Õõvastavalt realistlikud telemarketingi robotid eitavad, et nad on robotid

0
4337
Foto: www.richarddawkins.net
Foto: www.richarddawkins.net

Ja nii see kõik algab. Kõigepealt muutusid meie jutubotid nii häälelt kui reageeringult realistlikeks ja nüüd oleme veennud neid, et nad on tegelikult inimesed. Kuula allolevat Time väljaandes töötava Michael Schereri ja telemarketingi roboti vahelist vestlust, kus robot keeldub tunnistamast, et on olemuselt tehislik olend.

Washington Time büroo juht Michael Scherer sai kõne näiliselt targalt ja kütkestavalt naiselt, kes tundis huvi kas ta ehk sooviks teha tervisekindlustuse lepingut. Kuid varsti tekkisid mehel kahtlused, et miski pole päris õige.

Pärast teleturustajalt küsimist, kas ta on inimene või robot, see itsitas vaid võluvalt ja kinnitas, et ta on päris. Pressides teemat edasi, küsis Scherer temalt veel mõned täpsustavad küsimused, mille vastamisel ta aga ebaõnnestus.

Nt. küsimusele: “Millist köögivilja võib leida tomatisupist?” vastas robot, et ta ei saanud küsimusest aru. Kui sai küsitud, et milline nädalapäev oli eile, kurtis see hoopis halva kuuldavuse üle (vanim trikk raamatust).

Kuulake ise:

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/124048927″ params=”color=ff6600″ width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Time reporter helistas tagasi:

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/124051764″ params=”color=ff6600″ width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Selle roboti nimi pidavat olema Samantha.

Kas tundub häiriv? See on probleem, mis läheb veel hullemaks. Oodake ainult, kui need robotid muutuvad piisavalt targaks, et hakata mittekahtlustavaid ohvreid tüssama.

*Ja nüüd mõelge veel kaugemale ja veel laiemalt, millised kasutusvõimalused sellisel tehnoloogial on.

Allikas

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi