Tagasi
Järgmine

Ootusärevus ja jõulud

Foto: Odyssey
Foto: Odyssey

Jälle on märkamatult kätte jõudnud uus nädal ning inglisõnumite aeg. Sellel nädalal on inlgitel varuks aga rohkem kui tavaliselt ning kuna jõulud on kohe ukse ees, siis on seekord on varuks üks sõnum igale tähemärgile eraldi ja loomulikult lõpusõnum, mida ära unusta samuti lugeda, sest ka seal sulle midagi varuks.

Minu ootusärevus seisneb selles, et peale pikka lahusolekut tuleb kallis küljeluu taas koju käima. Nimelt on see pikk lahusolek olnud vaimselt ja füüsiliselt kurnav kõigile osapooltele. Pisipiiga ootab veel eriti suure ärevusega, on lugenud ja maha kriipsutanud kõik lahusoldud päevad ning iga läheneva päevaga tõuseb tema ootusärevus veelgi suuremaks. Eks lapsed ootavad ka hirmsasti jõuluvaheaega, et saaks koolist veidi puhata ning akusid laadida. Eks meile kõigile kulub selline väike puhkus ja lõõgastus ära.

No ja asja kõige põnevam külg selle ootusärevuse juures on veel see, kas kallis kaasa ikka kenasti ja õigel ajal koju jõuab. Nimelt kui Soome läks, siis 50 km enne sihtpunkti läks autol kõrgsurvepump õhtale. Kuna Soomest uut osta ei jaksa + tööraha maksta, siis tuli pump vaadata Eestist. Õnneks oli siin häid inimesi, kes aitasid pumba leida ning see ka Soome toimetada, võttis küll aega viis nädalat, aga ikkagi. Auto sai kenasti paar päeva enne koju tulekut ka korda ning kaasa sai teisega rõõmsalt isegi ringi sõita. Ja nüüd, kui hakkas eile koju sõitma, otsustas auto uuesti töölepingu üles öelda… Mis siis nüüd, pole õrna aimugi ja kuna pühad kohe käes, siis ei saa ka Soomes asju enne pühi selgemaks. Kaasa üritab siis rongiga sadamasse jõuda, et ikkagi laevale saada ja sealt siis koju.

Elu on huvitav ja täis üllatusi ja kui saatus sulle sellise vingerpussi mängib, siis tuleb seda võtta viisil, et vingerpuss on pakend ja kingitus on selle pakendi sees. Mis see on, me veel ei tea, aga küll me varsti teada saame. Elu on ilus ja iga jama on alati millegi jaoks hea, aga selle hea nägemine võtab aega ja harjutamist. Aga ühes olen ma kindel, see oli millegi jaoks vajalik ja Universumil on meile varuks midagi veel palju paremat. Nüüd tuleb lihtsalt leida võimalus, kuidas auto Helsingist 500+ km kauguselt Tartusse toimetada ja eks siis täna tuleb meil sellega tegelema hakata, aga me oleme alati avatud erinevatele ideedele ja jääme jõuluime ootele.

Kas jõulud on jagamise, armastuse või tarbimispüha?

Foto: The Huffington Post
Foto: The Huffington Post

Paljude perede jaoks on jõulud väga ilus aeg, milles on palju maagiat, ootusärevust, armastust, perega koosviibimist ja jagamist, seevastu teistes peredes kipuvad jõulud olema rohkem tarbimispüha, kus üritatakse üksteist kinkidega üle trumbata…Mis on siis olulisem, kas kingid, mis tulevad südamest või enda valmistatud nagu vanaema kootud sokid või siis vastukaaluks midagi mida kiiresti poest kaasa haarati, et oleks midagigi kinkida? Mina eelistan igaljuhul esimest varianti teisele, sest leian, et need traditsioonilised jõulud on kuidagi tarbimisühiskonna poolt totaalselt metsa keeratud ja jõulude tegelik olemus on paljude inimeste jaoks kuhugi ära kadunud. Jah, olen nõus sellega, et jõulude aegu võiks pere või suguvõsa kõige vanema pereliikme juurde kokku tulla, kus ühiselt ja rõõmsalt jõule veedetakse, armastust ja hoolt jagatakse, süüakse võibolla veidikene rikkalikumalt kui tavaliselt, aga ka see ei peaks olema „tarbimisvõistlus“, kellel sai rikkalikum ja uhkem laud lookasse kaetud, kus pärast pühi pooled toidud prügisse visata, sest neid lihtsalt ei söödud ära. Teisel pool seda suurt priiskamist ja tarbimist on pered, kelle jõululaud võib olla väga kasin ning peredki ei tule kokku, sest igaüks tahab või arvab, et jõule peaks/võiks tähistada koos sõpradega või lihtsalt väljas pidutsedes ning oma vanemad ja vanavanemad unustatakse sootuks ja jäetakse nad üksinda koju kogu selle pühadesagina sisse nukrutsema ja lapsi koju ootama. Hea, kui vanematel või vanavanematel on keegi, kellega koos ühist aega veeta, aga kui pole, siis tema ainsaks kaaslaseks on kas televiisor või raadio. Isegi, kui sul ei ole kinki, mida vanematele või vanavanematele viia, siis tea, nad ei ootagi sinult seda – kõige suurem kink, mida teha saad, on see, kui lähed oma perega nende juurde, et nad ei peaks sellel aastal jõulude aegu üksi olema.

Märka inimesi enda ümber!

Foto: Just Giving
Foto: Just Giving

Palun sul sel nädalal veidi rohkem oma silmad lahti teha ning märgata inimesi enda ümber. Kui näed, et keegi võiks vajada sinu abi, olgu kasvõi pisut, siis tee see samm ja aita. See keegi võib olla näiteks sinu kortermajas elav inimene või pere, naaber, kellel pole palju või näed kedagi poes, kes võiks vajada abi toiduainete ostmisel või kodutu jne. Inimesi, kes abi vajavad on tegelikult väga palju, neid tuleb lihtsalt näha. Paraku on tihti nii, et  nn „normaalsed“ inimesed on enda jaoks need abivajavad inimesed nähtamatuks muutnud ja käituvad stiilis: kui vaatan probleemist mööda, siis probleemi polegi…

Näidakem kõik koos üles soojust, armastust, hoolivust ligimese vastu ja jagagem kõigiga jõulurahu ning jõulurõõmu. Jõulud on tegelikult ilus aeg, kui jätta tarbimiskampaaniad välja – jagagem seda kõigiga!

Soovin sulle selleks nädalaks kuhjaga armastust südamesse, hoolivust, päikest päevadesse ja unistuste täitumisi! Fotod olen valinud kõik jagamisrõõmu, armastuse, hoolivuse ja jõulude seeriast.

Egas midagi, nüüd selle nädala sõnumite juurde ja vaatame, milliseid sõnumeid inglid meile jõulukuu jõulunädalaks toovad.  Postituse edasi lugemiseks otsi rippmenüüst üles oma tähemärk või kliki nupukesele: “Loe seda edasi!

Tagasi
Järgmine

Kui soovid selle aasta viimasest loosimisest ka osa võtta, mis leiab aset juba vana-aasta õhtul, ning leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis sul on see võimalus veel olemas.  Oma energiapanust  saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud.

Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelLuutsipäev
Järgmine artikkelKauneid jõule!
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

29 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi