Mida räägivad küüned sinu tervisest?

7
116221
Tagasi
Loe seda edasi

Küüned “räägivad” rohkem, kui me arvatagi oskame

Enamiku inimeste arvates ei käi küünte tervislik seisund ja tema enda füüsiline tervis mitte kuidagi kokku, aga tegelikult käivad küll ja seda tuleks jälgida. Sinu küüned võivad viidata täpselt sinu füüsilisele tervislikule seisundile ning võivad hoiatada suurema tervisekahjustuse eest.

Võta nüüd hetk aega ja vaata lähemalt üle oma sõrmeküüned, selleks hoia kätt oma näost umbes 30 cm kaugusel, et saaksid igat küünt hoolega jälgida. Jälgi, kas sinu küüntel esineb kõverusi, kühme, erinevat tonaalsust, on nad soonilised, mõranenud, rabedad, kuivad ja haprad. On nad sul õhukesed või paksud, jälgi küünte värvust ja ka naha värvust nii küüne all kui ka küüne ümber.

Esmalt foto tervetest küüntest

Terved küüned Foto: My Spa Shop
Terved küüned
Foto: My Spa Shop

Nüüd kontrolli oma mälu ja katsu meenutada, kas su küüned on alati sellised olnud, või on nad ajapikku muutunud? Üldiselt on muudatused küüntes seotud tihtilugu erinevate haiguskulgude algusega ja on äärmiselt soovitav aegajalt pöörata rohkem tähelepanu just oma küüntele, sest nende muutused võivad viidata just sinu tervislikule seisundile ja õigeaegne jaole saamine võib ennetada mitmed halvad haigused.

Terved küüned on roosakad, mida ümbritseb roosakas-valkjas kuukaar, mis asub küüne alusosas.

Siit nimistust leiad kaheksa enimlevinud küünte anomaaliat, mis on seotud erinevate tervisehädadega.

Tagasi
Loe seda edasi

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

7 KOMMENTAARI

  1. Olen 30 aastane ning närin ja nokin siiani küüsi alates varasest lapsepõlvest.
    Küüned on väga lühikesed ja kui natukenegi pikemaks kasvavad, hakkavad nii häirima, et lihtsalt ei saa olla.
    See on jube, kuid ei suuda lahti saada sisse juurdunud harjumusest.
    Kui kellelgi on kogemusi, palun aidake!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi