Sõnumid 19.-25. aprilliks

0
15761
Tagasi
Järgmine

Kuu ja päike

Foto: Enrique Meseguer


“Mis ühele kuu, see teisele päike, mis ühele suur, see teisele väike,” kirjutas juba Juhan Liiv.

Täna tuletas elu mulle läbi ühe netikommentaari selle taas meelde – kui erinevad on inimesed ja nende eelistused, meeldimised ja vastumeelsused. Just selle tõttu, et me erineme nii väga ja isegi kui tunneme teist inimest juba aastaid, siis on palju asju, mida me tema kohta ikkagi ei tea, kui ei satu olukorda, kus see välja tuleb või kui me ise otse ei küsi. Teisisõnu – kui meil seisab ees mingi sündmus, mis meie jaoks oluline, siis on mõistlik kõik olulised asjad selgeks teha. Lapsepõlvesõber tuleb juubelile, üksteist näinud pole te vähemalt kümme aastat. Pidu saab läbi, sa pakud automaatselt, et ta võib sinu juures ööbida. Ööst saab hommik, siis päev – aga sõber ei ilmuta mingilgi moel lahkumisplaani, sinul aga pole plaanis teda pikemalt võõrustada. Kui võtad teema üles, siis on sõber solvunud, teeb stseeni – tema üle hunniku aastate tuli sõbra juurde, arvas, et ta on oodatud ja temaga tahetakse ikka koos aega veeta, aga nüüd ta siis näeb sinu tegelikku nägu…. – ilmselt oled elus näinud või kuulnud sellised draamasid. On inimesi, kelle meelest on normaalne ennast “külla unustada”. Paraku, on ka selliseid vanu sõpru (või sugulasi), kes on vahepeal nii katki läinud, et nende käitumine on muutunud manipulatiivseks, aga sa lihtsalt seda ei tea, kuna pole viimasel ajal nendega kokku puutunud.

Täpselt niisamuti on koos väljasõidule minekuga: üks kutsub, et lähme sõidame kuskile. Teine on nõus. Edasi on variandid lahknevad: on selliseid inimesi, kelle jaoks on elementaarne, et kes kutsub, see finantseerib – ehk et arvestab, et kütusekulu tuleb tal kanda ja selle osalist hüvitamist ta reisikaaslastelt ei küsi ja selle mitte pakkumist nina alla hõõruma ei hakka, isegi kui tal endal rahaga laiutada pole (keegi ei käskinud tal ju kedagi kuskile kaasa kutsuda). Samuti ei hakka ta tegema vihjeid, et reisikaaslane (-sed) võiks siis piknikukraami eest hoolitseda, vaid võtab selle ise kaasa ja nii, et kõigile jagub. On selliseid, kes ütlevad et oleks kena, kui talle osa kütusekulust korvatakse ja söögipausiks võtab igaüks ise söögi ja joogi kaasa. On inimesi, kes ütlevad konkreetse summa, mis kütusekulu korvamiseks soovitakse, söögipausi kohta midagi ei maini ja kui see tehakse, siis on tal süüa ja juua vaid enda jagu ja teistega seda ei jaga. Niisamuti on inimesi, kes ise pakuvad, et nad hea meelega tasuks osa kütusekulust ja kui piknikupaus tehakse, siis ta ise võtaks kogu kraami kaasa, kutsuja ei pea ise midagi muretsema. On inimesi, kes tunnistavad, et neil pole rahalist võimalust osa kütusekulu tasuda ja küsivad, kas see on okei ja tunnistavad ka, et rahalise võimetuse tõttu ei saa söögipausiks omalt poolt pakkuda enamat kui teed termosega kaasa võtta või muud odavamat kraami. Ja on neid, kes eeldavad, et kutsuja teeb kõik välja ja pakub täisteenindust. Reaktsioon teise käitumisele: on neid kutsujaid, kes on solvunud või lausa vihastuvad, kui keegi pakub kütuseraha või omapoolset abi – misasja, kas ma olen sinu meelest vallavaene või, et ma ei saa seda endale lubada? Mida sa solvad mind! On neid, kes ei oska olla – tore, et sa pakud, aga ega mul nüüd rahaga nii kitsas ka pole, saan hakkama – ma lihtsalt tahtsin sinuga koos meeldivalt aega veeta! On neid, kes vahutavad vihast ja sisisevad veel pikalt selja taga: ma võtsin ta kaasa ja ta isegi kütuseraha ei suvatsenud kinni maksta, oleks siis piknikugi välja teinud, aga ei! Ja on neid, kes taipavad kõik üksikasjad aegsasti omavahel selgeks rääkida, et ei tekiks arusaamatusi või valesid oletusi ja eeldusi.

Nii et – suhtle inimestega, räägi asjad lahti, kui tahad kindel olla, et asjassepuutuvad isikud saavad olulistest asjadest ühtemoodi aru ja on selge, kes mida teeb, muretseb ja maksab ja et see on kõigile okei. Maailm on värviline ja inimesed samavõrd värvikad ja üksteisest erinevad, nii et raske on teise pähe näha, tema soove ja hirme näha ja mõista, kui me otse ei küsi ja lahti ei räägi. Küll oleks kole, kui kõik oleks ühesugused ja mõtleksid ühtemoodi!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid jürikuu 12.-18. kuupäevaks
Järgmine artikkelPimedusest valgusesse
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi