Hashimoto, mineraalid, vitamiinid ja ravimid II osa

0
8538

1Kilpnäärme funktsioon ja toitainete lõhustamine

Foto: Wise Geek

Hüpotüroidism iseenesest viib viletsa mineraalide ja vitamiinide lõhustamiseni meie toiduallikatest. Kilpnäärmehormoonid reguleerivad meie ainevahetust kogu kehas. Sellest ei ole välja jäänud ka seedetrakt, eriti sooled. Piisava hulga kilpnäärmehormoonide puudumine muudab toitainete lõhustamise veelgi keerulisemaks ja vähemeffektiivseks ja võib viia toitainete puudujäägini. Kilpnäärmehormoonide puudujääk viib madala kehatemperatuurini, mis ei ole ainult ebamugav jahedas kohas olles, vaid võib omada mõju hormoonide sünteesile ja teistele olulistele kehaprotsessidele nagu seedimine, juuksekasv, naha uuenemine, haavade paranemine jne.

Aklorhüüdria, kõhukinnisus ja ebatäielik kiulise taimematerjali seedimine seostuvad hüpotüroidismiga. Enamus inimesi kel on kilpnäärmehaigus ja neerupealiste väsimus, on ka vähe maohapet, mida on vaja valkude lagundamiseks. See seisund on tuntud kui aklorhüüdria. Sobilike seedeensüümide puudujääk viib aminohapete, raua, tsingi ja teiste valkudest saadavate toitainete vähenemiseni.

Foto: Tumblr
Foto: Tumblr

Sümptomiteks on kõhugaasid, kõrvetised, puhitus ja raskustunne kõhus peale valgurikka toidu söömist. Maksafunktsioon on häiritud kuni 50% hüpotüroidismiga inimestest, viies vähenenud sapi, mis aitab meil rasvu seedida, eritumiseni. Märkimisväärne on, et sapikivid on hashimoto puhul üsna levinud. Samuti on hashimotoga inimestel viis korda suurem tõenäosus tsöliaakiale. Viimati peeti gluteenitalumatust spektriks, millest vaid kõige äärmuslikumad kahjustuse juhtumid diagnoositi kui tsöliaakia. Sellele lisaks on hashimoto puhul tsöliaakiasarnane talumatus piimavalkudele (nisu ja/või kaseiin), munavalk (ovalbumiin), või sojavalkudele.

Paljud need juhtumid on diagnoosimata – ja kui inimesed jätkavad nende toitude söömist, siis kahjustavad nad oma soolestikku ja röövivad endalt elutähtsaid toitaineid. Kõlab üllatavalt, aga isegi ülekaalulistel inimestel võib olla täielik toitainete puudus ja alatoitumus tänu söögile mida nad söövad.

Tagasi


lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelMärgid sellest, et sa oled endiselt ori
Järgmine artikkelEesti hashimotolaste esimene kokkutulek
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi