1Liigaasta, liigpäev ja rahvakalender märtsist

Foto: erakogu

Tänavu on liigaasta, aasta, mil veebruaris on tavapärase 28 päeva asemel 29 päeva. Eesti rahvakalender räägib selle kohta, et liigpäeval võivad tüdrukud ja lesknaised kosja minna ja arvati, et liigaastal saavad vanatüdrukud mehele. Liigaastat ja liigpäeva peeti ebasobivaks kolimiseks, töökoha vahetamiseks või ehituse alustamiseks.

Märtsi kohta rääkis vanarahvas, et kui lõoke saabub märtsi alguses, tuleb soe kevade ja suvi, kui nad aga juba veebruaris peaks saabuma, siis tuleb külm kevad. Kui lepad on märtsis tugevasti urvas, tuleb rikkalik rukkisaak. Haavaurbade järgi vaadati kaerasaaki.

Kui märtsi kasvav kuu on seliti, kasvab ja võrsub vili sel aastal ilusti. Kui märts on päikeseline, tuleb suvel kuiv heinaaeg. Kui märts on lumine, tuleb viljakas suvi. Kui märtsis või aprillis müristab, tuleb viljarikas aasta, aga tuleb ka palju riidu ja suure meesterahva surm. Arvati ka, et märtsikuine müristamine toob külmad ööd ja kuiva suve. Näis siis, mida märts tänavu räägib ja kas läheb ka nii nagu vanarahvas arvas.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Eelmine artikkelSinu sisemine pendel ja kuidas seda kasutada
Järgmine artikkelTaroskoop 12 tähemärgile 26. veebruarist – 3. märtsini
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi