Kontorijooga – inspireeriva töökeskkonna loomine

0
1269

1Kontor

Foto: Rachel Brathen

Kontor on koht, kus me viibime kolmandiku oma ööpäevast. Kui igal nädalal 40 tundi kuskil viibida, siis on oluline, et see koht mõjuks sulle hästi, toetavalt ja rahustavalt. Millised on need nõuanded, kuidas muuta töökeskkond inspireerivaks?

Oluline on hoida kontoris energiad voolamas. Kinnised ruumid, palju rasket energiat ning vähe naturaalset õhutamist muudavad olemise kiirelt raskeks, rusuvaks ning negatiivseks. Väikeste nüanssidega saab töökohad muuta aga oluliselt meeldivamaks ja inspireerivamaks, kuid lisaks välisele tuleb panustada ka sisemiselt. Joogaõpetaja ja Eestimaiste joogariiete brändi Spiritjooga eestvedaja Katrin Kivi annab lihtsat ja selget nõu, kuidas kontoris energiad voolamas hoida.

Pöörake rõhku värvidele

Värvidel on inimestele suur mõju, seda alates nii riietuse kui ka keskkonna mõttes. Hallid ja tuhmid seinad, mustad riided ning vähe päikesevalgust muudavad töötamise oluliselt aeglasemaks, raskemaks ja motivatsioonitumaks. “Seevastu erksad, helged ja puhtad toonid tõstavad inimeste tuju, inspireerivad ning muudavad nad alateadlikult rõõmsamaks,” ütleb joogaõpetaja ja disainer Katrin Kivi. Tema hinnangul võiks kontorites vaadata üle just värvikombinatsioonid, sest seda on suhteliselt lihtne, kiire ja soodne muuta. Uus värv võib aga produktiivsusele ja efektiivsusele palju juurde anda.

Tagasi
Eelmine artikkelInglisõnumid kosjakuu kesknädalaks
Järgmine artikkelInglisõnumid orjakuu neljandaks nädalaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi