Kontorijooga – inspireeriva töökeskkonna loomine

0
1250

3Saa abi feng shuist

Foto: Out of the Office

Feng shui õpetused on pikad ja põhjalikud, aga neil on mõned väga konkreetsed soovitused, mida tasub kontoriruumides järgida. Näiteks vabaneda tarbetutest asjadest, seisma jäänud paberihunnikutest või muudest esemetest, mis ei leia igapäevaselt kasutust. Joogamaailmas usutakse, et kõik kasutu kogub energiat ja takistab energia liikumist.

Feng shui järgi aitavad meeleolu parandada ka õigesse kohta asetatud peeglid, helged toonid, meeldiv heli, küünlad, lemmikloomad, kristallid ja taimed.

Jooga tööl on võimalik

Foto: ZAQ
Foto: ZAQ

Joogaõpetaja Katrin Kivi rõhutab, et kuigi väline ruum on oluline, siis vaat et veelgi tähtsam on iga inimese sisemine keskkond: “Kui suudad seda korras hoida, siis saab palju paremini hakkama ka mitte-toetava välisega.” Kontorijooga võiks kuuluda iga töötaja päevarutiini.

Siin on mõned lihtsad kundalini joogast pärit harjutused, mis rahustavad meele, aitavad fookust hoida ja panevad energiad vabalt liikuma.

Harjutus 1: Selgroo kõrval asub inimese peaenergia kanal, mida mööda energia liigub. Vii selg sirgeks. Istu toolil, tallad kindlalt maas, käed lõdvestunult süles. Sule silmad, kui saad. Tunneta hetkeks maa külgetõmbejõudu ning lõdvesta sellesse puusad, jalad, käed ja õlad.

Sisse hingates hakka tõstma oma selgroolülisid ülespoole, seda nii mõttes kui ka füüsiliselt. Välja hingates lõdvestu. Sisse hingates jätka selja tõstmist kuni jõuad kaelani. Kaela juures jälgi, et su lõug ei liiguks üles, vaid pigem veidi alla ja “sisse”.

Kõige kõrgem punkt on otse sinu pealael. Kui oled selja ja kaela täielikult sirutanud, siis hinga selles asendis mõned pikad ja sügavad korrad. Hiljem arvuti taga toimetades proovi seda sirget asendit hoida.

Harjutus 2: Ole samas asendis, mis harjutuses 1, sest selles on hea teha ka seljapainutusi. Istu sirgelt, jalatallad maas, käed puhkamas põlvedel. Sisse hingates vii selg nõgusaks, ava rinnak ja tõsta see ka veidi üles. Välja hingates vii selg kumeraks ja lase lõual rinnale vajuda. Jätka sellist liikumist 2-3 minutit ja tunned mõnusat lisaenergia saabumist.

Harjutus 3: Vasaku ninasõõrme hingamine aitab rahuneda ja maandada stressi. See toetab sul hakkama saamist negatiivsete emotsioonidega ja muudab sisemiselt tugevamaks.

Istu sirge seljaga. Kasuta pöialt ja nimetissõrme ninasõõrmete sulgemiseks. Hinga rahulikult ja pikalt vasakust ninasõõrmest sisse ja paremast sõõrmest välja. Kui saad, sule silmad ja keskendu õhuvoo liikumisele. Tee harjutust 3-5 minutit.

Harjutus 4: Parema ninasõõrme hingamine juhib sind aga aktiivsusele. Keskendumisvõime paraneb ja tegutsemisenergia suureneb. Harjutus on samalaadne eelmisele, ainult hinga sisse paremast ninapoolest ja välja vasakust. Tee harjutust 3-5 minutit.

Harjutus 5: Vahelduva ninasõõrme hingamine tasakaalustab ajupoolkerasid, loob emotsionaalse tasakaalu ning aitab teha õigeid otsuseid. Nagu eelmistes harjutustes, kasuta sõrmede abi, et suruda kinni erinevad ninapooled. Hinga sisse vasakust ja välja paremast ning järgmise hingamisega tule justkui tagurpidi tagasi, hingates sisse paremast ja välja vasakust. Tee harjutust 3-5 minutit.

Igapäevased väikesed hingamisharjutused ja tähelepanu suunamine enda sisse teeb imesid! “Kui sul on tunne, et jooksed ringi nagu “peata kana” ja fookus on kadunud, siis tee väike seljasirutus ning hinga teadlikult umbes kolm minutit. See toob sind tagasi iseendaga kontakti,” soovitab kundalini jooga õpetaja Katrin Kivi.

Allikas

Järgmine
Eelmine artikkelInglisõnumid kosjakuu kesknädalaks
Järgmine artikkelInglisõnumid orjakuu neljandaks nädalaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi