Tagasi
Järgmine

Kevad annab uue energia

Foto: Zsurzsi

Loodan, et nii täiskuu kui kevade algus oli sulle ilus ja täis mõnusaid üllatusi. Minu nädal oli küll täis huvitavaid üllatusi, aga neid ma siin lahkama ei hakka, las mõned asjad jäävad ka ainult minu teada ;)

Mõnda aega tagasi võtsin end kokku, et hakata uuesti trenniga tegelema. No ei saa enam, vanus pressib ka muudkui peale ja teatud vanusest alates on lihtsam kaalus juurde kui alla võtta ja vahest piisab sellest, kui ainult koogilõiku või küpsiseviilu vaatan, kui kolm kilo lihtsalt juurde laksatab ja seda ainult vaatamisest… Ja eks hormoonid hakkavad ka suuremat rolli mängima ja tee sa trenni või mitte, väga vahet pole, kaal ikka ei alane. No sai siin aasta algul liitutud ühe jooga äpiga, mis on tegelikult täitsa mõnus igapäevane venitus ja intensiivsuse saad ise määrata, kas oled algaja või edasijõudnud või proff. Mina olen joogas totaalne algaja ja võtsin selle algajate versiooni. Kaks kuud teinud neid treeninguid seal, aga muutust pole märgata, ainult võibolla selles, et mõne koha pealt on painduvus veidi paranenud, aga mitte oluliselt. Kuna äpi võtsin endale aastase litsentsiga, siis ega ma seda ei jäta, teen ikka edasi ja midagi hullemaks ikka ei lähe, lihtsalt veidi annab rohkem tonaalsust kehale juurde ja loodetavasti ka painduvust. Lisaks liitusin 4 nädalat tagasi ka ühe hormonaalse treeningprogrammiga, see ka äpi põhine. Ja endalegi ootamatult on mu keha juba selle ajaga päris korralikult muutunud, kaal ja ümbermõõt küll muutunud pole, aga kui vaadata pilte endast siis, kui alustasin ja nüüd, siis on muutused suured ja täitsa märgatavad. Küll need muutused ühel hetkel ka kaalunumbris ja ümbermõõtudes kajastuvad. Mõned riided istuvad seljas juba palju vabamalt ja isegi treeningretuusid kipuvad juba kergelt alla vajuma – see on mulle uudiseks :D Joogat pole saanud kaks nädalat teha, sest mu ranne teeb liiga. Ammune trauma, mis aegajalt end tunda annab ning pean oma kätt väga hoidma, et asi hullemaks ei läheks. Ja seetõttu teangi öelda, et see hormonaalne treening töötab paremini kui jooga. Ma isegi ei soetanud endale toitumiskava selle treeninguga, aga kiiremate ja intensiivsemate tulemuste saavutamiseks soovitatakse soetada treeningprogrammiga ka toitumiskava. Mina aga teen lihtsalt treeningkava ja vaatan, mida söön. Muidugi aitab mul seda ohjeldamatut magusasoolikat hetkel vaos hoida ka kroomi toidulisand ja minu magusaisu on praktiliselt kadunud. Kui enne võisin silmi pilgutamata naha vahele pista paki komme, siis nüüd piisab mulle täitsa ühest kommist – rohkem ei tahagi ja see tekitab endale tegelikult nalja. Mina, kellel on vist olnud maailma pikim magusasoolikas, olen selle soolika kuhugi ära kaotanud ja see on väga tore. Ammu on selleks aeg olnud, parem hilja kui üldse mitte kunagi. Kunagi ammu, paarkümmend aastat tagasi sai ka kroomi selleks kasutatud ja siis sain ka kenasti sellest magusasoolikast lahti. Seega, kui sul on ka probleeme magusa ülesöömisega, siis soovitan soetada kroomi toidulisandi, mis aitab sul selle magusasoolika kontrolli alla saada.

Kevad on üldse hea aeg treeningute alustamiseks, ja seda ei pea tegema üldse mitte kuskil treeningsaalis, vaid saad väga edukalt neid teha ise omas kodus ja õues, värskes õhus. Ahjaa, mis minu hormonaalse treeningu juures mulle kõige enam meeldib, et trenn kestab ca’ 20 minutit päevas… ja see toimib. ;) Ei pea tunde jõusaalis ringi rassima ja end segaseks treenima. Sellel treeningul on arvesse võetud just seda, et sa end üle ei pingutaks ja annaksid seeriate vahele piisavalt puhkust, et saaksid uut seeriat alustada ja teha seda maksimaalselt. Võtmesõnas on siin see, et kortisoolitase kehas ei tõuseks kõrgele ja viiks sind stressi. Kui keha stressi viia, siis trenn ei toimi. Ja teine oluline asi on see, et treeningud tuleks ära teha enne kella 18 õhtul, seal samamoodi tegemist kortisooliga, mis peale kella 18 kipub kiiremini tõusma ning keha stressi viima. Aga ma ei tule kedagi õpetama, sest ma ei ole personaaltreener, lihtsalt mõtlesin, et jagan natuke siin teiega ka oma treeningu mõttemaailma ja vaatenurka. Minule see treening sobib ideaalselt, sest teen trenni igal hommikul kohe ära ja olen terve päeva energiline. Selle 20 minutit leiab iga inimene oma päevas, et trenn ära teha, seda pole ju nii palju. Treenin 5 päeva nädalas ja nädalavahetuse annan kehale puhkust.

Mis seal siis ikka, läheme siis jooksvalt edasi selle nädala sõnumitega. Kuna sõnumite edastamine on saanud traditsiooniks kuupäevade lõikes, siis sellega ka hetkel jätkame. Võibolla hiljem tulevad veel mõned muutused ka sõnumite edastamise osas, aga eks siis nendega tegeleme juba jooksvalt.

  • 1-5 kuupäev
  • 6-10 kuupäev
  • 11-15 kuupäev
  • 16-20 kuupäev
  • 21-25 kuupäev
  • 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid kevade algusnädalaks
Järgmine artikkelSõnumid 28. märtsist 3. aprillini
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi