Koduvaim vajab hoidmist ja hoolt

14
27156

3Koduvaimud annavad endast märku

Foto: Ведьма Шайна

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Üldiselt võib koduvaime jagada kahte gruppi: ühed vaimud on sellised, kes end pidevalt seovad ome peremeeste tegevusega ja teised, kes kõike rahulikult jälgivad, aga sekkuvad siis, kui midagi on valesti või miski neid häirib.  Peale selle, kui maja/elamine on maha jäetud või kui koduvaimu vihastada või solvata või hoopis unarusse jätta ning tema eest ei kanta hoolt, võib juhtuda ka nii, et nad jätavad selle kodu maha ja kolivad mujale – uude elamisse.  Seega ole oma koduvaimu suhtes sõbralik ja näita üles lugupidamist. Enamjaolt pole koduvaimud õnneks suured rändurid ja üldiselt püsivad nad paigal. Kui aga ära kolid, kutsu oma koduvaim endaga oma uude koju kaasa. Miks? Sellepärast, et uues kodus ei pruugi olla ühtegi koduvaimu, eriti siis, kui tegemist on täiesti uue vastvalminud elamisega. Uued kodud on ilma majavaimuta kaitseta. Selleks palu oma majavaimul endaga kaasa tulla, lausudes:

Kallis koduvaim, siin on sinu kelk (pakkudes selleks talle spetsiaalselt valmistatud/soetatud kinga, sussi vms) – palun tule koos meiega!

Koduvaimude peamine tegevus on koduse eluolu jälgimine ja selle endasse salvestamine. Nad magavad siis, kui kodus valitseb rahu või inimesi pole kodus ja ka siis, kui kodus olles keegi ei lärma ning neid ei häiri. Neile meeldib harmoonia ja tasakaalukus. Kui sinu koduvaim mõtleb, et sa teda ei vaja ja ta kükitab kuskil üksinda nähtamatult pimedas nurgas, võib ta solvuda. Kui aga koduvaimud leiavad, et selleks on vajadust, võivad nad muutuda ka agressiivseks, mis tähendab seda, kus majapidamises hakkavad juhtuma kummalised asjad; oma kodus kukutakse ja saadakse väga haiget või raskelt viga, asjad hakkavad äkki lagunema, purunema, nagu võluväel kukkuma jne…  Seda ei maksa sul isegi loota, et see oli juhus, kui lõid varba vastu uksepiita katki või komistasid vaiba taha või said kapiuksega mööda pead või astusid endale koera/kassi/mõne teise kodulooma karva jalga… Jah, see on täiesti võimalik, olen seda isegi varasemalt mitmeid kordi kogenud – väga ebameeldiv…

Koduvaimud võivad oma perele teha ka suuremeelseid kingitusi – midagi sellist, mis on täiesti ootamatu. Näiteks majja tuleb korraga suur õnn, mida poleks kuidagi osanud oodata – see on märk sellest, et pererahvas on oma koduvaimu austuse ja armastuse vääriline ning majavaim näitab seda kingitustega välja.

Või, miks juhtub nii, et ühe pere elamine läheb mitmel korral põlema – tulekahjud pole asjata ja see võib olla koduvaimu märguanne sellest, et selles majas on palju kurjust ja koduvaim on sealt lahkunud või majas pole koduvaimu olnudki – pole kedagi, kes maja ja pererahvast kurjade vaimude eest kaitseks ning hoiaks.

Kui leidsid selle postituse enda jaoks kasuliku olevat ja soovid meid toetada, vali endale selleks sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!

lhv seb swed nordea

 

14 KOMMENTAARI

 1. Koduvaim, majavaim, majahaldjas – nimeta kuidas tahad. Kunagi sai käidud ühes kohas poltergeisti välja ajamas. Ilmnes aga, et tegu oli lihtsalt pahandatud majavaldjaga, kes soovis tassikest piima ja oligi kõik. Ainult talle mõeldud tassike ja brobleemid poltergeistiga jäid ajalukku. :-D.

 2. Mu vanavanemate majas, mille korda tegime ja kuhu eelmisel aastal sisse kolisime juhtus palju halba, liiga palju korraga. Pidin hulluks minema… Aasta möödas ja elu justkui hakkab paranema ja asjad paika loksuma. Kas koduvaimule ei meeldinud uued elanikud vanas mahajäetud majas või tõepoolest puudub meil Kratt.

 3. Me poputame oma Tõnni nii kuidas jaksame ja tegelikult ka sünnivad igapäevaselt väikesed imed :D pea alati on maja ees meie autole parkimiskoht, putukad ei kiusa, kõik kes külla tulevad imestavad meie elamise hubasust ja mõnusat aurat jne.

 4. Tere, Diana!

  Aga kuidas siis uutesse majadesse koduvaime ligi meelitada või sinna kedagi valvama kutsuda?

  Kõike head!
  Maarja

  • Maarja – Kui tegemist on päris uue (vastvalminud) majaga, siis tuleb koduvaim õuest sisse kutsuda. Neid uitajaid on mitmeid, kes on mingil põhjusel oma endisest kodust lahkunud või kelle inimesed oma kolimistega on maha jätnud. Nad tulevad meeleldi, kui neid kutsuda. Tee uks lahti ja kutsu sinu juurde elama tulla sooviv koduvaim uksest sisse. Paku talle kohe ka meelehead.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi