Vähiravist looduslike vahenditega – II osa

2
6116

Kurkumiinist

Kui dr. Jaan Suurküla käsitles varasemas peatükis toodud materjalis kurkumi vähivastast toimet, siis siin peatükis käsitleme põhjalikumalt kurkumi toimeaine kurkumiini vähivastast toimet ja seda toetudes Texases asuva Andersoni Vähikeskuses töötava professor Bharat Aggarwali (MD) käsitluse kaudu.

Roheline kohv vähiravis

Foto: Obviously Bored
Foto: Obviously Bored

Rohelistes kohviubades on rohkelt klorogeenhappeid, mis tavalise kohvi röstimisel hävivad. Klorogeenhapped muudavad kahjutuks organismis leiduvad vähkitekitavad vabad radikaalid. Võrreldes rohelise tee ja viinamarjaseemnetega on rohelises kohvis kaks korda rohkem antioksüdante. Antioksüdandid aeglustavad vananemisprotsessi, aitavad üle saada väsimusest, vältida veresoonte ummistumist, puhastavad organismi ning parandavad immuunsüsteemi.
Rohelises kohvis, mis on tehtud röstimata ubadest, on kaks korda rohkem aminohappeid kui röstitud kohvis. Sportlastel aitab roheline kohv vähendada lihasväsimust, sest see aitab kehal põletada suuremas proportsioonis rasvu võrreldes süsivesikutega.

Võilillest ja takjast meie tagahoovis

Võilillejuured Foto: Prodigal Gardens
Võilillejuured
Foto: Prodigal Gardens

Windsori ülikooli biokeemik Siyaram Pandey on uurinud võilillejuureekstrakti vähivastast toimet peaaegu kaks aastat.
Tema tiimi esimene uurimisfaas näitas, et võilillejuureekstrakt sundis väga agressiivse ja ravimitele allumatu verevähiraku sooritama enesetappu. Seda verevähki tuntakse monotsüütilise müeloid leukeemia nimetuse all. Seejärel selgus ka, et korduv võilillejuureekstrakti väikeste ravidoosidena manustamine hävitas tõhusalt enamiku vähirakkudest.

Takjas on teine taim, mis on näidanud teadlastele oma vähivastaseid omadusi – selle kohta on hulganisti tõendusmaterjali. In vitro ehk laborikatsed on kinnitanud, et takjal on kasvajavastased omadused.

Takjas on üks peamisi koostisosi Essiaci tee retseptis, mida on taimse ravivahendina üle maailma kasutanud juba tuhanded vähihaiged. Samuti sisaldab seda kuulus Hoxsey vähivastane teeretsept.

Ühes Jaapanis korraldatud uurimuses, kus käsitleti taimedes olevaid farmakoloogiliselt aktiivseid aineid, mis sobiksid vähiraviks, avastati, et takjas olevad ligniinid takistavad leukeemiarakkude vohamist ja sunnivad neid rakke ennast hävitama.

Vaktsiinide seosest vähiga

“Seda vaktsiini ei ole hinnatud ega testitud selle vähkitekitavate ja mutageensete võimete osas või kahjuliku mõju osas viljakusele.” Sellise lause võib leida igalt vaktsiinipakilt või selle lisalehelt ning tihtilugu on see arukale inimesele vaktsiinist loobumise õigustuseks.
Soovituslik vaktsineerimise kava on näiteks USA-s viimase 30 aasta jooksul kolmekordistunud ning lapsevanemad on hakanud küsima, kas see on ikka vajalik ja üldse kasulik.
1983. aastal said lapsed USA-s kuni 18-aastaseks saamiseni kokku kaheksat vaktsiini 23 doosina. Tänapäeval saavad nad sama ajaperioodi vältel 16 vaktsiini 69 doosina.

Eesti vaktsineerimiskava näete siit: www.vaktsiin.ee/lapsevanemale

Täpsemalt toodud ja teaduslikult tuvastatud toksiliste ühendite seostest vähiga lugege raamatust.

Lapsed ja vähk

Tundub, nagu ei peaks sellist seost üldse kusagil esinema. Paraku on faktid karmid. Pahaloomuliste kasvajate näol lastel ei ole tegemist tüüpilise küpse koe kasvajaga nagu täiskasvanutel. Lastel esinevad väga varasest rakustaadiumist tekkivad kasvajad. Enamasti on tegemist looteeas hävimata jäänud rakkudega, mis hakkavad kontrollimatult kiiresti paljunema, moodustavad nn kasvajamassi, mille üldnimetuseks on blastoomid. Tavarakud, mis on hiljem muteerunud kasvajarakkudeks, ei ole saavutanud arengus oma küpsust ega täitnud oma funktsiooni selles elundis, kust need pärinevad. Kasvajarakud võivad lapse organismis levida kiiresti teistesse elunditesse ja takistada kogu elutegevust.
Hoolimata suurtest edusammudest nende haiguste ravis viimase kahekümne aasta jooksul, on pahaloomulised kasvajad kolmandal kohal laste surmapõhjuste seas traumade ja kaasasündinud väärarengute järel.
Pahaloomuline kasvaja esineb umbes ühel lapsel tuhandest, sagedamini diagnoositakse haigust 2–4-aastastel ja puberteedieas lastel, aga seda võib esineda ka vastsündinutel ja imikutel. Lastega seotud vastavad andmed rajanevad raamatus enamasti USAs toodud uurimustele, kuid üldistuseks on nad täiesti piisavad.

Terviseprobleemide põhjustest Bill Hendersoni pilgu läbi

Kuulsin kunagi mälumängus sellist küsimust: „Mis vahet on hiina, india ja lääne meditsiinil?“ Ja mis te arvate, mis vastus oli õige? See kõlas nii:

„Hiina meditsiin ravib inimest, india meditsiin põhjust ja lääne meditsiin haigust.“

Kui me süüvime sellesse, siis peaks ju põhjuseni jõudmine kõrvaldama ka sümptomid ehk haigused. Kui aga tegeleme vaid sümptomite ehk haigustega ja neid ravime, muutuvad haigused veelgi tugevamaks ja elujõulisemaks. Tegelikkuses on vaja, et me ei peaks kannatama sümptomite ehk haiguste käes, ja mis kõige tähtsam, et meie elukvaliteet ei langeks allapoole talutavat piiri.

Tänapäeval on autojuhil abiks GPS ja elektrooniliselt täiustatud tuvastamissüsteem aitab meil jõuda lihtsamalt, kiiremini ja ohutumalt punktist A punkti B. Matkajal on abiks paberkaart, kus on kirjas teerajad ja liikumisskeemid, tee äärde jäävad huviväärsused ja asustatud punktid.

Meil on vaja asjatundjat, kes oskaks näidata lahendusi, aga ka põhjusi, mis viisid taolise olukorrani. Niisuguseks kaardiks peos ongi isiklik vähitreener.
Tuntud USA vähiravitreeneri Bill Hendersoni sõnul on hea ja kogenud vähiravitreener väga oluline ravis ja tervenemises. Enne teele asumist on aga vaja teada terviseprobleemi põhjuseid ja tema sõnul on neid kolm: hambajuurekanali probleemid ja nendega seonduv, lahendamata emotsionaalse stress, mis tuleneb kõigi eluraskuste endasse peitmine ja allasurumine ja kolmandaks ameerikalik dieet (ja elustiil, mida meil miskipärast peale iseseisvumist usinalt kummardama asuti ja lasti meie ellu tulla kogu ameerikalikult rämpsul (muidugi koos heade asjadega)). Edasi kirjeldab Bill Henderson enda ja paljude teiste kogemustel põhinevaid lahendusi ja saladusi, mis peaksid olema kõigile teada.

Paastumine kui puhastumise algus

Järgmisena käsitleme raamatus paastumist ja ühe esimese meetodina selle edukaks läbiviimiseks oleme välja toonud Gersoni teraapia, ehk kohviklistiiri. Imelik küll, aga musta kohviga teostatav klistiir käivitab eduka maksapuhastuse kõigil. Raamatust saab lugeja ka selle meetodi teostamise juhised.

Mehhiko Oasis of Hope kliiniku puhastusmeetodist

Me puutume kõik iga päev mürgiste ainetega kokku. Neid on toidus, joogivees ja õhus. Paljud neist tekitavad vähki, mürgitades keha sellisel moel, et muudavad selle vähile väga vastuvõtlikuks. Seega peab meie keha taluma suurt stressi, et tegeleda nende ainete väljaviskamisega. Kuid vähihaigetel on see veel palju hullem. Nende keha on lisaks sellele üle ujutatud tavaravimitega, milles on veelgi mürgisemaid aineid. Seepärast ongi Oasis of Hope’i raviprogrammi kuuluv orgamismi puhastamine nii eluliselt tähtis.

Pärast diagnostilise uuringu läbimist alustab iga Oasise patsient tasast puhastumise programmi, mis on koostatud selleks, et vabastada keha sinna kogutud kahjulikest ainetest. See teenib kahte eesmärki: esiteks aitab see kehal saada optimaalset kasu pakutavatest ravimeetoditest ja teiseks aitab see taastada immuunsüsteemi.

Foto: Fresh Fruit Portal
Foto: Fresh Fruit Portal

Mürkide väljutamise protsess sisaldab veeni kaudu manustatavat C-vitamiini, kaaliumi, immunomodulaatoreid, polariseeruvaid ja küünisekujulisi aineid (kelaate). Nende ainete efekti tulemusena tõugatakse ladestunud mürgid õrnalt kudedest välja otse vereringesse, kust keha saab neid siis tõhusalt väljutada. Protsessi kuuluvad ka maksa toimet stimuleeriv kohvi- või teeklistiir ning samuti jämesooleklistiir, mis kõrvaldavad seedeteede ummistusi ja edendavad õiget mao talitlust. Kõik need asjad on elementaarsed selleks, et mürkide väljutamine saaks tõhusalt toimida. Tulemused on hämmastavad.

Kui mürkide väljutamine on lõpetatud, siis ütlevad patsiendid tihti, et nad tunnevad end paremini ja tugevamalt kui varem.

Ajurveeda vähiravist

Ajurveeda on ratsionaalse alusloogikaga Indias arenenud meditsiinisüsteem, mis keskendub enam tervele eluviisile kui haiguste ravile. Alused, millele see on rajatud, on tõepärased igal ajastul ja ei muutu.
Ajurveeda tuleneb kahest sanskritikeelsest sõnast: ajur (elu) ja veeda (seostub teadmisega), sõna-sõnalt tähendab see eluteadust. Ajurveeda algse kontseptsiooni pani kirja Višnu šaktavesa avataara tark Veeda Vjasa.

Selles peatükis kõneleme kaheksast Ajurveeda ravidistsipliinist, seitsmest põhilisest taimest ja lisaks vaseveest, mis on superheaks tervisetagamise vahendiks ja mida Ajurveeda soovitab alati kasutada.

Eeterlike õlide vähiravivõimed

Teadlased on avastanud, et eeterlikes õlides on teatud väeained või omadused, mis aitavad vähilevikut peatada ja sunnivad vähirakke ennast hävitama. Nende haigusi ennetav toime on nüüdseks väljaspool kahtlusi, eriti vähi osas.

Uurides mõnd kõige enam kasutusel olevatest eeterlikest õlidest (nt münti, ingverit, sidrunit, grapefruiti, jasmiini, lavendlit, kummelit tüümiani, roosi, kaneeli), üritasid teadlased tuvastada nende vähivastaseid ja antibakteriaalseid omadusi.
Bruce Tainio firmast Tainio Technology, kes on ka Washingtoni ülikooli põllumajandusosakonna juhataja, arendas välja kalibreeritud sagedusmonitori (CFM), mida on kasutatud eeterlike õlide sageduste ja nende mõju mõõtmisel pärast kehale määrimist.
„Vähk hakkab tekkima siis, kui rakutuumas olev DNA-kood saab rikutud,” ütleb immunuloog Mahmoud Suhail. „Näib, et mõnedel eeterlikel õlidel on olemas algseadistuse toime. See võib rakule öelda, milline õige DNA-kood peaks olema.“

Viirukiõli vähkiravivad omadused

„Viirukiõli eraldab vähiraku tuuma selle nn kehast ehk tsütoplasmast ja sulgeb selle, takistades sellel nii produtseerida rikutud DNA-koode,”

ütleb dr Suhail. „Viiruki eeterlikus õlis on 17 aktiivainet.” Viirukiõli tõhusus on seletatav monoterpeenide sisaldusega ehk ainetega, millel on võime välja juurida vähirakke nii arengu algses kui hilisemas faasis. Raamatust saate teada, kuidas see kõik toimib ja kuidas seda või teisi õlisid kasutada.

Kanepi eeterliku õli võimalused

Blueberry/GOD X purple kush Foto: Bubbleman
Blueberry/GOD X purple kush
Foto: Bubbleman

Ajakirjanduses ja mujal räägitakse üha enam kanepi raviomadustest, eriti mis puudutab vähki. See kõik on kired lõkkele löönud, eriti muidugi nende seas, kes selle haigusega võitlust peavad. Samas ei kiirusta meditsiiniasutused ega ravimiamet seda raviviisi tunnustama, kartes kanepi nime isegi suhu võtta. Tetrahüdrokannabinoidi (THC) vähivastased omadused on teada juba aastakümneid, kuid sarnaste kanepist saadud kannabinoidide uurimine on olnud suhteliselt piiratud. Kuid kanepi eeterliku õli vähkiravivad omadused on nüüdseks juba päris pikalt teada. Kusjuures need vähkiravivad komponendid ei pea kuidagi olema hallutsinogeensed.
Ajakirjas Anticancer Research on ära toodud uurimuse tulemused, mis korraldati St. George’i ülikoolis. Nimelt viisid dr Wai Liu ja tema kolleegid laboris läbi kannabinoidide alase uuringu, et kindlaks teha nende vähivastane toime seoses leukeemiaga. Kuuest uuritud kannabinoidist näitasid kõik samasuguseid tõhusaid vähivastaseid omadusi, nagu on leitud tetrahüdrokannabinoidis. Ja mis veelgi tähtsam: nende mõju suurenes omavahelisel kombineerimisel.

Loe ka I ja III osa

Tervist ja rõõmu soovides,

Enn Kaljo

Raamatu autor

Toetad Hingepeegli tegevust?

Hingepeegel tegutseb suuresti tänu oma lugejate abile. Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust toetada ning jätta oma panus. Sinu vaba annetus, vastavalt võimalustele ja südametunnistusele, on alati teretulnud. Tulgu iga sinu kulutatud summa vähemalt 10x sinu juurde tagasi!

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks; oma nimi ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. – Lisaks osaled 2015. aasta lõpus ka meie väikesel kingiloosimisel.

swedlhv nordea danske seb

Eelmine artikkelVähiravi – nagu see paljudes maades edukalt toimib – I osa
Järgmine artikkelVähiravi eri riikides – III osa
Innovaatiliste lahenduste uurija ja tervisekoolitaja

2 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi