab riideid vähem.
Viimaks, suve päikselõõsas,
inimlaps paljas ja riides põõsas.

Kui sellel aastal maha magasid, siis järgmine alasti aianduspäev leiab aset 2. mail 2015, et saaksid end vormi ajada ning plaane teha. Näis, kas ka seda saadab meie pisikeses riigis edu nagu talgud või mitte, eks aeg näitab. Aga kindlasti oleks see lõbusam nii kõigile osalistele ja ma arvan, et osalejaid oleks äkki isegi rohkem kui praegustel talgutel. Peale töö ka silmailu.

Allikad: Integral Nacktiv, Clothes FreeThe Naturist Society, Wikipeedia, Going Organic

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

10 KOMMENTAARI

 1. Kui tänast päeva tōsimeeli tähistada, siis homme on rahvusvaheline kopsupōletikupäev… Parimal juhul jōuaks juba täna ōhtuks haiglasse, sinna psühhiaatriaosakonda :)

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi