Koduvaim vajab hoidmist ja hoolt

14
27098

2Igas kodus on oma koduvaim

Foto: To Discover Russia

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Kindlasti oled sa kuulnud oma vana(vana)vanematelt neist vahvatest ja nähtamatutest elanikest, kes reheahju all või mujal vanades taludes elasid, eestlastele olid rohkem omased küll Kratid, aga slaavlastel seevastu just koduvaimud ehk “domovoi”.  Või kui sa neist varem midagi kuulnud polnud, siis “Harry Potterist” pärit koduvaimust/-haldjast, Dobbyst, oled ikka kuulnud…

Foto: Wanderful World
Foto: Wanderful World

Ka praegusel ajal, kui talusid enam nii palju pole ja suur osa rahvast on kolinud linnakorteritesse, on ka seal omad koduvaimud, mis sest, et neid ei näe, aga ta eksisteerib seal teatud tasandil, mida tavainimesed lihtsalt ei tunneta – kõrgema tundlikkusega inimesed tajuvad koduvaime väga hästi. Koduvaimud pole küll sarnased inimhingedega, pigem on nad rohkem maise päritoluga loodusolendid, mitte kõrgemalt vaimselt tasandilt. Ta hoiab kodurahu ja hoolib palju oma peremeestest, aga oma koduvaimu peab meelitama ja hellitama, isegi siis, kui ta pole oma maiust, mida talle pandi, ära söönud, aga tegelikult on tal selle üle väga hea meel.

Koduvaimud/majavainud on koduse õhkkonna loomises kõige paremad abistajad. Kui koduvaim sind armastab, siis ka sinu sööginõud püsivad terved ja ka kodumasinad ning muud majapidamises esinevad esemed ei lähe kodus katki. Kõigil pereliikmetel läheb hästi ja selle kodu elanikud lähevad alati rõõmuga koju. Kui sa aga ei taha oma koju minna, võib see tähendada seda, et sinu kodus elav koduvaim ei armasta sind või puudub üldse, siis puudub ka sinu kodus see maagiline kodutunne.

Vanasti usuti, et varasemalt elasid koduvaimud taevas, aga olid seal millegiga hakkama saanud ning Kõrgem Vägi saatis nad maa peale karistust kandma. Sellest ajast peale hakkasid koduvaimud elama koos inimestega. Selleks, et omada õigust elada inimestega koos ühe katuse all, hakkasid nad inimesi aitama. Kui sinu kodus läheb midagi katki või puruneb, siis tea, et sinu koduvaim võib olla sinu peale solvunud.

Kui leidsid selle postituse enda jaoks kasuliku olevat ja soovid meid toetada, vali endale selleks sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!

lhv seb swed nordea

 

14 KOMMENTAARI

 1. Koduvaim, majavaim, majahaldjas – nimeta kuidas tahad. Kunagi sai käidud ühes kohas poltergeisti välja ajamas. Ilmnes aga, et tegu oli lihtsalt pahandatud majavaldjaga, kes soovis tassikest piima ja oligi kõik. Ainult talle mõeldud tassike ja brobleemid poltergeistiga jäid ajalukku. :-D.

 2. Mu vanavanemate majas, mille korda tegime ja kuhu eelmisel aastal sisse kolisime juhtus palju halba, liiga palju korraga. Pidin hulluks minema… Aasta möödas ja elu justkui hakkab paranema ja asjad paika loksuma. Kas koduvaimule ei meeldinud uued elanikud vanas mahajäetud majas või tõepoolest puudub meil Kratt.

 3. Me poputame oma Tõnni nii kuidas jaksame ja tegelikult ka sünnivad igapäevaselt väikesed imed :D pea alati on maja ees meie autole parkimiskoht, putukad ei kiusa, kõik kes külla tulevad imestavad meie elamise hubasust ja mõnusat aurat jne.

 4. Tere, Diana!

  Aga kuidas siis uutesse majadesse koduvaime ligi meelitada või sinna kedagi valvama kutsuda?

  Kõike head!
  Maarja

  • Maarja – Kui tegemist on päris uue (vastvalminud) majaga, siis tuleb koduvaim õuest sisse kutsuda. Neid uitajaid on mitmeid, kes on mingil põhjusel oma endisest kodust lahkunud või kelle inimesed oma kolimistega on maha jätnud. Nad tulevad meeleldi, kui neid kutsuda. Tee uks lahti ja kutsu sinu juurde elama tulla sooviv koduvaim uksest sisse. Paku talle kohe ka meelehead.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi