Kask rahvameditsiinis

0
15226

1Kasepuu

Foto: Yellowstone Valley

Enam pole palju jäänud, mil kase talveunes olnud pungad pungitama hakkavad ning varsti on hiirekõrvadki väljas. Aga, kas sa ka tead, et kaselehtedel ja -pungadel on rahvameditsiinis olemas täitsa oma koht? Kui oled üks neist, kes sellest lugu peab, siis on nüüd viimane aeg täiendama hakata oma varusid.

Ammustest aegadest on teada, et kaske tuntakse tundliku puuna ning inimestes intuitiivsete vägede äratajana, ta muudab inimesed tundelisteks ning sensitiivseteks.

Kui oled haigusest paranev või tunned end nõrgana, siis pöördu abisaamiseks kase poole, tema tuleb sulle appi, andes sulle jõudu, energiat ning tagasi sinu tervise. Ka neil inimestel, kes on hädas depressiooniga või on probleeme närvisüsteemiga, saavad kaselt abi. Kask nimelt vabastab hirmudest, kõhklustest-kahtlustest ja muretsemistest. Kui sinu kodu lähedal kasvab kask, siis hoiab ta pere uned rahulikuna ning luupainajad eemal.

Foto: Veralline
Foto: Veralline

Kui sa soovid kase käest saada abi ja tema sõprust, siis pead sa kasele lähenema ainult armastuse ja aususega. Kask rõõmustab lapsi ning lohutab naisi ning hävitab haigusi tekitavaid mikroobe. Ära unusta, et kask on väga tundlik puu!

Just praegu aprilli alguses on õige aeg koguda paisunud kasepungi, aeg, mil pungade korjamist alustada, olenevalt aastast, algab reeglina märtsi lõpust. Noori lehti korjatakse aga reeglina maikuus, võib ka juunis, aga siis, kui nad on täielikult välja arenenud, aga pole veel kaotanud oma aromaatsust.

Foto: Femina
Foto: Femina

Ilmselt ei pea mainima kasemahla tervist edendavatest omadustest. Praegu kask veel jookseb, on viimane aeg endale seda tervendavat nektarit ülejäänud aastaks kokku koguda ning säilitamiseks panna pudelid sügavkülma. Vanarahvas tegi kasemahlast suveks imehead kääritatud jooki, sest kasemahl läheb üsna kiirelt käärima, aga just selline kääritatud jook oli suvel kuumade ilmadega heinateo ajal suurepärane janukustutaja. Vanasti lisati kasemahlale kuivanud leiba ning rosinaid, mis andsid käärimisprotsessile vunki juurde ning lisasid joogile hapukust.

Foto: Leili metsalood
Foto: Leili metsalood

Samuti peaks ka kasekäsn rahvameditsiinis, kõigile tuntud olema. Kasekäsna võib korjata küll aastaringi, aga parim aeg selleks on siiski kevad. Kasekäsna ei tohiks korjata noorematelt kui 10 aasta ja vanematelt kui 50 aasta vanustelt puudelt.

Tagasi


lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelFortuuna tänulikkus
Järgmine artikkelInglisõnumid aprilli
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi