1Kas meil ikka on aega?

Foto: Gerd Altmann

Vaatasin filmi “Pikk lugu lühidalt” (originaalis “Long Story Short”), 2021. aasta valminud. See mõjus mulle kui pangetäis külma vett kraesse, et ma ükskord ometi päriselt ärkaks ja iga ihurakuga aru saaks, mida see film ütleb, millest räägib.

Me lükkame oma elu edasi. Me ootame elu- ja töökoha vahetuse, mittetoimiva suhte lõpetamisega, oodates seda õiget, ideaalset aega. Ideaalset aega pole olemas. On vaid nüüd ja praegu just sellisena kui on. Aeg tiksub. Edasilükkamised vaid venitavad vindumist, valel ajal vales kohas, vales seltskonnas olemist, valede asjadega tegelemist. Me võiks selle asemel tegeleda õnneliku elu loomise ja jooksvalt õnnelik olemisega. Jah, me peaks riskima ja komistama ja kukkuma – aga seda me teeme ju niikuinii, hoides kramplikult kinni sellest, mis meile ei sobi, ei meeldi, enam ei toimi, aga millega me oleme harjunud. Või mida arvame olevat kasulik (rahaliselt), aga mis kahjustab meid vaimselt, füüsiliselt või maineliselt. Me jätame väärtustamata selle, mis meil on, kes meil on. Me ei ütle oma kallitele, kui kallid nad meile on, kui väga me neist hoolime. Me räägime sellest vaid juubelil ja peielauas. Me räägime oma lemmikloomadele kodust lahkudes maha pika romaani sellest, kuhu ja kauaks me läheme, kuna tuleme ja et nad ei nukrutseks nii väga ilma meieta ja mida kõike veel – ja tagasi tulles, võibolla juba 20 minuti pärast, tervitame kui vana kallimat, keda pole kümme aastat näinud – samal ajal pereliikmetele ühmame tšau nii minnes kui tulles või naastes küsime tögavalt, et noh, millega sa vahepeal hakkama oled saanud – pidades silmas ikka millegi käkkimist ja untsu keeramist, mitte midagi head. Ja siis imestame, miks meie elu on selline nagu on. Eesmärgid saavutamata, unistused täitmata, elu pakub muret ja kannatusi rõõmu ja naudingu asemel. On küll üks väga oluline mõjutaja: paljusid meist on vanematekodus kasvatatud elamagi oma elu õnnetuks, sest nende ajal olid rasked ajad, elati säästlikult, kardeti mida iganes, alustades elust rõõmu tundmisest. Nii ongi paljudesse meist kodeeritud sisse, et hirm, alandlikkus, leplikkus, kõiges järele andmine ja rõõmutus on ainuõige eluviis. Normaalsus. Kui me ka vahel ärkame sellest arusaamast üles, kipub see olema vaid korraks sõõm värsket õhku, enne kui upume taas sellesse sisse kodeeritud rõõmutusse. Uppuja päästmine on uppuja enda asi. Keegi teine ei tule meie eest meie elu elama ja murdma lahti neid köidikuid, mis meid köie külge seotud kiviga põhja veavad. Me ise peame murdma mustrid ja looma uued – eluterved, elu jaatavad ja tänases elavad, tänasest rõõmu tundvad. Pane täna selga oma kauneimad riided, mis ootavad sulle ei tea kuna saabuvat ideaalset päeva, kata täna laud oma kalleima serviisiga, mis ootab imelist päeva helesinises tulevikus, mis ei pruugi saabudagi ja ole täna õnnelik, lõpeta kõik vale ja alusta sellega, mis paneb su südame laulma ja ütle oma kallitele, kui väga neist hoolid ja kui palju nad sulle tähendavad.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Alexander Stein

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 6.-12. märtsiks 2023
Järgmine artikkelSiidiselt kreemine tomati püreesupp
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi