Mantralaulja Simrit Kaur Khalsa tuleb Eestisse

Maailmamuusika tipptegija, mantralauljatar Simrit Kaur Khalsa tuleb taaskord Eestisse. Lauljatari jaoks, kelle energia ja hääl puudutab inimesi kõige sügavamatel tasanditel, on iga kontsert kui omalaadne hüpnootiline riitus. Tal on võime edasi kanda sügavat inimlikkust ja puhast armastust.

Simrit Kaur Khalsa

“Enda algklasside ajast mäletan ma selgelt, et koolist koju jõudes mõtlesin ma laule välja ja lindistasin neid siis toanurgas oleva kassettmakiga,” rääkis Simrit väljaandele SF Yoga Magazine enda lapsepõlvest. “Ma võisin seda teha tundide kaupa. Nii et see, millega ma täna tegelen, on lihtsalt lapsepõlve jätkamine.”

Lisaks salvestustehnikale on nüüdseks muutunud ka Simriti helikeel – kummituslikult müstilist muusikat täidavad lõputud ostinaatokordused, mis ilma algus- ja lõpp-punktita justkui keerlevaid mandalaid moodustavad. Ühendades muistset sakraalsust tänapäevaga, pakuvad Simriti rütmi- ja heliväljad nihestatud teadvuse sügavusi, tõmmates kuulaja uude reaalsusse, mille transs kestab veel kaua pärast kontserti.

‘All Of Myself’

Kreekas väga noortele vanematele sündinud ja seetõttu USA-s adopteerituna üles kasvanud Simrit on tänaseks kujundanud endast brändi: Simrit Kaur Music, LLC. Oma loominguga on lauljatar nädalate kaupa püsinud iTunesi maailmamuusika edetabeli tipus ja jõudnud ka Billboardi top’i.
Tavatu helipildiga ansambli koosseisu kuuluvad lisaks vokaalile ka Lääne-Aafrika kora, India tablad, tšello ja kitarr.

‘Clandestine Live’

Simrit Kaur Khalsa on oma elu, lisaks heliloominguga seonduvale, pühendanud ka Kundalini joogale. Ta õpetab heli ja teadvuse koostoimet ning lisaks ka reikit.
“Simrit’i jaoks ei ole laulmine etteaste, vaid Jumalikkuse püha teenimine. Tema hääl, muusika ja tema õpetused peegeldavad tema pühendumist, mis paistab temast tulevat nii loomulikult ja pingutuseta. See pühendumus on kingitus, ülim kõikidest annetest, mis juhatab tuhandeid ole-mise valgusesse ja teadlikkusse, mis on praegusel ajal inimkonnale eluliselt oluline,” ütleb väelaulik Snatam Kaur.

Simriti kontsert toimub Tallinnas Vaba Laval 10. septembril.

Vahendas: Monika Kuzmina

Eelmine artikkelJaagupikuu teise nädala inglisõnumid
Järgmine artikkelKoerakuu kolmanda nädala inglisõnumid

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi