Tagasi
Järgmine

Lõppeva aasta õppetunnid ja kokkuvõte

Foto: Kelly Tan

Rõõmusõnum on see, et päevad lähevad iga päevaga kukesammu võrra pikemaks, jättes ööd lühemaks. Talvise pööripäevaga sai seljatatud aasta kõige pimedam ning pikim öö ning talvist pööripäeva loetakse ka uue päikeseringi sünniks. Lase sellel uuel päikeseringil ka enda ellu tuua palju ilusat ja positiivset. Selleks, et sa seda teha saaksid, pead oma möödunud aasta kokku võtma ja olema tänulik kõigile neile õppetundidele, mida lõppev aasta sulle tõi – olgu need siis positiivsed või negatiivsed.

Kokkuvõtvalt võin öelda, et minu lõppema hakkav aasta on möödunud positiivselt – jah, selles on olnud nii tõuse kui mõõnasid, aga lõplikus kokkuvõttes on see olnud ikkagi positiivne. Olen kõigi nende õppetundide eest tänulik ja loodan, et olen neist kõigist ka midagi õppinud – peamine võtmesõna, mis minul sel aastal õppida tuli, on ilmselt olnud kannatlikkus ja andestamine.

Andestamise õppetund

Viimane andestamise õppetund, ma väga loodan, et see oli viimane, oli see, kus meil 7. detsembri öösel varastati lapse jalgratas siis, kui maas oli 20  cm lund… Hommikul kooli minnes avastasid lapsed, et jalgratas on kadunud ning maja ukse eest viib rattasõidu rada naabermajani, kus jäljed kadusid… Ilmselt pandi seal ratas autosse ning viidi minema. Samal õhtul läks meil külast kaduma ka üks koer, oli vist teine valge saksa lambakoer… Kuri kahtlus on, et need kaks on kuidagi omavahel seotud. Senini pole rattast ega koerast märkigi.

Foto: Wallpapers For

Kui ma kõigest sellest teada sain, olin ma väga vihane – paraku vihastamine ei aita ning ratast see lapsele tagasi ei too. Küll võin öelda vargale seda, et varastatud esemetel ning olenditel on energeetiline side nende tõelise omanikuga ning varastatud asjad ei too sulle kunagi seda rõõmu, hingerahu ega otstarvet, mida neist ootad. Neil on komme kätte maksta selle teo eest, mida tegid… Karma on karm, ootamatu, aga õiglane. Pigem on need targem oma tõelistele omanikele tagastada ning nii saad ka Karma oma kaelast ära ja tea, sulle ollakse selle eest ka tänulik, et tagastasid selle, mis sulle ei kuulu. Usu, kui võtsid selle ratta selleks, et teha oma lapsele või kellelegi teisele rõõmu, siis sealt tuleb sulle ainult pisaraid ja kurbust ning see pole seda väärt.

Miks sa arvad, et sina vajasid seda ratast enam kui laps, kellelt selle varastasid?

 • Võibolla oli see ratas lapse suvel teenitud raha eest ostetud?
 • Võibolla oli see ratas talle möödunud jõuludel kingitud?
 • Võibolla oldi selle ratta muretsemiseks peres kõvasti kokku hoitud ning vööd pingutatud, et ratast muretseda?

Kannatlikkuse õppetund

Foto: Backyard Chicken Zone

Viimane kannatlikkuse proovilepanek oli siis, kui võõrsil töötades meil pidevalt elamises küte üles ütles (arved tahavad kodus paraku igakuiselt maksmist, aga kui siin tööd pole, siis tuleb tööle võõrsile järele minna). Tihti oli varahommikuid, mil ärkasime või tulime pärast pikka tööpäeva hilisõhtul kõlekülma “keldrisse”, kus polnud ei toasooja ega sooja vett. Tuli hakata taas katlaga maadlema, et soe sisse saada. Poisid said sellel perioodil kõvasti külma duši all käidud, mina keeldusin – kannatasin seni, kuni vesi koos elamisega soojenes. Võib öelda, et kannatlikkus pandi iga nädal päris mitmel korral korralikult proovile. Kuna seda juhtus nii tihti, siis lõpuks hakkasime kõik seda juba huumoriga võtma ja lasime asjadel omasoodu minna.

Jätkuvalt tööotsingul

Terve aasta olen usinalt tööd otsinud, senini aga asjatult. Olen käinud mitmetel intervjuudel ja mulle on otse intervjuul öeldud, et nad ei saa mind tööle võtta…

 • aga tahtsid näha inimest, kes seda kõike teha oskab/suudab;
 • või olen ma nende jaoks liiga ambitsioonikas;
 • ülekvalifitseeritud jne.

Kahju on ainult see, et nende ettevõtete uudishimu minu isiku kohta ei maksa arveid ja paraku on see nende kaotus, sest tööd ma teha tahan – pole kunagi seda kartnud. Oskan ja suudan teha paljut ja seda, mida ei oska, aga tahan teha, selle teen endale selgeks. Üks aga on kindel, töö peab minu jaoks olema huvitav, mitte rutiinne ning töötasu õiglane ja vastavuses tehtava tööga.

Kui tead mõnda tööandjat või oled Tartu kandis ise üks neist, kes otsib oma perre/kollektiivi aktiivset, hea organiseerimisvõimega, tegusat, töötahtega inimest, kes on õpihimuline ja vajadusel omandama uusi oskusi, siis võta minuga ühendust meili teel: diana[ätike]hingepeegel.ee või anna minu kontakt edasi. Tihti on tööotsingutel samamoodi nagu ühes, minu lapsepõlveaegses, vanas vene multikas: “Päkapikk ja maja”…

Tööotsingutega küll nii, kus töö ja vajaminevad abikäed ei saa kuidagi kokku ning teineteisest pidevalt mööda kõnnivad, kui pole kedagi neid ühendamas. Uuel aastal siis uuele ringile ja eks elus olegi nii, kus lootus on viimane, mis sureb…

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse aasta viimasesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad veidi teisiti kui harjunud oled. Kuna tegemist selle aastanumbri viimaste inglisõnumitega, siis seekord on sõnumeid igale tähemärgile eraldi.

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv tähemärk, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2017

Foto: Spiritual Opening

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelTalvealguse nädala inglisõnumid
Järgmine artikkelHingamismeister Dan Brulé ootab õpihimulisi Mehhiko BioSana ökokülla
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

41 KOMMENTAARI

 1. Tänan !Mõtlesin välja,kuidas andestada tütrele kunagist minu boyfriendi ülelöömist mingiks ajaks.Inglid saatsid mulle tunde,mis võiks ema ja tütart siduda.Nad näitasid ka hingerännakul mulle minu ema armastust minu vastu.💝
  Varguse energiast on kirjutatud Aigar Säde raamatus “Seest välja”.Millega seda energiat endale tõmbate.
  Tööd pakkuda kahjuks pole,aga ma ise olen teinud ka koristajana tööd,sest KÕIK tööd on väärtuslikud ja annavad mingi õppetunni.😃Kauneid jõule!💖💝🍀

 2. Suur tänu Diana ilusate sõnumite eest.Loodan,asjad hakkavad ka sinul positiivselt liikuma ning leiad hea töö!Aga samas kui kuidagi ei leia on ehk mõtlemise koht ning tuleb endale ise töökoht luua?Soovin sulle ning sinu perele häid pühi ja et uusaasta tuleks ikka edukas!!!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi