Planking – plänkingu 10 päevane väljakutse

145
164486

Inglise keeles planking ja meie emakeeles olen kohanud sellist kirjapilti nagu plänking, ega ei oskagi seda eriti teisiti sõnastada. Esitan teile siinkohal väikese 10. päevase väljakutse  ja kogege kuidas vööümbermõõt väheneb ning keskkoht pringimaks muutub. Plankingu all tuntakse ka ühte “totrat mängu”, aga siin ei ole  tegemist sellega. See mäng sai omale nime just konkreetsest treeningharjutusest ja sellega mindi ekstreemsusteni välja. Meie siinkohal neid ekstreemsusi teile ei paku.

Foto: fitnessfatale
Foto: fitnessfatale

 

Kui vaadata, kui paljusid lihasgruppe see lihtne pingutus endas hõlmab, siis võiks sellele ju šansi anda.

Tänaseks juba suutnud teha tervelt kuus päeva, esimesed kolm olid köki-möki, edasi hakkas tegevus juba suuremat pingutust nõudma. Ma ei ole fitnessfriik ja ei ole mul aega jõusaale mööda käia ega ka muidu teeääri mööda möödasõitvate autode heitgaasides joosta. Saan aru inimestest, kes seda teevad ja neid hukka ei mõista, lihtsalt meil kõigil on omad motiivid ja eesmärgid – paraku ei kuulu need minu päevaplaani.

Seega minu “trennid” jäävad kodu ja töö juurde, kus kõik piisavalt palju füüsilist tegevust nõuavad – tõstmist on palju ja mõnikord avastas isegi sellised lihased, mille olemasolust aimugi ei olnud. Pärast sellist avastust tunnen ennast järgnevatel päevadel justkui karkudel olevat.

Mida siis väljakutse endast kujutab?

Ei midagi keerulist, leidke päeva jooksul aega ja tehke alljärgnev läbi.

 • 1. päev – 15 sekundit (ei olegi nii hull, sellega saab ju igaüks hakkama – ka minu 13. aastane alustas eile ja sai kenasti hakkama)
 • 2. päev – 30 sekundit (ei ole ka midagi hullu, lihtne ja tehtav, piiga sai ka kenasti hakkama)
 • 3. päev – 45 sekundit (ei ole ka midagi hullu, aga hakkab juba väikest pingutust nõudma)
 • 4. päev – 60 sekundit (vot siin hakkasin tundma, et tuleb tahtejõud mängu panna, et mitte varem lõpetada ja lisaks hakkas kärbes tüütama või oli see lihastõmblus – võta sa kinni)
 • 5. päev – 1 minut ja 15 sekundit (jälle hakkas see “kärbes” kõdistama või lihas tõmblema, aga pagana tüütu see oli, et vastu pidada. Hirm järgnevate päevade ees on süvenenud, et kuidas ma ikkagi suudan ja selle vastu pean)
 • 6. päev – 1 minut ja 30 sekundit (täna oli minu kuues päev ja jällegi umbes samal ajal, mis eelevatelgi päevadel hakkas “kärbes” kõditama, nüüdseks olen kindel, et tegemist oli lihastõmblusega, sest ei ole loogiline, et kolm päeva järjest kärbes ühes ja samas kohas kõditamas käib ja just selle toimingu ajal. Nüüd olen üha kindlam, et järgmiste päevade jaoks on vaja ülimat pingutust, et see lõpuni läbi teha. Tänane jõupingutus võttis käed kergelt võbisema)
 • 7. päev – 1 minut ja 45 sekundit  (see oli senini kõige raskem sooritus, et hambad ristis vastu pidada ja mitte alla anda, siis tuli appi võtta väikene abimees – raamat, et pidevalt kella ei vaataks, sest miskipärast kipub aeg meeletult venima siis, kui tahad selle kiiret möödumist. Vastu suutsin pidada, kõige rohkem andsid selle juures tunda kõhulihased ja käed väsisid ära)
 • 8. päev – 2 minutit (küll sai eile seda muudkui edasi lükatud, viimaks siis tuli ikkagi ära teha – lootsin, et keha on juba harjunud, aga ei, ikka läheb järjest raskemaks. Hambad ristis ja muudkui katsusin vastu pidada)
 • 9. päev – 2 minutit ja 15 sekundit (otsustasin, et täna ma seda edasi ei lükka ja teen kohe hommikul ära, võib-olla ongi nii kõige õigem, samas ega see nüüd kergem ka ei ole. Lihtsalt tundub, et pole minu rida teha seda harjutust nii pikalt korraga, käed väsivad kuidagi eriti totakalt ära ja võtab värisema. Homme veel ja siis on selleks korraks kõik)
 • 10. päev – 2 minutit ja 30 sekundit (oli kõige raskem ja vaevalisem. Sain sellega hambad ristis hakkama ja mõtlen sügavalt, kas jätkan selle 2 minuti ja 30 sekundiga. Pigem 1 minuti ja 30 sekundiga, tundub mulle hetkel vastuvõetavam. Aga eks elu näitab)

Edasi tulekski jätkata 2 min ja 30 sek kaupa, aga siis juba kolm päeva plänkingut ning seda järgib üks puhkepäev, vastasel korral pingutate üle, keha vajab ka puhkust ning taastumist.  Ma ei julge midagi lubada, kas hakkan seda ka edaspidi tegema, katsun esialgu selle 10. päevaga kuidagi hakkama saada. Kui olete ka kampa tulemas, siis andke enda tulemustest kommentaarides teada, kuidas enesetunne on/oli.

Selle plänkingu juures on minu jaoks veel üks positiivne asi peale selle, et vööümbermõõt visuaalselt väheneb. Nimelt ei ole järgmisel päeval lihased haiged, mida ma ei oodanud sellise pingutuse juures. Olin täiesti kindel, et järgmisel päeval on lihased nii haiged, kui veel olla saavad, aga üllatusmoment oli üle ootuste meeldiv. Lihaseid on väga edukalt tunda küll vahetult peale protseduuri, mõne aja möödudes on ka see tunne kadunud.

Seega edukat plänkingut kõigile osalistele! Varsti esitan uue väljakutse ja teeme koos trenni  kodustes tingimustes ja anname oma lihastele “mõtlemisainet”, et pringim välja näha.

Nautige oma suve, sest meie seda teeme!

Märkuseks

ETV Terevisiooni 25. septembri saates annab pilatese treener Kaisa juhiseid selle harjutuse tegemiseks ning ütleb, et eesti keeles on harjutuse nimetuseks eestoenglamang või küünarnukkidel toenglamang. Ta küll räägib, et ei ole reaalne hakkama saada 10 päevaga 2.30 minutiga, sest tema suudab seda teha ainult minuti… Siinkohal küsimus neile, kes selle 10 päeva vastu pidasid, kuidas te vastu pidasite – saite 2.30 hakkama või andsite alla?

Eelmine artikkelEinar Eiland: Kaasaegse orjastamise nähtamatud niidid
Järgmine artikkelKartulikrõpsud tapavad
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

145 KOMMENTAARI

 1. Lihtsalt planking on staatiline kõhulihaste harjutus, väga kasulik, aga soovitaks pigem pika aja hoidmise asemel teha erinevaid plankingu variatsioone. Neid on umbes sada, mina teen ca 10 erinevat.

  Nt. jalatõsted küljele, jalatõsted risti, eriti hea on plank küljelihastele.

  Mina võin tavalist planki teha vähemalt 10 minutit, maksimumi pole viitsinud üritada. Maailmarekordid selle asendi hoidmises mõõdetakse tundides (5-6).

  Keha harjub sellega väga ruttu ja seepärast tuleks ikka kõhtu treenida lisaks muude harjutustega ka. Mis ei tähenda, et ainult plank oleks halb, ei ole:)

 2. Naine mul seda ikka kodus aeg-ajalt teeb. ja hakkas siis mulle ka pinda käima, et tee ka, tee ka. Oled mees või mitte, näita, mida suudad. Kui siis esimest korda elus seda plankingut tema meeleheaks 3.30 juurde olin jõudnud, küsisin, et kas juba aitab?
  Naine pole siiani mul rohkem palunud seda teha, teeb ise..

 3. Nii minul 10 päeva tehtud ja edasi jätkasin 2.30 minutiga pole midagi ületamatut, kuigi jah eks vaeva tuleb näha ja iga korraga vast läheb kergemaks. Edu kõigile!

 4. Minul sai augustis aasta täis :) Olen seda iga jumala päev teinud 2.30min vähemalt 2 korda…parematel päevadel 4 korda. Olenevalt viitsimisest ja tujust. Muud trenni ma ei tee ja liikumine minimaalne, kuna teen kontori tööd.
  Alustades kaalusin 63kg, nüüd 60kg. Kõhurasv on kadunud ja kaha rohkem trimmis. Joon palju rohkem vett, sest koguaeg joogijanu.
  Kindlasti teen edasi sest see ainus trenn, millesse ma usun!

 5. No olete teie alles tublid, ma alustasin novembris 20 sekundiga ja siiani kauem end ei suuda hoida, olen eluaeg sporti teinud. Olen normaal kaaluline 60 kg
  Kuidas teie suudate igapäev lisada ja kaks minutit tundub suisa ime minu jaoks…

  • Swen – kuna mehed on füüsiliselt tugevamad, siis võidki alustada 2,30st ning tõsta iga päev siis panust 30-60 sekundi kaupa, vastavalt oma toonusele.

 6. Oh see 2 min oli juba suhteliselt raske,tuleb omale ajakiri nina alla panna,läheb aeg rutem. Mees juba ka kiitis,et tulemus juba nähtav.Jätkan kindlalt :)

 7. ma pole 3 aastat vähemalt sporti teinud ja vahepeal järjest 2 last sünnitanud ja ma sain hakkama! Ma rohkem ei proovinud kui 2.30 aga täna alustan uuesti ja plaanin teha iga päev vähemalt 2 min…see treeneri jutt seal oli kummaline – kuidas ta ei jõua?

 8. Ülle – Väga tubli oled, 3:15 on kõva sõna! Kui jaksad, siis lase 3:15 edasi.

  Tiia – Tee nii nagu tunned, et sulle just kõige õigem on. kui arvad, et 1:30 on õige, siis nii teegi – kuula oma keha. Kui tunned, et läheb liiga kergeks ja enam pingutust ei nõua, siis lisa sekundeid juurde.

 9. 2.30 tehtud :)
  Alustasin ühest minutist, kuna jõusaalis treenides on plankingu harjutus minu suur sõber :) Arvan, et jätkan ka pigem kas 1.30 seeriaga või natuke rohkem, sest 2.30 oli täitsa raske aga kes teab :) Võib olla varsti tuleb see nii lihtsalt, et isegi ei usu. Aga mõnus oli :)

 10. Tere, minul siis 10 päeva täis ja nüüd+ 3 päeva ka tehtud, nagu aru saan siis nüüd 1 päev puhkust ja siis kuidas edasi?
  Oskab keegi öelda :)?

  • Edasi läheb ikka 2:30 või kui jaksad, siis suurendad taas järgmiseks päevaks mõned sekundid. Kui tunned, et 2:30 on juba köki-möki, siis kindlasti suurendada nii palju, kui tunned taas, et pead pingutama.

   • Tere, aga kui ma lõpetasin 10-da päeva 3 min ja 15 sekundiga, siis edasi lähebki nüüd 3,15? Ja mitu päeva järjest ja millal jälle paus?

 11. Tegin hoolega oma 10 päeva ära, üle päeviti tegin sama asja veel küljelihastele ja lisaks veel kõhulihaseid. Mõõtsin end enne ja pärast ja arvake, mitu cm läks? :D NULL. Visuaalselt pole ka justkui muutusi.
  Olen muidu normkaalus.
  Kõige raskem oli 1.15min. See 2.30 polnudki nii hull.

 12. Tere, minu 10 päeva sai eile täis ja lõppes siis ajaga 3 min ja 15 sek, viimane päev nõudis lausa pingutust, kuid sai hakkama :)
  Ütleks et harjutus mõjub rohkem kätele ja jalgadele, rinna vähenemise kohapealt ja vöö ümbermõõdu koha pealt ütleks niiplju, et silmnähtavalt ei vähenenud, ise ei saa aru, aga teen edasi ja eks näis :)
  Kõikidele teistele edu!

 13. Olen seda 1 korra trennis teinud, ja julmalt kohe 3min järjest. Võttis terve keha värisema.
  *accepted* :D teen ära, kuigi PÜ mul vähendada vaja pole(piisavalt pisike/peenike) :D

 14. Kas seda harjutust võib teha ikka imetamise ajal ka? Olen kuulnud, et kui liiga palju või liiga julma trenni teha kaob rinnapiim ära. Laps mul 9 kuune.

 15. Seda harjutust kasutame päris tihti oma treeningutel. On see tõeliselt väga efektiivne ja hea. Kui aga paar sellist 10 päevalist ringi tehtud saab ja 2,5 minuti asemel suudate seista asendis üle 4 minuti siis tuleks midagi muuta ja omalt poolt pakkuks sellist harjutust mis kannab nime “”Jüri” ratas”. Kellel huvi küsige. Minu enda rekord plankingus 6:13.

 16. Tere!
  Minul oli täna kahe minuti päev. Pean ütlema, et see oli ülimalt raske (mitte et eelnev kerge oleks olnud :)). Ausõna pole üldse kindel, et kuidas ma 2.15 ja 2.30 vastu pean. Mulle tundub, et mu selg on nõrk.
  Äkki on selle jaoks ka mõni põnev ja kaasahaarav harjutus? :)
  Edu kõikidele kaasategijatele! :)
  P.

  • kui seljale hakkab siis pidi vale asend olema,aga üks seljalihaste harjutus on lihtne:heida kõhuli ja hoia jalgu kordamööda üleval ,aga kui suudad siis proovi kaks jalga korraga üleval hoida,iga päev pikenda aega nagu kõhulihaste harjutuse puhul,kuigi harjutus tundub lihtne, aga tegelikult on see päris raske

 17. Teen seda harjutust 2 korda päevas hommikul kui tõusen 1,5 minutit-2 ja õhtul :)esimest korda tegin seda harjutust treeneri käe all. 3 kuud tagasi. käin samuti jõusaalis 2 korda nädalas hommikuti enne tööd ja ülejäänud päevadel teen kodus. Esialgu ongi raske, kõik ikkagi sõltub sinu füüsisest ja samuti kõige olulisem osa on õigel hingamisel. Kui hingata rahulikult ninakaudu sisse ja suukaudu välja siis on palju lihtsam:) hinge kinni ei tohi kindlasti hoida. kui hingad sisse on lihased pingul välja lõdvestud. soovitav isegi oleks häälega hingata väljahingamisel. Soovin edu katsetajatele;)

 18. Tere. Jõudsin täna, 4.ndal päeval 2,5 minutini. Kas peaksin nüüd homse vabaks võtma või tegema ülejäänud 6 päeva ka 2:30?

 19. Minul täna alles 3 päev ja nõuab ikka suurt pingutust 45 sekki niimoodi olla,lisaks teeb keisrihaav veidi valu (9kuud alles möödas) aga alla ka ei anna :)

 20. Tere, minul siis käsil 6 päev ja kuna esimesel päeval alusatasin 45 sek, siis praeguseks 6 päev ja 2 min ja 15 sek…no see oli juba pingutust nõudev ja järgmine kindlasti veel rohkem, aga tahtejõud viib edasi, eks näis mis 10-l päeval saab :)

 21. Alustasin ka siis kolm päeva tagasi, ehk siis täna oli 45sek päev. No mina kes ma pole tõesti kaua trenni teinud ja mul on ka sünnitusjärgne kõht, võttis see 45sek ikka korralikult tudisema. Ma üritan ka mitte alla anda ehk saan natukenegi pingule oma kõhtu.
  Üldiselt ma ei usu et sellised väikesed asjad töötavad, aga enne ei tea kui järgi ei proovi :) Aga teistele osalejatele ka siis kindlat meelt ja vastupidamist :):)

  • Mina alustasin 30 sekundiga ja mul võtis seegi tudisema. Katsetama peab, aga usun et see 10 päeva saab raske olema. Ja kui see tõesti aitema peaks , tuleb ka edaspidi kannatada. :)

 22. ETV Terevisiooni 25. septembri saates annab pilatese treener Kaisa juhiseid selle harjutuse tegemiseks ning ütleb, et eesti keeles on harjutuse nimetuseks eestoenglamang või küünarnukkidel toenglamang. Ta küll räägib, et ei ole reaalne hakkama saada 10 päevaga 2.30 minutiga, sest tema suudab seda teha ainult minuti… Siinkohal küsimus neile, kes selle 10 päeva vastu pidasid, kuidas te vastu pidasite – saite 2.30 hakkama või andsite alla?

 23. Kristel, kui pikalt te oma trennis seda harjutust teete? Osalesin kord jõusaali ringtreeningul kus esialgne limiit oli 45sek.

  • Lilleke – ikka muutus päriselt ka :D Visuaalselt on kõigile teistele ka märgata, mitte ainult endale.
   Ulle – päris külmade lihastega vast ei maksaks seda teha jah.
   Mumm – rinnad vähenevad küll ja seda rasvkoe arvelt, aga need aeroobika/tantsutreenerid, neil enamustel ikkagi kunstlik värk või siis paksenditega rinnahoidjad
   Jana – oled ikka väga tubli. Kindlasti anna oma tulemustest teada. Kas ise enne pilditegid?

 24. Päriselt kaovad rinnad ära? Lootsin just vastupidist :) Ma pole ühelgi aeroobika/tantsutreeneril näinud väikseid rindu :D Keegi sellist harjutust ei tea, mis rindu kasvataks? :D

 25. Tore ettevõtmine! Hakkasin ka tegema ja postitasin FB-i, nüüd tänu minu agiteerimisele teeme ca 15 inimesega (neid võib isegi rohkem olla). Iga päev lisan meeldetuletuse, see aitab ja motiveerib. Täna on viies päev, ehk siis 75 sek.
  Soovitan teha pildi – enne ja pärast :)
  Meil on plaanis peale 10 päevast plänkingut teha 30 päevane kõhulihaste treening, mis sisaldab 4 erinevat harjutust, kus sees ka plänking.
  Ühised ettevõtmised on nii toredad ja motiveerivad.
  Kõigile edu ja vastupidavust!
  Päikest!

 26. Tere. Alustasin ka täna, ehk suudan sellega kuidagi oma tuimusest lahti saada ja hakata ennast taas regulaarselt liigutama, sest pole suutnud pea aasta enda jaoks motivatsiooni leida, et trenni teha.

 27. Vaatan pildi pealt, põhiliselt siis eesmised lihased koormust saamas. Kas samalaadset hoidmise harjutust on ka seljalihastele olemas? Mul just selg nõrk koht, hea kui saaks seda poolt ka tugevamaks.

 28. kõhulihased ei ole siin kõige olulisemad, selgroo ümber olevad lihased on peamise löögi all. Tegin just 5min, abiks see, et olen juba kuid seljavaludest lahti saamiseks sisemisi lihaseid treeninud oma selili puusatõstega :)

 29. kuu ajaga suutsin 7 minuti peale saada. algus oli raske. nii ukumatu kui se ka pole peale 5 minutit on higi lahti nagu oleks jooksmas k2inud.

 30. eee, no tglt tegime laagris 1-3 min, küjlega, ühekäe peal, jalgade vahetumisetega jne, see aitab rohkem vist. 1min kerge aga 3 juba raske :)

 31. Tere ja jõudu kõigile!

  Teie tublid, kes te olete usinalt treeninud ja lubasite aegu tagasi oma tulemusi teistega jagada – kuidas läinud on? Kas olete omad eesmärgid saavutanud?

 32. 3D treeningus teeme seda iga soojendus, seega praktiliselt iga päev ja mitte aint alla vaadates vaid ka külgedele keerates – samuti paar minutit, ilma vahepeal kohtu või külge maha panemata.
  Tulemusi ei oska hinnata kuna see on osa kahetunnise treeningust :-)
  Ps. Me nimetame seda lihtsalt plank.

 33. Me tegime ka täna õhtul sellest ajendatuna kodus. Ma tegin 2 pluss 2min 30 ( aga no ma ju mitu aastat teen ka tugevalt trenni) ja mees ka pigistas 2.30 välja. :D Edu sullegi!

 34. mul ka kõht jäänud peale sünnitust? küsimus siis selline, et kui olen sünnitanud 3 kuud tagasi, kas see harjutus emakale liiga ei tee?

  • Anka – kuna ma ei ole treeninginstruktor, siis siinkohal ei oska ma sulle vastata. Tee proovi selle 15 sekundiga ja vaata, kuidas selg ning põlved ennast tunnevad (need on KMI 40 kõige tundlikumad kohad). Kui teevad haiget, siis pigem proovida KMI hetkel muu treeninguga alandada. Näiteks alusta käte väljakutsest https://www.hingepeegel.ee/tervis/30-paevane-valjakutse-katele/, ka see võtab väga korralikult võhmale, kui kasutada näiteks 3-5 kg hantleid.

 35. Lõigatud seljaga ma pigem üksi ei prooviks. Koos treeneriga, kes teab, kuidas tuleb seda harjutust tehniliselt sooritada, võid proovida.
  Tihti peale jäetakse puus enda peale pööramata (seda tegevust kutsutakse ka "tõmba saba jalgevahele") ja tehakse oma alaseljale liiga.

  • Martin – kui oled nii kõva, siis loomulikult võid alustada ka 2,5 minutist. Igaüks alustab vastavalt oma võimetele ning treeningkoormusele. Sellisel juhul tõsta iga päev vähemalt 15 sekundit oma aega, et 10 päeva pärast oleks koormuse tõus tuntav esimesega.

 36. Me hoiame trennis miinimumi 3 minutit ja kui pole tükk aega teinud siis võtab ka kogu keha värisema, see on täiesti normaalne. Suvel klubis ei käinud, tegin kodus igapäevaselt planku, see on hea hrjutus, aga ei hakka end selle kahe minutoga üldse narrima, hoin alati 3-5 minutit ja siis hoin veel mõlemal küljel ka minut!

  • Kadri – see harjutus siin ongi mõeldud algajatele. Aga kui sina teed seda 3-5 minutit, siis on see väga tubli sinust ning jätka aga ja tõsta aga aega koormuse suurendamiseks. Müts maha sinu ees!

 37. Kuidas seletate asjaolu, et vööümbermõõt väheneb? Alaselja- ning nimmepiirkonnas paiknevate lihaste töölepanek võib küll antud piirkonda pringimaks muuta, kuid vööümbermõõdu vähenemine viitaks justkui rasvakihi vähenemisele. Viimane faktor on otseselt seotud kehalise aktiivsuse/päevase kaloraaži reguleerimisega.

 38. Väga hea mõte :) Ma kunagi Olen teinud seda, aga siis pärast teist sünnitust jätsin vahele, sest kõht ja kaal olid normis. Núüd, täiesti juhuslikult vaatasin mida ema jagab ja sain uut hoogu :) Mõtlesin túkk aega, mida lisaks teha, sest trenazööril tampimine on üksluine ning koeri pean ka valima kellega jalutada ja sellest tulenevalt Saan aja ja km. paika panna :) Aga Mina võtan natukene suuremalt ette selle. 2x päevas :) Panen kõik kirja – kuidas läheb ja enesetunne ning saavutuse :) Eks siis 10. päeval selgub kas teen edasi või jätan pooleli :) Võib olla lasen mehel ehitada hoovi midagi millel plänkingut teha :) Kujutan ette kuidas koerad siis kiusamas käiksid :)

  • Mannu – jõudu ja jaksu ainult. Eks see ole jah, väliselt petlikult kerge, aga kui ise tegema hakata, siis võtab võhmale küll.

   Kerstin – Väga tubli oled, kui võtad ette selle 2x päevas, nii saab kiiremad tulemused ja kui sulle tüli ei tee, siis kas oleksid nõus saatma meile meilile oma enne ja pärast fotod? (Ma ei eeldagi, et pead enda nägu näitama, ainult kõhtu eest ja küljelt) Ise unustasin selle tegemata.

 39. Otsustasin siis kah proovida,kuna pole juba aastaid korralikult trenni teinud siis täiesti uskumatu et algselt nii lihne näiv harjutus võib tegelikult niivõrd pingutust nõudev olla :)
  Aga proovin ikka 10 päeva vastu pidada :)

 40. Tere! Alustasin ka selle harjutusega aga mul selline küsimus, et kas see on normaalne, et kogu keha võtab värisema või vibreerima?

  • Monika – see on täiesti normaalne, eriti siis, kui ei ole varem trenni teinud. Selline harjutus paneb paljud lihased korraga koormuse alla. Tavaliselt treenitakse ühte lihasgruppi korraga.

 41. Alustan homsega ja annan ka teada,kuidas mõjus,kuna olen pikk ja peenike,aga raseduse järgne kõht ei taha kuidagi ära kaduda.

  • Arabella – minul oli aastaid selline stabiilselt “viis kuud” kõht ees peale rasedusi ja olin lootuse kaotanud enam kunagi normi saada. Nüüd aga on see “kummirõngas” ära kadunud.

 42. Hakkasin ka tänasest sellega tegelema. Ei ole kaua aega trenni teinud ja pean tunnistama, et esimene 15sek on tehtavad, kuid päris raske. Plaanis ikka see 10 päeva läbi teha, õnneks on algus tehtud :)

 43. Tegin ka siis eile esimest korda.. Olen seda ka varasemalt proovinud, kuid siis jöi asi katki selja pärast. Nimelt ka see 15 sek-i on selja jaoks päris valus.. Teab keegi äkki mis selle vastu aitaks? Ehk eelnevalt mingi selja venitamine vms? Tahaks nüüd ikka seda tegema jäädagi :) Sest nagu aru saan, siis peale 10-t päeva teen ühe pausi, 3 päeva 2.30, paus, 3x 2.30, on nii jah? :)

  • Sigrid – kui selja sirge hoiad, siis ei saa selg üleliigset koormust ja ei hakka ka valutama. Niipea kui selg lõdvaks lasta, hakkab selg ka valutama – saab suurema koormuse.
   Aga oled õieti aru saanud küll, et peale 10. päeva paus ja 3 päeva 2,30 ja paus ning samamoodi edasi.

  • Tere Sigrid, soovitan jälgida, mida teed oma kõhulihastega samal ajal. Selg hakkab valutama tavaliselt siis, kui kõhulihased on nõrgad ja seega surve ka seljalihastele suurem, sest selg on harjunud survet vastu võtma. Proovi edaspidi teadlikult jälgida, et hoiad ka kõhulihaseid pingul ning ära ei tohi unustada ka hingamist :)

 44. Kui alustasin 15 sekundiga, siis hakkasid jalad värisema ja kartsin, mis edasi hakkab saama. Täna olen 2.15 juures ja asi ei olegi nii hull. Nahk on jalgadel siledam ja mees tegi komplimendi, et tselluliiti pole enam näha. Olen väga õnnelik…!!!!

 45. Et siis täna sai tehtud 2.30 ja oioi kui raske see oli. Püsti tulles oli ikka higimull otsaees, kuigi ma peaks juba üldiselt olema suht treenitud, käin kõndimas, jooksmas jne. Aga tohutu raske on see paar mintsa trenni küll :). Üritan ikka edaspidi ka teha. Kuigi see tisside kahanemise moment on minu jaoks kurb… kui enne polnud, siis pärast pole üleüldse midagi :D:D

 46. Olen praegu selle päeva juures, kui peaks tegema 2.15, aga väga raskeks läks üleeelmisel päeval, kui ajaks 1.45 . Tegin selle 1.45 läbi häda hommikul ära, aga ei olnud rahul ning samal õhtul tegin uuesti 1.45. Eile, kui eesmärk oli 2.00, tegin teadlikult 1.30, samuti tegin täna (kuigi oleks pidanud tegema 2.15). Proovin mingi aja pärast pikemalt vastu pidada, aga jätkan igapäevaselt vähemalt 1.30 või 1.45’ga. Praegu hakkab alaselg väga valutama. Soovitan kohe hommikul enne sööki harjutus ära teha, sest õhtul oled väsinud. Ära põrnitse kella kogu aeg, ma pean umbes minuti vastu, alles siis vaatan. Nii kui näed, palju veel aega järgi on jäänud, kaob ka jaks. Meil on matt kogu aeg maas, see tuletab meelde, et tuleb end liigutada.

  • Eks see nii olegi, et kella vaadates aeg venib. Selg tuleb sirge hoida, siis ei hakka ka selg valutama – samas kui seljal lihas nõrk, siis ei aita ka sirge selg. Aga jah, pingutama peab, et midagi korda saata. Iseenesest ei tule midagi, kahjuks.

  • Mina teen ka kohe hommikul ära. Täna oli mul 2. minutit ehk siis 8 päev :) See on kuidagi nii, nii hea harjutus, et ise ka ei usu :)

 47. Hei!

  Tegin selle 10 päevase katse ka ära :). See 2.30 minutit tundus päris keeruline tõesti, kuid hakkama sain ja kavatsen ka jätkata.
  Ma kommenteerin seda sellepärast, et motiveerida veel ehk mõnda naist seda lihtsat, kuid tõhusat harjutust tegema kaasa.
  Ma nimelt olen peale esimese lapse sündi ikka väga rinnakas, eriti paistab see silma, kuna olen kasvult lühike.
  Tegin kenasti kõik kaasa, mõnel päeval sai isegi 2 korda tehtud. Kirjutamise põhjuseks oli minu positiivne üllatus. Olen igasugu jura kaasa teinud. Kui keegi mainib, et see aitab kõhust saledamaks saada ja rinnad pidavat ka kaduma kiirelt, siis mina katsetan. Olen mitmeid harjutusi teinud kuid ja ikka iga päev ning tulemused ikka ja alati minimaalsed. Rinnast kahanemist pole kordagi märganud.
  Selle harjutusega on tulemused juba 10 päevaga näha. Ja teate, olen seda tüüpi naine, kellelt rinnalt läheb alles siis maha, kui igal pool mujal vaid luu ja nahk, kuid praegu märkasin kahanemist just nimelt rindadelt :). Minu jaoks on see üli hea uudis, kuna olen E-korvi kandja nind endal pikkust vaid 160 cm.
  Seega rinnakad naised, kes te ei taha olla rinnakad, siis see on harjutus teile. Ärge minge enne opile, kui olete ka seda proovinud :). Minul oli plaan minna vähendus opile, kuid nüüd ilmselt jätkan harjutust ja saan oma normaalse keha ka ilma noata :)

 48. Lisaksin siia omalt poolt veel ühe detaili, kellele see osa juba "kerge" tundub. Ühes treening kavas on sama element sees, aga vahe selles, et mitte ainult ei seisa ühekohapeal, vaid algul toetud ühele käele nagu pildil näha ning teine käsi teeb järgmise liigutuse – käsi on ikka rusikas ja kõverdatud, kuid puudutab korraks maad: üles, kõrvale alla, mitte väga kaugele, ikka sealsamas enda ees ning siis vahetad kätt ning teed seda sama teise käega. Nipp aga selles, et samal ajal ei tohiks keha ei ühele ega teisele poole kalduda, vaid peab jääma samasse asendisse. Head proovimist :D

 49. Noh, algus sai tehtud :) laisa inimesena hakkasin peale umbes sealt, kus Sina praegu ehk siis 1 minut 30 sekundit :P Kõhulihased kilkasid: ooo, kas tõesti meie kord?! jeee!! :D pean vaatama homme kellegi, kes mu selga kontrolliks, sest selg oli just see, mis tunda andis, kuigi korrigeerisin asendit jooksvalt. Elame, näeme.

 50. Eks ta nii olegi, et esimesed neli päeva on suhteliselt köki-möki. :D Pole erilist pingutust vajagi. Aga soovitatakse ikkagi alustada 15 sekundi kaupa, kui pole ammu seda harjutust teinud või ei ole pideva trennikoormusega.

 51. Loomulikult löö kaasa, alusatn täna oma seitsmenda päevaga ja eks hiljem annnan taeda, kuidas ja kas suutsin hambad ristis selle 1 minuti ja 45 sekundit vastu pidada või mitte.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi