tarmo-koppelRohkem kui 100 eksperti (arstid, teadlased ja rahvatervise spetsialistid) üle maailma kirjutasid ühisavalduse, millega soovitatakse rasedatel naistel rakendada ettevaatusabinõusid et kaitsta endid ja oma beebisid traadita andmeside eest.

Uuemad teaduslikud uuringud viitavad, et traadita andmeside kiirgus võib häirida nõrku elektrilisi impulsse, mis on seotud sünapsidevaheliste sidemetega arenevas ajus. Näiteks Yale’i Ülikooli uurijad demonstreerisid, et (in utero – ema üsas) laborihiirtel, kellele avaldati pulseerivat raadiosageduslikku kiirgust, arenes aju erinevalt, millega kaasnesid käitumishäired, kehvem mälu, ja sümptomid mis sarnanevad ADHD’le (attention deficit hyperactivity disorder – hüperaktiivsus tähelepanu puudulikkusega).

Yale’i uuring on vaid üks paljudest, mis näitavad et traadita seadmetest lähtuva kiirgusega võivad kaasneda bioloogilised mõjud, sh DNA-ahelate katkemised jm.

“Loode on arvatavasti kõige haavatavam seda tüüpi välismõjudele, kui aju on alles arenemas ning kui kõik organitesüsteemid alles hakkavad arenema”, ütleb Dr. Hugh Taylor, uuringu juhtiv teadlane Yale’i Ülikooli professor.

ALLIKASTarmo Koppeli Ajaveeb
Eelmine artikkelTee ise – lapsepõlveaegsed iiriskommid
Järgmine artikkelTee ise – päevitusõli SPF 10-12
Astun onnist välja ja laulan sellest, mida näen. Kahtlen ...

4 KOMMENTAARI

  1. No kuskohas küll selline paik küll olemas on?
    Koguaeg arendatakse neid asju et internet jms kaugemale leviks
    Sellest pole enam pääsu
    Aga mina raseduse istusin koguaeg teleka ja arvuti ees ja poiss terve nagu purikas juba kahekuuselt seisid püsti

  2. Kes soovivad võtta vastutuse, et oma pere kaitsta, siis kirjutage, saadaval mobiilide, telerite ja arvutite kiirguse kaitsjad. Saab ühe kaupa ja ka 3+3 kampaania, 3 võtad 3 saad kingituseks. Võimalik kombineerida erinevaid kaitseidw.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi