Foto: Krzysztof Jaracz

Mis on kõva ja pehme aeg kuus ja mille järgi või kuidas seda arvestatakse?

Iga faas kestab umbkaudu 5 päeva. Iga faasi puhul kordub üks ja sama: kolm päeva on selle aja mõju valdav ning kaks päeva on üleminekuaega. Kuuloomisest, mil kuud taevas näha polegi, saab alguse pehme aeg.

Imepeene tagurpidi C tähe kujulise kuu taevasse ilmumisest saab alguse kõva aeg. Järgmiseks faasiks on Kuu esimene veerand, millest algab pehme aeg. Need on kasvava kuu kõva ja pehme periood. Kõigile märgatav täiskuu aeg on viis päeva kõva aega. Kui aga Kuu kahanema hakkab, algab pehme aeg. Kuu võtab õigetpidi C tähe kuju. (Mulle õpetati lapsena, et noorkuu on junior (“noorem”), J – ja kuu kuju ongi siis J tähele sarnaselt vasakule avanev. Vana kuu on senior (“vanem”), vene keeles kirjutatakse senior aga cениор, C – ja kuusirp ongi paremale avatud. Junior – J, senior – C. Lihtne meelde jätta!). Viimase veerandiga algab kõva aeg.

Keda huvitab, võib lisa lugeda, seal kõik murretes ja läinud aja keele kujul kirjas nagu vanarahvas pajatanud on.

Pehme aeg

on hea määndaja ja lagundaja ja sel ajal lähevad haavad kergesti mädanema, suitsutatud liha ja kala lähevad kergesti ussitama ning piim müredaks. Vanarahvas rääkis, et pehme ajaga tehakse kõik tarvilisemad tööd.

Pesu läheb pehmel ajal pestes kergelt puhtaks ja püsib seda kaua. Plekkide eemaldamiseks pole võibolla plekieemaldajat vajagi, piisab pesuvahendist. Pehmel ajal küntakse, kuna ka mätas laguneb hästi ja veetakse sõnnikut. Mädal ajal tehtud saunavihad on pehmed ega poeta lehti, kuid võivad kergemini hallitama minna. Võsa on väga hea raiuda augustikuu pehme kuuga. Pehmel ajal külvatakse- istutatakse kõik, mis alla kasvatab.

Kõige parem aeg uute asjade alustamiseks on noorkuu pehme aeg.

Kõva ehk kalk aeg kuus

Kas te seda teate, kust tuleb kaduneljapäeva tähendus?

Kahaneva kuu kõval ajal arvati olevat suur kaotav jõud. Seda nimetati kaduajaks ja vanakuu kuivaks ajaks. Arvati, et kõige suurem kaotamise jõud on selle aja neljandal ja viiendal päeval. Vahel juhtus, et viies päev jäi vahele – kuu loomisest järgmise kuu loomiseni on keskmiselt 29 ja pool päeva, see tähendab, et igas teises kuus on üks aegadest viie päeva asemel nelja päevane. Kui kahaneva kuu ajal kaob kuu hommikutaevast juba viiendal päeval, on tegu kadureedega. Sellise viiepäevase kadunädala neljapäeva nimetatigi kaduneljapäevaks, kuna juba siis on igasugune kadumise jõud tugev. Plats puhtaks vanast, et uus saaks tulla!

Sel ajal lõigatud puu ei mädane, haavad ei lähe halvaks (kuldlõikus). Kirves pannakse varde vanakuu kõva ajaga. Kõval ajal tehtud vihad poetavad lehti, aga ei lähe hallitama. Kõval ajal tapetud looma liha ajab palju rasva välja ja rasv pritsib pannil ning küttepuudest jääb järele palju sütt. Lambapügamiseks parim aeg on noorkuu mädane aeg – vill tuleb pehme ja lammas hakkab kiiresti uut kasvatama.

Sibul kasvatab pealseid.

Kõval ajal tehtud asjad jäävad püsima.

Kõva ja pehme kuuseis juulis:

Kõva aeg: 1.-3., 8.-13., 19.-22., 28.-31.

Pehme aeg: 4.-7., 14.-18., 23.-27.

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelTaroskoop 12 tähemärgile 24.-30. juunini
Järgmine artikkelTaroskoop 12 tähemärgile 1.-7. juulini ning suvine Fortuuna tänulikkus
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi