Tagasi
Järgmine

Pesast välja

Foto: Reddit

Nii mitmedki noored on nüüdseks oma koolid juba lõpetanud, aga osadel seisab see lõpetamine veel sellel nädalal ees. Nii ka minu pisipiigal, kellel on lõpetamine just sel nädalal. Täitsa hirmus kohe, kui kiiresti aeg ikka lendab. Alles ta sündis ja õppis kõndima, nüüd aga lõpetab kooli. Piigal tuleb nüüd selle kooli uks sulgeda, et saaks sisse astuda järgmisse ja vastu võtta uued väljakutsed, mis teda nüüd ees on ootamas. Emana olen nii uhke ja õnnelik ja samas tilgub süda verd, sest ka pesamuna on nüüd pesast välja lendamas ja oma tiibu sirutamas. Lapsevanematena soovime talle alati parimat ja laseme tal oma tiibu katsetada ja kõrgusi nautida. Oleme alati turvavõrguks olemas, kui ta peaks kukkuma, et ta saaks uuesti püsti ja uusi kõrgusi püüdma minna.

Vahest on valus vaadata, kui lapsed teevad eksimusi, aga kui hakkame vanematena neid pidevalt kaitsma või nende eest otsuseid langetama, siis ei saa lapsed ise areneda ja läbi oma eksimuste kasvada, vaid võtavad omaks õpitud abituse. Olen alati olnud seda meelt, et igaüks peab oma eksimused ise läbi tegema ja samas õppima ka teiste tehtud eksimustest, et siis edaspidi paremaid valikuid teha. Kõiki ämbreid ei pea ju ise läbi kolistama, saab õppida ka teiste kogemustest, aga seda ainult siis, kui oled neid tähele pannud või kuulda võtnud. Kui ei, siis tuleb ka endal need ämbrid läbi kolistada. Need on just need õppetükid, mis meid kasvatavad ja arenema panevad. Seega, olgem oma lastele alati turvavõrguks – igal ajal ja igal katsumusel, isegi siis, kui nad kordavad meie vigu.

Soovin kõigile lõpetajatele ja lõpetanutele head teed ning kõrget lendu sel uuel eluteel, mille iganes valisid!

Läheme nüüd siis selle nädala sõnumite juurde ning vaatame, mida tarokaardid räägivad selleks nädalaks 12 tähemärgile. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele „Järgmine“ või vali rippmenüüst endale sobiv tähemärk. Ära unusta postituse lõpus vaatamast ka „Lõpurosinat“, sest ka seal on sulle üks lisasõnum. Nüüd aga vaatame, mida räägivad kaardid käesolevaks nädalaks.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkelSõnumid 10.-16. juuniks
Järgmine artikkelJaanipäeva eri
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi