1Usalda, aga kontrolli

Foto: Mohamed Hassan

Kellele ikka nii väga meeldib kedagi teist kontrollida või olla ise kontrollitav – paraku tuleb seda teatud puhkudel teha, ära hoidmaks suuremat probleemi. Hoidke silm peal oma eakamatel lähedastel, eriti neil, kes pole interneti- ja arvutiasjades tugevad. Nüüd on elektrilevi pakkujad internetti kolinud ja füüsilisi kontoreid peale peakontori enam polegi, et läheks kohale ja räägiks silmast silma. Vanemad inimesed ei orienteeru kõikides nüanssides ja kõik ei jää meelde ja nii on probleemid kerged tekkima. Kontrollige üle, et kõikide teenuspakkujate juures on kehtivad kontaktandmed – nii telefoninumber kui meiliaadress. Paljudel oli varasem meiliaadress Telia poolt pakutud hot.ee või mõni muu, mis kõik läksid eelmise suve lõpust tasuliseks, mille peale need meiliaadressid hüljati. Inimestel pole meeles, et nad kasutasid seda aadressi oma arvete saamiseks. Kui sama aja sisse jääb ka telefoninumbri muutmine ja uuendamata jätmine, siis on inimene kliendina muutunud kättesaamatuks ja taevas kukub pähe siis, kui midagi välja lülitatakse maksmata arvete tõttu, mis laekunud hüljatud ja unustatud meiliaadressile. Nii et kontrollige igal pool oma andmed üle ja ka oma lähedaste andmed. Lisaks on paljudele tänini segane lugu sellega, et on kaks lepingut – üks on võrgu- ja teine tarbimis- ehk elektrileping.

Tsiteerides Enefiti kodulehte:

Mis on elektrilepingu ja võrgulepingu vahe?

Alates 2013. aastal toimunud elektrituru avanemisest on kliendil kaks eraldi teenuspakkujat: võrguteenuse pakkuja ja elektrimüüja.

Võrgulepingut on vaja, et saaksite igapäevaselt elektrit tarbida. Sõlmitud lepingu alusel varustab võrguettevõtja tarbimiskohta elektriga. Võrgulepinguga lepitakse kokku elektriga varustamise tingimused, võrguteenuse hinnapakett ja kontaktandmed info edastamiseks, näiteks plaaniliste katkestuste teadete saatmiseks. Võrgurikete lahendamise eest vastutab võrguettevõtja. Igas piirkonnas on vaid üks võrguteenuse pakkuja, enamikes piirkondades on selleks Elektrilevi.

Elektrilepingu sõlmimisel saad valida endale sobiva elektrimüüja ning enda jaoks sobivaima paketi ja hinnastamise viisi. Näiteks saad sa valida, kas eelistad börsihinda või kindlaks perioodiks fikseeritud hinda.

Elektrimüüjad võivad oma pakkumistes erineda ka muus kui elektrihinnas. Näiteks pakub Enefit kõigile oma klientidele ka tarbimise jälgimiseks mõeldud mobiilirakendust, võrguteenusega ühiselt esitatavat arvet, võimalust tellida professionaalset elektrikut ning Võrdse paketiga ka tasuta elektriseadmete ja -rikke kindlustust. Kui elektrimüüjate tehtud pakkumised on elektrihinna mõttes suhteliselt võrdsed, tulebki kaaluda, milline lisaväärtus lihtsustab argipäeva ning aitab kokku hoida väärtuslikku aega.”

Parem karta, kui kahetseda. Tulla peale äraolekut koju ja avastada, et külmkapp on üles sulanud, sügavkülmas olnud asjad riknenud, süüa ega juua ei saa muud kui midagi, mis soojendamist ei vaja – juhul, kui jõuad koju, kui pood veel lahti on… – ja siis avastad teise inimese abiga, et sul on kuskil miski tegemata jäänud, arved liikunud aadressile, mis enam ei eksisteerigi ja omal pole aimugi, et kuskil miski kuude viisi maksmata on, võlgnevus koguneb, meeldetuletused ja hoiatused väljalülitamise kohtagi läinud sinna musta auku… ei ole tore. Halvema tervisega inimesele võib see olla saatuslikuks pauguks. Seega, nooremad ja nutikamad, ärge häbenege ja uurige oma eakatelt sugulastelt ja naabritelt, kas neil on kõik andmed kaasajastatud, nii et nad saavad kogu vajaliku info ja arved kätte ja tasutud. Kui aga ise olete muudel põhjustel plindrisse sattunud, ärge häbenege pöörduda võlanõustaja poole. Neilt saab palju teadmisi, tuge ja abi ja nende toel saab suuremadki sasipuntrad lahti harutatud ja pika peale probleemid lahendatud. Käega löömine, et ah, ma ei püüagi, teeb ainult olukorda hullemaks. Püüa ikka. See loeb väga palju.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Pilt: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelTaroskoop 12 tähemärgile 25. – 31. märtsini
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis aprillis 2024
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi