Sõnumid oktoobri lõpunädalaks

1
19801
Tagasi
Järgmine

Funktsionaalne lugemisoskus

Foto: Pixabay

Neile, kes ei tea, mis see veel on, selgituseks, et see on loetu mõistmine ehk saad aru sellest, mida loed ja oled võimeline seda ka teistele selgitama. Paraku on see ka võime, mis tundub, et puudub järjest rohkematel inimestel. Või siis muutuvad inimesed aina pealiskaudsemateks ja vajavad aina enam oma ego esile upitamist tahes kus ja mis vahenditega, ilma et isegi aru saaks, millega tegelevad.

Tüüpiline näide: sotsiaalmeedia. Vahet pole, on tegu mõne grupi või ajaseinaga. Keegi küsib midagi. Vastuseks saab hunnikus mis iganes mõtteid, mis mingitmoodi teemaga haakuvad, aga on teemast mööda või haakuval teemal, kus needsamad kommenteerijad on varasemas arutelus oma suud puhtaks rääkinud ja mis teemal nõu ei küsitud ega ka oodata – ja kui hästi läheb, siis ka vastuse oma küsimusele. Hullem, kui hakatakse otseselt naerma ja naeruvääristama – issand jumal, kuidas sa nii lihtsat asja ei tea, ma ei saa aru, kuidas see sulle ei sobi/sina sellega hakkama ei saa, kõikidele teistele ju sobib/kõik teised saavad küll hakkama.

Ja need vastajad peavadki oma sellist käitumist normaalseks ja viisakaks. Nad ei saa aru, et sellisel moel, teemast mööda vastates risustatakse teemat – see on veel väike mure. Aga sellise käitumisega näidatakse üles lugupidamatust postitaja ja tema mure suhtes. See on postitaja üle naermine ja tema mure/küsimuse naerualuseks muutmine. Jah, teemast mööda vastaja teeb iseendal margi täis, mitte kellelgi teisel, aga – kui igal pool on domineeriv käitumine see, et küsi mis sa küsid, välja naerame su niikuinii, siis paljud enam ei küsigi ja pusivad kuskil nurgas nii nagu oskavad ja fakt on see, et väga paljud ei oska ikka küll. Olgu selleks küsimuseks kas minna perelemmikuga mingi häda korral arstile või mitte, kuidas midagi remontida või midagi muud. Paljud jamad jääksid olemata, kui inimestel oleks olemas funktsionaalse lugemise oskus ja nad seda ka rakendaks, mitte ei muudaks teise inimese nõuküsimist naljanumbriks. Lausa nõme on ka see, kui keegi papagoina korrutab mõnda oma soovitust, mille sobimatus on ammu detailselt lahtiseletatult talle ära toodud. Mis ühele sobib, see teisele mitte. Sellepärast, et keegi oma nõuannet müügimeheliku järjepidevusega pähe määrib, ei muuda seda asja sobilikumaks. Sadul sea selga ei lähe, soovita palju tahad. Aga ikka laseb inimene uue hooga vana juttu, ignoreerides fakti, et talle on juba öeldud, et see ei sobi, tahes kui hästi tema puhul see versioon asjast töötab.

Väljaöeldud sõnu tagasi võtta enam ei saa, nii et – enne mõtle, kui ütled. Kui sa ei oska teemasse vastata, siis ära vasta. Ära naeruväärista teise muret, ära solgi tema teemat, olgu see suusõnaline või kirjalik. Kui tahad, et sinust lugu peetaks, käitu ka ise teistega lugupidavalt.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine
Foto: IN Lightenment

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKäteravi
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuu seis novembris
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi