(Tegu on tõlkematerjaliga)

Washingtoni teadlased said hiljuti ülisuure “uups” üllatuse osaliseks, kui tuli välja tappev tõde keemiaravi kohta, kus ühe uuringu käigus püüti välja selgitada, miks on eesnäärme vähirakke niivõrd raske tavapäraste vahenditega ravida. Nagu tuli välja, siis vastavalt uuringu tulemustele keemiaravi tegelikult ei hävita vähirakke absoluutselt, vaid pigem annab tõuke nende levikuks ja nende rakkude edaspidine mahasurumine on juba oluliselt raskendatud.

Seda võib pidada ka otseseks “teolt tabamiseks” ja ka väita, et senine tavapärane vähivastane tööstus on olnud suur pettus. Vastavalt leidudele pole tänapäeval standardne keemiaravi meetod mitte ainult täielik läbikukkumine, vaid ka kahjulik vähihaigetele. Nature Medicine ajakirjas šokeeriva leiu (mille ignoreerimine peavoolu teadlaskonna poolt polnud üllatuseks) detailsest ülevaatest on näha, et keemiaravi tagajärjel vallandub tervetes rakkudes proteiin, mis tegelikkuses toidab vähirakke ja põhjustab nende arengut ja levikut.

Uuringu kohaselt ajendab keemiaravi terveid rakke vabastama WNT16B proteiini, mis soodustab vähirakkude ellujäämist ja kasvu. Samuti kahjustab keemiaravi kindlalt ka tervete rakkude DNA-d, mis tekitab pikaajalist kahju ja püsib ka pärast seda, kui keemiaravi lõpetatakse. Selline tervete rakkude hävitamise ja vähirakkude leviku soodustamise kombinatsioon teeb keemia-RAVIST pigem vähki-PÕHJUSTAVA tegevuse, mis peaks äratama igaühe tähelepanu, kes on kokku puutunud vähihaigega või tunneb kedagi, kes seda haigust põeb.

“Terve raku WNT16B proteiin reageerib läheduses oleva kasvaja rakuga, mis paneb selle kasvama ja vohama ning vastu panema edaspidisele ravile”, kirjutab uuringu kaasautor Peter Nelson (Washingtonis, Seattles “Fred Hutchinson Cancer Research Center“) uuringu tulemusest, mida nimetas ta “täiesti ootamatuks”.

“Meie tulemused näitavad, et kahjustuse ulatus healoomulistes rakkudes…võib otseselt kaasa aidata kasvaja tõhusamale kineetilisele kasvule” lisas terve tiim sellest, mida nad jälgimisel teada said.

Uuring soovitab keemiaravi vältida

See tähendab seda, et kogu keemiaravi protsess on täiesti väärtusetu ja tegelikult kahjulik vähihaigele. Teisisõnu, kes otsib päris ravi, peaks keemiaravi vältides valima alternatiivse suuna. See võiks hõlmata nt. Gersoni ravi või uurima “anti-vähi” toite ja aineid nagu söögisooda (sodium bicarbonate), Kurkum (turmeric), suures annuses C vitamiin ja D vitamiin.

Dr. Raghu Kalluri (sarnase uuringu autor, mille tulemused avaldati eelmisel aastal ajakirjas Cancer Cell) tunnistab, et: “Kasvajaga manipuleerides võime lõpuks teha midagi, mis paneb selle kasvama ja metastaase tekitama, mis aga lõpuks patsiendi ka tapab.” Selles konkreetses uuringus leiti, et ravimid, mida tavaliselt keemiaravile lisatakse, panevad kasvajad metastaase tekitama.

Tõlgitud Allikast

Lisaks

Soovitaks lugeda ka Hr. Valter Sääski kirjutist, kuidas tema vähist vabanes: „Vähktõvest terveks arstide tahte, oskuste ja veendumuste vastaselt!“

Ja nii ma jäingi oma haigusega kahekesi, arstide surmaotsusega aga üksi. Ma ei luiska, kui ütlen, et isegi kuidagi kergem hakkas. Olen terve elu lootnud vaid iseendale, delegeerimata midagi kellelegi teisele. Minu kreedo on olnud: kui tahad, et midagi oleks hästi tehtud, tee ise!

Minu teadvusse jõudis täie selgusega, et meie meditsiin kujutab endast parimal juhul vaid tulekahjude kustutamise meditsiini, mis võib küll hetkeks patsiendi „tulekahju“ kustutada (tekitades talle selle käigus parandamatuid kõrvalkahjustusi!), kuid teda ei huvita „tulekahju“ tekkimise põhjused.

Sain aru, et ainult minu tahtest ja tarkusest oleneb, kas elada või surra.

Eelmine artikkelKodune šokolaad
Järgmine artikkelSuur “Elevant” meie taevalaotuses, mida näha ei taheta – keemiarajad

30 KOMMENTAARI

 1. Janakene, usun et sööd õige pea oma väljaöeldud arvamust. Haigused on tulnud meid õpetama, et teeme midagi väga valesti, Kõik vastused on sinus eneses Kuula ja räägi oma kehaga, ta ütleb sulle.Ära materda alternatiiv meditsiini kui sa ei tunne seda sügavuti. Seniks aga palju armastust ja leidmise rõõmu.

 2. vähiravi pole mingi naljategemise koht, usaldage arste mitte soolapuhujaid. Vitamiinide söömine pole halb, aga kui arst on määranud ravi, siis tuleb see läbi teha, kui tundub et arst on ravimiseks liiga loll, otsi uus arst. Ära hakka ise vähki ravima ja ära usu selliseid soovitusi pimesi. Kui sooda raviks vähki siis poleks meil vähihaigeid. Ja ei ole eriti eetiline selliseid artikleid laialt levitada. Keskkond, mis on omale valinud nimeks Hingepeegel võiks seda ikka teada.

 3. Mul on hea meel, et lõpuks ka Eestis keegi seda teemat kajastab. Kui keegi ei saa aru, kuidas söögisooda vähirakke tapab siis asi on tegelikult väga lihtne. Tänapäeva toit mida me sööme on väga happeline, millest paljud inimesed võivad kannatada mao liighappelisuse all. Igapäevane söögisooda tarbimine vähendab mao happelisust ning teeb seda ka kogu kehas. Aluselises kehas vähirakud hävinevad, kuna neil puudub toitaine millest elatuda. Soovitan uurida toiduaineid, mis muudavad keha aluselisemaks, kindlasti tasuks vältida suhkruid, kuna see TOIDAB otseselt vähirakke!

  Muidugi on see kogu vehi teema palju keerulisem – stressivaba elu, mahetoit, toidulisandid, kvaliteetsed vitamiinid ja eeterlikud õlid jne – aga seda peaks ikkagi igaüks proovima enda tarbeks uurida. Meie keha on imelise isetervendava toimega mehhanism, meie peame teda varustama vaid kvaliteetsete küttematerjalidega!

  Meil on ainult üks keha ja üks võimalus. Investeerige aega, et seda valdkonda uurida ja te saate veel palju üllatavaid asju teada!

 4. Keskkond, mõtted, energia, toitumine, eelnevalt elatud elu(d), karma, jne, jne. Elu ei ole mustvalge, põhjuseid saab otsida kõikjalt. Igatahes soovin tervist, jõudu ja armastust õnnetule perekonnale.

 5. Ma pean vähki stressi ja " sissekorjamise " haiguseks. Seega kui on vaja nutta siis tuleb nutta ja kui on vaja karjuda siis tuleb karjuda. Ja elada tuleb ka oma pilli mitte teiste orkestri järgi. Siis söö krõpsu ja määri rexonat mitu kihti kui tahad – ei tule ükski vähk kallale.

 6. Kas pärast lõikust said nad ka mingisugust ravi (keemia või kiiritus)? Sest see kiirendab. Ja nüüd tuleb meelde veel üks, kuidas üks noor ema peale emaka veresoonte kõrvetamist ka vähki suri mõne kuuga jättes maha paariaastase ja mõnekuuse lapse…

 7. Kussjuures ka kirurgiline sekkumine ei ole alati hea variant. On vähitüüpe, mis hakkavad oluliselt kiiremini vohama kontaktil õhuga ( lõikusel) Paljud "naistevärgi" vähid näiteks. Omal tutavategi seas olnud haigeid, kellel prognoos oli üsnagi lubav alguses, ent surid paar kuud peale lõikust, kuna vähk oli sööstnud ulmelise kiirusega mööda organismi laiali.

 8. Võin tuua ka mitmeid näiteid oma ringkonnast, kus 4 inimest said arstilt kurva teate, et nad põevad vähki. 3 neist võtsid vastu keemia ja kiiritusravi ja üks keeldus igasugusest ravist. Need kolm, kes võtsid vastu ravi on kõik tänaseks surnud ja seda ühel juhul ca 3 aastat, teise julul 5 aastat, kolmas koguni 5 nädalat peale esimest keemiat, kuigi vähk oli algstaadiumis… Paneb väga mõtlema.
  Nüüd siis see neljas, kes keeldus ravist, tema sai oma diagnoosi 10+ aastat tagasi ja elab tänaseni nii nagu haigus seda lubab. Eks ole tal ka halbu päevi, aga seni tundub, et tema tegi kõige õigemini.

 9. Ingliskeelse artikli AUTORI kohta ei oska öelda, kuid originaalartikli tõlkija kohta tean, et nii tema ise, kui lähedased on otseselt "arsti suust neid sõnu kuulnud". Mida tähendab nõudmine "mitte avaldada jama" ? Mis on jama? Kas see mis ei käi kokku teatud ringkonna seisukohtadega ? Miks on jama just see? Leian, et KÕIGIL on õigus ligipääs misiganes infole. Vastasel juhul on tegemist piiramise, kontrolli ja sama süsteemiga, kust meie riik hiljuti oli. Artikli mõte on näidata, et maailmas on ka ALTERNATIIVSEID (toetavaid) variante olemasolevale vähiravile. Loomulikult tuleb igale juhtumile läheneda personaalselt.

  Mõelge, uurige infot edasi ja tegutsege sümbioosis, dünaamiliselt vastavalt vajadusele, mitte ei maksa välistada üht asja teist pimesi eelistades.

 10. POLE RAVIMATUID HAIGUSI, ON RAVIMATUID INIMESI….kas see Idast pärit ütelus ei tundu tuttavlik?….eriti praegusajal. Ja kui natuke veel edasi nö "targutada", siis haigust kui sellist tegelt polegi, on kõikvõimsa Inimolendi elamisetöö loovad arengulised mängud, mis kenasti jätkuvad ka peale Sinu nn "maise teekonna lõppu". Praerguseks on piisavalt saadaval kvaliteetset esoteerilist infot terviklikuma pildi saamiseks. Kasvaja ("dissitentrakud") on ka põhjuse-tagajärje teema, igavene TASAKAALU teema.

 11. Kui artikli lõpus klikkida "Allikas" lingile, siis peaks arusaadav olema, et tegu on tõlkematerjaliga, mitte postitaja enda kokkuvõttega nature.com veebilehel avaldatud materjalist :)

 12. Artikli looja pole ilmselgelt lugenud orginaal artiklit, mis avaldati ajakirjas "Nature" (http://www.nature.com/nm/journal/v18/n9/full/nm.2890.html)

  See, mis siia nüüd eesti keelselt kirja on pandud on täielik idiootsus. Loe nüüd originaal artiklit ja näita mulle seal seda kohta, kus uuringu läbiviijad jõuavad arusaamale, et keemiaravi ABSOLUUTSELT EI TAPA VÄHIRAKKE ja suurend hoopis vähi teket.

  Selle uuringu eesmärk oli uurida kasvajate resistentsuse mehhanisme (analoogne näide on bakterid, kes muutuvad anitbiootikumidele järjest resistentsemaks). Uuringu kägisu avastati proteiin WNT16B, mida produtseerivad kasvaja koe kõrvalasuvad fibroblastid, mis tõepoolest keemiaravi toimel suurendavad selle proteiini produktsiooni ja stimuleerivad kasvajakoe kasvu – see ongi põhjuseks miks korduvate kemoteraapiate järel muutub kasvaja resistentseks.

  Uuringu kokkuvõte on järgmine, et kemoteraapia pe minema järjest molekulaarsemaks- järjest peenemaks, ehk tõenäoline järgmine samm on nüüd sünteesida antikeha WNT16B vastu ja seeläbi resistentsust langetada.

  Siin skandeerimine "KEEMIARAVI ON PETTUS" on täielik külasauna tasemel idiootsus. Krt kui sellise loosungiga välja tulla, siis tasuks enne fakte kontrollida ja kasvõi Wikipediast (kui mõistus muule peale ei hakka) ja näha, kuidas keemiaravi areng on viimastel aastakümnetel kümnetes kordades tõstnud vähihagete patsientide elulemust.

  • Aitäh!!! Selle eest, et keegi võttis lõpuks originaaluurimust lugeda ja sellele jamale adekvaatse vastuse anda. Aga ega see kahjuks kloorijoojaid ja kristalliusku inimesi mõistuse juurde too. Kellele ikka loogikat vaja on kui kõike saab palju “alternatiivsemalt” seletada ja lahendada…

 13. Mõtleme endid terveks , st et ignoreerime haigusi ja näitame arstidele(bioloogilistele robotitele) keskmist sõrme!! :D …''abimehe'' selleks kõigeks pakub välja eelpool Mees Metsast ;)

 14. Teeksin siinkohal tõlkes paranduse, et mitte pelgalt "ei ole seotud" vaid lausa "aitab kaasa kasvaja kasvukineetika võimendumisele". Mis kurkumiini puutub, siis see antioksüdant stimuleerib võimsalt vähirakkude apoptoosi, pannes nad väidetavalt iseennast seedima:) Kurkumiin on eriti kasulik just öestrogeen-sõltuvate, sageli pestitsiidides ja keskkonnas leiduvate ksenoöstrogeenidest tekitatud vähkide puhul. Aga aitab hästi ka maksa ja söögitoruvähile. nagu Maria Treben on öelnud " Ei ole veel loodud haigust, mille vastu Jumal taime poleks loonud". Kas see väide ka tänapäeva kemikaalidest tingitud haiguste puhul tõene on, ei oska öelda. Lootus siiski jääb…:)

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi