Tagasi
Järgmine

Elukool ja töökasvatus

Foto: Helen Nutritional Therapist

Märkamatult on kätte jõudnud seitsmes kuu, juuli, ning suvi on kätte saamas oma täisvunki ja kraade. Möödunud nädal oli kohe suviselt kuum – meenusid nii mõnedki sarnased kuumalained oma lapsepõlvest, kus mõnigi kord oli isegi palavam kui praegu. Olin siis suvel TPLis tööl. Neile, kes pole nii vanad, et mäletavad, mida TPL tähendas, siis tegemist oli alla 16 aastastele noortele mõeldud töö- ja puhkelaagriga, kus päeval oldi kolhoosi aladel tööl ja ööd veedeti kodus. Lõunasöök oli laagri poolt. Kui laagriaeg läbi sai, siis said noored oma teenitud rahad kätte ning lõpu tähistamiseks tehti laagris osalenud lastele reis välja. Meie sats lennutati Lvovi preemiareisile. Malevasse said vanemad noored, alates 16. eluaastast, kus ka ööbiti maleva aladel (peamiselt koolimajad), aga kasutusel olid ka erinevad telklaagrid. Malevas said noored 3x päevas sooja toitu ja õhtuti korraldasid maleva noored vabaõhuüritusi ja nädala lõpus toimus suuremat sorti koosviibimine koos korraliku peoga.

Tänapäeval on küll olemas malevad, kuhu noored saavad end suveks kirja panna, aga need ei küündi ligilähedale toonastele maleva ja TPLi aegadele. Tore on see, et mingidki malevad noortele suvetööd pakuvad, aga noored on viimasel ajal kuidagi väga pepsiks läinud ja ei taheta väga kätega tööd teha, käsi määrida.  See selleks, meeles tuleb pidada seda, et need noored, kes on saanud lapsepõlvest endaga kaasa töökasvatuse, nemad saavad elus hakkama kõigega ja tööd ei karda. Mis peamine, piim ei tule poest ja lehmad pole seda lihtsalt andnud. Selleks, et piim kätte saada, tuleb ka vaeva näha ja tööd teha.

Mõtlesin, et kirjutan veidi ka õigusest lihale, aga leidsin, et parem on jätta see kirjutamata. Lühidalt, mul endal on olnud sellele üks väga kindel ja äärmiselt oluline kriteerium ja elan selle järgi ka tänasel päeval. Võibolla kunagi hiljem kirjutan sellest lähemalt, aga täna jätan selle nii ja võibolla nii mõnigi teist arvab ära, mis see kriteerium olla võiks ja küsib endalt, kas temal oleks selle kriteeriumi järgi õigus lihale või mitte. Sellest ajendatuna esitan sulle ühe teoreetilise küsimuse. Mis saab siis, kui sinu auto või mõne teise mootorsõiduki ette jääb ootamatult (mets)loom, kes selle löögi tagajärjel murrab koheselt jalaluud, tal on sisemised verejooksud ja jääb teele valudes lebama? Mida teed sina, millised meetmed kasutusele võtad? Kas viid looma veterinaari juurde? Kas lõpetad ta piinad humaansel viisil, kiirelt ja kaastundlikult (on sul selleks närvi ja vahendid autos olemas)? Kas jätad ta sinna teele vaevlema ja sõidad minema nagu midagi poleks juhtunud?

Kui olid üks neist armsatest inimestest, kes meie tegevust toetasid, siis kindlasti vaata ka peale lõpurosinat kindlasti ka “suvise fortuuna tänulikkust”, sest sealt võid leida äkki ka oma nime…

Läheme nüüd siis selle nädala sõnumite juurde ning vaatame, mida tarokaardid räägivad selleks nädalaks 12 tähemärgile. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele „Järgmine“ või vali rippmenüüst endale sobiv tähemärk. Ära unusta postituse lõpus vaatamast ka „Lõpurosinat“, sest ka seal on sulle üks lisasõnum. Nüüd aga vaatame, mida räägivad kaardid käesolevaks nädalaks.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkelKõva ja pehme kuuseis juulis 2024
Järgmine artikkelTaroskoop 12 tähemärgile 8.-14. juulini
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia